Prieš praėjusias Kalėdas duris Kėdainių senamiestyje atvėrusi fotostudija „Foto sala“ vos per keturis mėnesius subrandino bendraminčių ratą. 

Skulptūrą baigusiam, tačiau į fotografiją panirusiam Vaidui Juškai naujajame salone talkina diplomuota keramikė, šiuo metu besimokanti kompiuterinės grafikos, Inesa Sapožnikova.

Skulptūrą baigusiam, tačiau į fotografiją panirusiam Vaidui Juškai naujajame salone talkina diplomuota keramikė, šiuo metu besimokanti kompiuterinės grafikos, Inesa Sapožnikova.

„Kodėl sala? Ogi todėl, kad veiksmas studijoje sukasi apie stalą, kuris tapo tam tikru simboliu“, – šypsodamasis sakė studijos šeimininkas Vaidas Juška.
Šį fotografą, apsiginklavusį net keliais fotoaparatais ir įvairia technika, daugelis kėdainiečių mato įvairiuose renginiuose. Tačiau mažai kas žino, kad Vaidas Juška – kolegų profesionalų fotografų pripažinimą pelnęs meistras. Jis – daugelio parodų autorius ir ne vieno respublikinio bei tarptautinio konkurso nugalėtojas, o pastaruosius trejus metus yra puikiai įvertinamas tarptautiniame gamtos fotografų konkurse.

Trys viename
Kam Kėdainiuose reikėjo naujos fotostudijos? Vaidas į tokį klausimą turi labai paprastą ir aiškų atsakymą: „Foto sala“ nėra tik salonas, į kurį galima ateiti ir užsisakyti fotosesiją ar nusifotografuoti dokumentams. Taip, aš fotografuoju ir asmenines šventes, ir žmones įvairiomis progomis, ir fotosesijas siūlau. Tačiau labai filtruoju, ką daryti. Aš mėgstu reportažinę fotografiją ir man rūpi, kad užsakovas pasitikėtų mano matymu. Visada noriu įvykį ar žmogų parodyti kitaip negu visi aplinkiniai, man patinka įsimintinas akimirkas ištraukti iš konteksto. Taigi nuo fotografavimo aš neatsiriboju. Kitas dalykas – mes savo studijoje eksponuojame įvairias fotografijas ir siūlome jų įsigyti. Trečia priežastis – unikalūs suvenyrai. Ne paslaptis, kad kiekvienas esame susidūręs su klausimu, ką dovanoti bičiuliui, kad jis prisimintų Kėdainius. Mes tą klausimą galime palengvinti: studijoje galima įsigyti jau pagamintų įvairių smulkmenų arba užsakyti jų su pačių padarytomis fotografijomis.“ Be to, „Foto sala“ organizuoja kūrybines dirbtuves, kuriose trumpai supažindinama su fotografija ir patiems galima išbandyti įvairių fotografavimo subtilybių. Neretai čia ir fotografijos mylėtojai ateina pasikonsultuoti ir padiskutuoti apie fotografiją, jos tendencijas, naujienas ar tiesiog pakalbėti apie gyvenimo aktualijas.

„Foto sala“ kviečia į kūrybines dirbtuves, kur patiems galima išbandyti įvairių fotografavimo naujovių ir net atsispausti savo nuotrauką ant marškinėlių.

„Foto sala“ kviečia į kūrybines dirbtuves, kur patiems galima išbandyti įvairių fotografavimo naujovių ir net atsispausti savo nuotrauką ant marškinėlių.

Kiekybę keičia kokybe
Darbo Vaidas su padėjėja Inesa Sapožnikova turi tiek, kad vos spėja suktis. „Pastaruoju metu man vis dažniau tenka padėti klientams nuo kiekybės pereiti prie kokybės. Būna atvejų, kai žmogus ateina ir prašo padaryti šūsnį mažų kokio nors renginio, kelionės ar įvykio nuotraukų. Tada aš jam pasiūlau alternatyvą – pasirinkti kelis labiausiai įsimintinus ir reikšmingiausius kardus, juos atspausti ir sudėti į albumą, o galbūt padaryti vieną didelę nuotrauką ant drobės ir ja papuošti namus, kad būtų galima sugrįžti prie gerų išgyvenimų. Gal ir sunku patikėti, bet persigalvojančių netrūksta. Kėdainiečiai gana drąsūs, jie mielai sutinka su įvairiomis naujovėmis, vieną žmogų net sužavėjo man pačiam avantiūra atrodęs sumanymas nuotrauką atspausti ant medinės lentelės. Džiugu, kad kartu su klientais galime nerti į beribes fotografijos platybes ir jose ieškoti neatrastų, viliojančių ir žavingų dalykų“, – sakė patyręs fotografas. Vis dažniau į „Foto salą“ užsuka ir tie kraštiečiai, kurie nori atgaivinti bei išsaugoti senas fotografijas.

Su fotoaparatu nuo mokyklos
Su fotoaparatu Vaidas nesiskiria nuo mokyklos. Dar būdamas jaunuolis jis susižavėjo fotografija, tačiau, kai reikėjo rinktis specialybę, pasuko ne į fotografijos studijas, bet į skulptūrą. „Mane į fotografiją galutinai įtraukė Vydas Bečelis. Aš žavėjausi, kaip šis fotografas sugeba pagauti unikalų kadrą. Dabar pats mėgstu fotografuoti ir gamtą, ir žmones, ir Kėdainius, tačiau stengiuosi tai daryti kitu kampu, negu tai darė mano mokytojas.
Galiu pasakyti, kad iš gyvenimo stengiausi ir stengiuosi paimti viską, ką galiu. Kol studijavau, daug fotografavau įvairių skulptūrų, kurių analizė pravertė ir vėliau, gaudant tinkamus momentus. Vėliau likimas nubloškė į Skandinaviją, ten atradau begalinį nuostabios gamtos grožį. Jame bandžiau naujai atrasti žmogų ir tuos ieškojimus perkeldavau į parodas. Sugrįžęs į Lietuvą turėjau iš naujo mokytis fotografuoti lietuvišką peizažą, nes akis buvo pripratusi prie Norvegijos kalnų. Manau, kad esu savo vietoje, darau tai, kas man patinka. Kiek ilgai tai truks, sunku nuspėti. Jei kėdainiečiams reikės mano siūlomos kokybiškos fotografijos, vadinasi, tai darysiu ir toliau“, – sakė nuostabiomis fotografijomis ne vieną žavintis Vaidas Juška.

Panašios naujienos