Parodos kuratorė Aida Štelbienė ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Čerenkovas tikisi, kad architektūros paroda įkvėps kėdainiečius aktyviau domėtis juos supančia aplinka.

Pasitinkant Tarptautinę architektų dieną, Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje stabtelėjo per Lietuvą keliaujanti paroda „Architektūra arti mūsų“. Akį traukiančioje parodoje eksponuojami kokybiškos moderniosios architektūros pavyzdžiai, sukurti ne didmiesčiuose, o rajonuose, tarp kurių – net atokiausi šalies kampeliai.

Kūrybinių industrijų parko „Architektūros centras“ sukurtuose stenduose galima pamatyti 36 darbus, kuriuos kūrė daugiau kaip 60 šalies architektų. „Paroda įdomi savo palete – nuo gyvenamųjų namų iki visuomeninių, socialinės paskirties, sakralinių pastatų, viešųjų erdvių. Tikrai bus kur paganyti akis, tad lankytojai gali pasinaudoti šiomis nuotraukomis ir brėžiniais kaip įkvėpimo šaltiniu, pamatyti tendencijas, pritaikyti vieną ar kitą sprendimą savo aplinkoje“, – pasakojo „Architektūros centro“ vadovė, šios parodos kuratorė Aida Štelbienė.

Architektūrologė tikisi, kad ši paroda, atskleidžianti kiekvieno iš eksponuojamų estetiką, funkcionalumą ir kontekstą, ugdys įvairaus amžiaus žmones: žadins vaikų smalsumą ir įkvėps suaugusiuosius lygiuotis į rodomus pavyzdžius.

„Kalbant apie viešuosius objektus ir erdves, laikomės pozicijos, kad architektūros procesas turi prasidėti nuo žmonių. Taigi tikimės, kad laikui bėgant žmonės įsitrauks į planavimo procesą ir ims labiau domėtis viešaisiais architektūros objektais, išsakys savo nuomonę ir poreikius“, – sakė parodos sumanytoja.

Viešnia taip pat tikisi, kad architektūros kokybė pagerės ir nuo lapkričio 1 dienos įsigaliojus naujam Architektūros įstatymui.

Šioms mintims pritarė ir parodos atidaryme dalyvavęs savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Vytautas Kundrotas. Jis pastebėjo, kad dažniausiai žmonės nepasitenkinimą išreiškia tada, kai pastatai jau pastatyti, o į planavimo procesą neįsitraukia. „Gal ši paroda paskatins domėtis ir, tikiuosi, padės formuoti gerą skonį. Labai džiaugiuosi, kad ši paroda mus pasiekė“, – kalbėjo V. Kundrotas.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Čerenkovas neslėpė susižavėjimo puikiu objektų pateikimu: „Ši paroda kelia puikias emocijas ir skatina suprasti, kas yra kokybiška architektūra.“

Beje, tarp parodoje eksponuojamų objektų yra ir Kėdainių krematoriumas, kurį projektavo architektai Gintautas Natkevičius, Adomas Rimšelis, Agnė Natkevičiūtė. „Kėdainiai turi kuo pasidžiaugti. Puikus objektas kyla čia pat, kitoje aikštės pusėje. Tikiuosi, kad galėsiu atvykti pasveikinti kėdainiečių, kai šis naujas bibliotekos pastatas bus atidaromas“, –  apie rekonstruojamą buvusios parduotuvės „Saulutė“ pastatą kalbėjo architektūrologė A. Štelbienė.

Parodos kūrėjai ir Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos direktorė Birutė Ruzgienė kviečia kėdainiečius aplankyti įkvepiančią architektūros parodą, kuri veiks iki liepos 27 dienos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.