Kovo 6-ąją dieną gabiausi ir aktyviausi Juozo Paukštelio pagrindinės mokyklos 5–8  klasių mokiniai važiavo į ekskursiją. Su jais kartu vyko ir mokyklos laikraščio žurnalistų komanda. Ekskursija – tai paskatinimas mokiniams toliau stropiai mokytis ir dalyvauti visuomeninėje veikloje.

Prezidentė, pasveikinusi akcijos „Lietuvai ir man“ dalyvius, nusifotografavo su Kėdainių Juozo Paukštelio pagrindinės mokyklos mokiniais.

Prezidentė, pasveikinusi akcijos „Lietuvai ir man“ dalyvius, nusifotografavo su Kėdainių Juozo Paukštelio pagrindinės mokyklos mokiniais.

Aplankėme LRT studiją ir Nacionalinę dailės galeriją. LRT studijoje mus pasitiko gidės, kurios ir vedė ekskursiją. Susipažinome su Lietuvos radijo ir televizijos istorija. Apžiūrėjome senovinių televizorių, televizijos įrangos ir radijo imtuvų ekspoziciją. Ji buvo įspūdinga. O kiek senovinių televizorių dar guli užmirštų senelių palėpėse!
Pamatėme daug dalykų, kurie dažnai lieka „už kadro“. Koks džiaugsmas buvo įžengti į televizijos laidų studijas! Mes galėjome užsukti į Gustavo virtuvėlę ir pasėdėti ant žymiosios Gustavo kėdės! Kiek kartų žiūrėta ši laida, kiek kartų matėme šeimininkaujantį savo virtuvėlėje jos šefą Gustavą! O štai šiandien mums patiems pavyko pasijusti virtuvėlės šefais!
LRT muziejuje pamatėme daug istorinių Sausio 13-osios kadrų, su kuriais, manau, kiekvienam verta susipažinti.
Ekskursijoje labai daug sužinojome apie laidų kūrimą. Dabar suprantame, kiek darbo ir pastangų reikia, norint sukurti įdomią ir akį traukiančią laidą ar programą.

Galėjome pamatyti garsiąją Gustavo virtuvėlę. Kiek kartų žiūrėtos iš jos transliuojamos laidos!

Galėjome pamatyti garsiąją Gustavo virtuvėlę. Kiek kartų žiūrėtos iš jos transliuojamos laidos!

Už puikius įspūdžius esame dėkingi šauniesiems mokyklos žurnalistams, kurie laimėjo šią ekskursiją!
Antroji ekskursijos dalis – tai Nacionalinė dailės galerija. Čia mums vedė edukacines pamokas, taip pat susipažinome su galerijos ekspozicija ir, žinoma, dalyvavome akcijos „Lietuvai ir man“ baigiamajame renginyje. Edukacinių pamokų metu dalis mokinių tapė paveikslus, o dalis turėjo galimybę pasijusti skulptoriais. Tačiau svarbiausia – visi pasijutome tikrais menininkais! Supratome, koks įdomus ir nelengvas menininko darbas, kiek reikia pastangų, kad sukurtum paveikslą ar skulptūrą.
Įsimintiniausia ekspozicijos dalis – M. K. Čiurlionio paveikslai. Tikrai neužmiršime kelių šiuolaikinio meno kūrinių – instaliacijų. Tai turbūt buvo patys įsimintiniausi mūsų matyti kūriniai.
Apžiūrėję dailininkų paveikslus ir pabuvę patys menininkais dalyvavome akcijos „Lietuvai ir man“ baigiamajame renginyje. Pirmiausia ant Gediminaičių stulpų baigėme rišti mūsų taip kruopščiai pintas trispalves draugystės apyrankes. Kėdainių Juozo Paukštelio pagrindinės mokyklos mokiniai jų nupynė apie 3 tūkstančius.
Paplušėję galėjome ir pasiklausyti Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo kalbos. Tuomet mūsų laukė baigiamasis koncertas.
Gera nuotaika lydėjo visą kelią iki pat Kėdainių. Dėkojame mokyklos administracijai, suteikusiai galimybę patirti daug lietuvybės dvasią stiprinančių įspūdžių.
Ula Lukrecija Matulaitytė,
6c klasės mokinė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.