Septyniolikmetis kėdainietis Andrius Rudelis praėjusią savaitę atsidūrė keblioje situacijoje. Į Kultūros centre vykusią gabių mokinių pagerbimo šventę vaikinas nebuvo pakviestas, nors šįmet iškovojo svarbiausią savo gyvenimo pergalę ir didžiausią sportinį laimėjimą tarp rajono sportininkų – vasarą Šveicarijoje vykusiame Europos jaunių kiokushin karate čempionate pasipuošė čempiono titulu. 

Domo Kalvaičio apdovanojimų atsiimti atėjo seneliai Janina ir Vilius Gerdvilos.

Domo Kalvaičio apdovanojimų atsiimti atėjo seneliai Janina ir Vilius Gerdvilos.

Po šventės Andriaus draugai klausė jaunojo sportininko, kodėl jis liko už šventės borto ir be premijos, tačiau septyniolikmetis neturėjo ką pasakyti. Vaikinas net nelabai turi kada gilintis, kas ir kaip čia vyko, mat šiuo metu intensyviai treniruojasi ruošdamasis Lietuvos čempionatui.

Kaltų nėra
O kaltų dėl tokios iš pirmo žvilgsnio kuriozinės situacijos lyg ir nėra. Kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Gediminas Misius teigė, kad jaunuolio kandidatūrą premijuoti turėjo pristatyti mokykla, kurioje jis mokosi. „Atžalyno“ gimnazijos, kurioje mokosi Andrius, direktorius Gintaras Petrulis sakė, kad mokykla jaunojo sportininko kandidatūros apdovanojimui nepristatė todėl, kad dalyvaudamas Europos čempionate jis gynė ne mokyklos, o visos šalies garbę. Klubo „Stoikas“, kuriame sportuoja jaunasis čempionas, vadovas Gediminas Tankevičius tik po šventės išgirdo, kad toks renginys buvo: „Tikrai nesusipratimas, kad mūsų čempionas liko nepagerbtas. Ankstesniais metais mūsų geriausi sportininkai visada būdavo pagerbti, nors aš niekada jų kandidatūrų niekam ir nepristatydavau. Tai padarydavo specialistai, atsakingi už sporto vystymą ir plėtrą. Gaila, kad toks svarbus laimėjimas liko deramai nepažymėtas.“

Padėką iš rajono mero Rimanto Diliūno rankų gavusiam gimnazistui Dominykui Bernadišiui anglų kalbos pamatus padėjo močiutė Milda Bernadišienė.

Padėką iš rajono mero Rimanto Diliūno rankų gavusiam gimnazistui Dominykui Bernadišiui anglų kalbos pamatus padėjo močiutė Milda Bernadišienė.

Premijoms – 30 tūkstančių litų
Tačiau tokiu deguto šaukštu nereikia sugadinti visos šventės. Į Kėdainių kultūros centrą devintą kartą susirinkę gabiausi ir talentingiausi mokiniai rajono savivaldybės vadovų buvo įvertinti už pasiekimus akademinėje, meninėje bei sportinėje veiklose.
Šiais metais paraiškas pateikė 12 mokyklų: 6 gimnazijos, 3 pagrindinės mokyklos, 3 neformaliojo švietimo mokyklos. Pristatyta kandidatų piniginiams prizams gauti: 20 abiturientų ir 104 kitų klasių mokiniai. Piniginiai prizai paskirti 83 mokiniams: 14 abiturientų (padėkos ir piniginiai prizai įteikti kartu su brandos atestatais), 69 mokiniams. Gabius mokinius mokė ir konsultavo 44 mokytojai ir treneriai.
Iš viso šiais metais mokiniams paskatinti buvo skirta 30 000 litų. Nuo fondo įsteigimo piniginiais prizais jau paskatinta apie tūkstantis rajono mokinių, kuriems buvo skirta daugiau nei 200 tūkst. litų.

Šviesiosios gimnazijos mokinė Agnė Mickutė pagerbimo sulaukė už puikias matematikos žinias.

Šviesiosios gimnazijos mokinė Agnė Mickutė pagerbimo sulaukė už puikias matematikos žinias.

Prizu džiaugėsi ir klasiokai
Šviesiosios gimnazijos abiturientas Dominykas Bernadišius apdovanojimą gavo už pirmąją vietą respublikinėje anglų kalbos olimpiadoje. „Pirmoji vieta olimpiadoje – pirmasis mano aukštas pasiekimas per visus mokymosi metus. Šis apdovanojimas antrasis už tą patį rezultatą. Puikų prizą gavau dar rudenį, kai su visa klase turėjome galimybę aplankyti Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadą. Gautą premiją paliksiu sąskaitoje, galbūt ji pravers, kai pradėsiu studijuoti. Studijuoti žadu Lietuvoje ir planuoju pasirinkti informatikos mokslus“, – sakė už puikias anglų kalbos žinias pagerbtas Dominykas. Jaunuolį į šventę palydėjusi mama gyrė sūnų už tai, kad jis turi svajonių ir moka jų siekti.

Apdovanojimą atsiėmė močiutė
Jau ne pirmą kartą gabių vaikų šventėje pagerbto Šviesiosios gimnazijos mokinio Domo Kalvaičio apdovanojimą už pirmąją vietą respublikinėje fizikos ir antrąją vietą respublikinėje chemijos olimpiadose atsiėmė močiutė Janina Gerdvilienė. Domas šiuo metu išvykęs mokytis į prestižinį Kembridžo koledžą. „Labai didžiuojuosi savo anūku. Jis turi didelių ambicijų ir siekių. Smagu, kad mokytojai pastebėjo jo motyvaciją ir gabumus. Tikiuosi, kad Domas pasieks to, ką yra užsibrėžęs gyvenime“, – spausdama rankose anūkui skirtą padėką sakė J. Gerdvilienė.

Švietimo skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius (kairėje) ypač dėkojo treneriui Robertui Kaseliui, išugdžiusiam gausų būrį ėempionais tapusių lengvaatlečių.

Švietimo skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius (kairėje) ypač dėkojo treneriui Robertui Kaseliui, išugdžiusiam gausų būrį ėempionais tapusių lengvaatlečių.

Iškilmingą mokinių pagerbimo šventę vainikavo Kėdainių „Ryto“ pagrindinės mokyklos bendruomenės pastatytas miuziklas „Muzikos garsai“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.