Krakėse surengtas pirmasis jaunimo folkloro festivalis sudomino arti šimto dalyvių. „Džiaugiamės gražia muzikalia švente“, – svečius vaišindama obuolių sūriu sakė renginio iniciatorė, Krakių bendruomenės pirmininkė Daiva Dubinkienė. 

Festivalio svečius jo organizatorė Daiva Dubinkienė vaišino naminiu obuolių sūriu.

Festivalio svečius jo organizatorė Daiva Dubinkienė vaišino naminiu obuolių sūriu.

Krakiškiai parengė ir gavę rajono savivaldybės paramą sėkmingai įgyvendino projektą „Pasivaikščiokim etninės kultūros takais“. Pagal jo programą jaunimas lankė seniūnijos kaimų senolius, surašė amatininkus, mokėsi pinti juostas, rišti sodus. Visus darbus krakiškiai vainikavo festivaliu, kuriame ir patys parodė, ką naujo išmoko, ir kitų pasižiūrėjo.
Į festivalį atvyko liaudiškos kūrybos puoselėtojai iš Josvainių, Akademijos, Labūnavos, Sirutiškio bei Domeikavos.
Namuose folkloro nepuoselėja
„Vaikams labai patinka koncertai ir šventės. Jei vien mokytumėmės naujų dainų ir šokių, tai gretos nebūtų tokios gausios kaip dabar. Kai kas pasiguodžia, kad folkloras jaunimo nedomina. Pasakysiu atvirai – reikia tik išradingai pateikti, sudominti, tada jokio pasyvumo nebus. Mūsų vaikams patinka viskas – ir dainos, ir šokiai, ir žaidimai. Retas kuris kažką atsineša iš šeimos. Daugiausia liaudiškos kūrybos turtų jie atranda mokykloje ar ansamblio „Smilgelė“ repeticijose“, – sakė D. Dubinkienė.

Puoselėja savo krašto kūrybą
Krakių kultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Smilgelė“ vadovė Jūratė Gudliauskienė liaudišką meną skiepija penkiolikai jaunuolių. „Mūsų ansamblis gyvuoja jau šeštus metus. Smagu, kad turime net tris jaunuolius, kurie su mumis nuo pirmų dienų. Vaikai neslepia, kad į repeticijas ateina, jog sužinotų ir išmoktų kažko naujo, ką vėliau galėtų parodyti koncertuose. Pasirodymai ne tik savoje scenoje, bet ir svečiuose jiems didžiausias variklis draugauti su folkloru. Mes stengiamės puoselėti savojo krašto liaudies kūrybą. Vien dainomis neapsiribojame, jau kuris laikas programą turtiname žaidimais, pasakojimais, mįslėmis“, – pasakojo krakiškių ansamblio vadovė.
J. Gudliauskienė pasidžiaugė, kad vaikų balsas kolektyvo gyvenime labai svarbus: „Jie net pavadinimą ansambliui patys išrinko.“

Ansamblio „Smilgelė“ vadovė  Jūratė Gudliauskienė didžiuojasi kolektyvo senbuviais Aiste, Pijumi ir Dominyku.

Ansamblio „Smilgelė“ vadovė Jūratė Gudliauskienė didžiuojasi kolektyvo senbuviais Aiste, Pijumi ir Dominyku.

Vaikams patinka iššūkiai
„Smilgelės“ senbuviai vienbalsiai tvirtino, jog muzikuoti ir dainuoti juos traukia ne tik pažinimo jausmas, bet ir galimybė nuolat susirasti naujų draugų. „Mokytis naujų dainų nėra labai lengva, tačiau mums patinka iššūkiai. O labiausiai džiugina vakaronės. Tada mes šėlstame, rengiame muzikines varžytuves, žaidžiame. Šito festivalio labai laukėme, jam ruošėmės. Žinojome, kad atvažiuos daug draugų, tad norėjome pasirodyti kuo įdomiau ir gražiau“, – sakė dainininkas Dominykas.
Linksmoje ir muzikalioje šventėje krakiškiai ne tik dainavo, bet ir mokėsi sviestą mušti, kepti traškius sausainius.
Krakiškius aplankiusio Josvainių vaikų ir jaunimo tautinės muzikos kolektyvo „Auštaras“ vadovė Aušra Giedrienė gyrė kolegas už puikų renginį: „Labai džiaugiuosi tokia iniciatyva. Smagu susiburti keliems kolektyvams į vieną būrį ir pasidalyti patirtimi. O šokiai vakaruškoje vaikams itin įsimena. Negalima nepaminėti darbo, kurį krakiškiai nudirbo lankydami senolius. Vaikai gavo išminties, o senoji karta – šviesių akimirkų, susijusių su jaunystės prisiminimais. Linkiu krakiškiams, kad šis projektas tęstųsi ne vienerius metus ir į festivalius pas juos galėtume atvažiuoti ne tik po penkerių, bet ir po penkiolikos metų.“

Kaip mušti sviestą, rodė Nijolė Ribelienė.

Kaip mušti sviestą, rodė Nijolė Ribelienė.

 

Žiūrovai vos tilpo mažojoje kultūros namų salėje.

Žiūrovai vos tilpo mažojoje kultūros namų salėje.

 

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.