Tuo metu, kai daugelis mūsų po darbų skuba namo, gausus būrys bendraminčių renkasi į fizinio aktyvumo užsiėmimus Kėdainių suaugusiųjų bei jaunimo mokymo centre (SJMC), kuriame jų laukia dvi mėgėjiško sporto grupės – Pilateso mankšta ir klasikinė šokio aerobika.

Nesvarbu, ar vaikštinėjate, ar šokate, ar mankštinatės: bet kuriuo atveju tai – laikas, kurį skiriate sau!

Nesvarbu, ar vaikštinėjate, ar šokate, ar mankštinatės: bet kuriuo atveju tai – laikas, kurį skiriate sau!

„Po dešimties užsiėmimų pajusite skirtumą, po dvidešimties – jį pamatysite, o po trisdešimties – turėsite naują kūną“, – taip sakė specialią mankštos sistemą sukūręs Džozefas H. Pilatesas.

Pilatesas – intelektuali mankšta
Pilateso mankštos pratimai gerina kvėpavimą, skatina energingiau dirbti širdį ir raumenis, intensyvina kraujo apytaką, padeda efektyviau įsisavinti deguonį bei maisto medžiagas, stiprina pilvo presą, moko lankstumo ir teisingos laikysenos, ugdo pusiausvyros jausmą, jėgos bei proto vienybę.
Šios mankštos pratimai – visiškai nekenksmingi, sugalvoti kaip reabilitacinė priemonė po sunkių traumų ar fizinių krūvių. Be to, jie rengia organizmą naujiems išbandymams. Treniruotis galima pradėti bet kokio amžiaus ir bet kokios fizinės formos.
Kartais Pilatesas dar vadinamas intelektualia mankšta. Kodėl? Ogi ši sistema moko, kaip judesius reguliuoti savo mintimis. Tai perpratus, išmokstama atsipalaiduoti, intui­tyviai jaučiama, kada raumenį įtempti, o kada – atleisti.
Pilateso grupei vadovauja kūno kultūros mokytoja metodininkė Jolita Gvergždienė. Jos teigimu, šia mankšta kūnas ne mažinamas, o tiesiog gražinamas.

Šokio išmokstama greitai
Klasikinė ir šokio aerobika – tai įvairių šokių stilių kombinacija, kurios dėka organizme intensyviai tirpsta kalorijos, mažėja riebalų, krenta svoris, stiprėja ir stangrėja raumenys, gerėja širdies bei kvėpavimo takų veikla.
Į pastaruosius užsiėmimus ateinančioms moterims patirtį perduoda choreografė, klasikinės ir šokio aerobikos trenerė Raminta Matulytė-Šilienė.
Užsiėmimus lankančių moterų teigimu, ši trenerė – „labai gyvybinga, kompetentinga, dėmesinga, neleidžia tinginiauti, nuolat skatina siekti pačių geriausių rezultatų, sugeba bendrauti ir sudominti, turi daug žinių apie sveikatą“.
Pagrindinių šokio judesių išmokstama gana greitai, tačiau tam, kad atrodytum solidžiai, reikia treniruotis sistemingai.

Gydo ir dvasines negalias
Abi trenerės į užsiėmimus kviečia tiek jaunesnius, tiek pagyvenusius kraštiečius: fizinis aktyvumas reikalingas bet kuriame amžiuje.
Jis, beje, padeda gydyti ne tik fizinius, bet ir dvasinius negalavimus.

Kėdainių SJMC neformaliojo švietimo skyriaus vedėja Jūratė Vaitonienė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.