Neliečiamybės panaikinimas leis Lietuvos apeliaciniam teismui nagrinėti bylą, kurioje žemesnės instancijos teismas už sukčiavimą ir apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą V. Uspaskichui skyrė ketverių metų laisvės atėmimo bausmę. Nuosprendis įsigalios tik po Apeliacinio teismo sprendimo. Politikas savo kaltę neigia ir vadina procesą politiškai motyvuotu.

StrasburasKovo 25-ąją, trečiadienį, plenariniame posėdyje Europos Parlamento nariai balsuodami rankomis didele balsų persvara patvirtino sprendimą leisti panaikinti V. Uspaskicho neliečiamybę.

Prieš balsavimą EP buvo iškilusi grėsmė, kad šis klausimas trečiadienį nebus svarstomas. EP plenarinėje sesijoje pasiūlyta nebalsuoti dėl V. Uspaskicho neliečiamybės – iškelta iniciatyva Darbo partijos lyderio, paskelbusio bado akciją, klausimą grąžinti Teisės reikalų komitetui. Šią iniciatyvą pasiūlė V. Uspaskicho frakcijos kolega, Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) frakcijos lyderis Guy Verhofstadtas. Politikas pareiškė, kad prieš V. Uspaskichą Lietuvoje iškelta byla yra politinė. EP daugumos balsų persvara pasiūlymas atmestas.

EP balsavo, ar grąžinti V. Uspaskicho bylą atgal į Teisės reikalų komitetą. Šį siūlymą palaikė 203, nepalaikė 348 europarlamentarai.

Ateityje europarlamentarai turėtų balsuoti dėl dar vieno prokurorų prašymo panaikinti neliečiamybę, kad V.Uspaskichas galėtų būti teisiamas dėl įžeidimo.

Viktoras Uspaskichas sakė Apeliacinio teismo sprendimo byloje dėl sukčiavimo lauksiantis Lietuvoje.

Jis taip pat patikino, kad europarlamentaro mandato neatsakys.

Europos Parlamentui panaikinus europarlamentaro Viktoro Uspaskicho neliečiamybę, vadinamoji Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byla Lietuvos apeliaciniame teisme galėtų būti baigta nagrinėti jau liepą, tikisi prokuroras Saulius Verseckas.

Pasak valstybės kaltintojo „darbiečių“ byloje, šiuo metu jau yra paskirti posėdžiai, kurių pirmasis turėtų vykti gegužės viduryje, o paskutinysis – liepos pradžioje.

„Jei numatyti posėdžiai įvyks – o jų numatyta nemažai, apie dešimt – tai išnagrinėti bylą užtektų“, – trečiadienio vakarą sakė S. Verseckas.

Vis dėlto valstybės kaltintojas neatmetė, kad ir šįkart byla dėl įvairių priežasčių gali užsitęsti.

„Pagrindinis dalykas, kad posėdžiai vyktų – jei niekas nesirgtų, visi atvyktų, manau, tiek ir nereikėtų tų posėdžių“, – patvirtino S. Verseckas.

V. Uspaskichas neliečiamybę įgijo, kai pernai liepos 1 dieną oficialiai tapo naujos kadencijos Europos Parlamento nariu.

One Response

  1. Iš tikrųjų

    Neabejotina, kad jo advokatai vėl pamokys Uspaskichą , ką sugalvoti, kad byla būtų vilkinama. Tai būtinai kas nors susirgs, tai taps nėščia ir t.t.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.