elektraElektros kaina daugeliui gyventojų nuo sausio mažės 1,5 proc. arba apie 0,2 cento. Elektrines virykles turintiems vartotojams kaina mažės 1 proc. Pasak „Lesto“ atstovo, namų ūkis per mėnesį kitąmet sutaupys vidutiniškai apie 3 eurus. Tačiau verslui elektros kaina kiek didės.

„Lesto“ paskaičiuotas galutines kainas vartotojams Kainų komisija patvirtino ir paskelbė trečiadienį. Kainos buvo pakoreguotos, atsižvelgus į Suskystintų gamtinių dujų terminalo įstatymo pataisas.

„Jeigu šnekėti apie elektros vartotojus – gyventojus, jiems elektros kaina vidutiniškai mažėja apie 0,2 euro cento už kilovatvalandę. O kalbant apie verslo klientus, jiems elektros persiuntimo paslauga vidutiniškai padidėja apie 5 proc.“, – po komisijos posėdžio žurnalistams sakė „Lesto“ Visuomeninio tiekėjo departamento direktorius Ramūnas Kiaulėnas.

Pasak jo, kainos smuko mažiau nei prognozuota anksčiau, nes pasikeitė dalis dedamųjų.

„Šviežiai pakeista sisteminių paslaugų kaina ir viešuosius interesus atitinkančių paslaugų kaina, tai dėl šitų dedamųjų pasikeitimų, natūralu, keitėsi ir galutinė kaina. (…) Kiek pamenu, prognozės buvo darytos pakankamai anksti, kai teisės aktai nebuvo priimti ir kainų dedamosios nenustatytos – tai buvo ankstyva prognozė, tuo metu tai galbūt atrodė realu“, sakė R.Kiaulėnas.

Komisijos Dujų ir elektros departamento vadovas Renatas Pocius žurnalistams sakė, kad vidutinis tarifas vartotojams sumažės 3,1 proc.

„Prie žemos įtampos prijungtiems vartotojams mažėja 3,1 proc., o vidutinės įtampos – 6 proc. (…) Standartinis palanas, kur greičiausiai didžiausias elektros vartojimas yra, tai 2015 metais jis siekė 12,7 cento ir dabar šis tarifas mažėja 1,5 proc.“, – sakė R.Pocius.

Energetikos ministerijos Elektros ūkio skyriaus vedėjas Egidijus Purlys komisijos posėdyje klausė, ar nauji tarifai neviršija anksčiau komisijos nustatytos kainų viršutinės ribos (ji buvo mažinta 3 proc.), nes kai kurie tarifai mažėja nuo 1 iki 3 procentų.

Komisijos atstovai patikino, kad diferencijuojant tarifus, kainų ribos nebuvo viršytos.

Pasak „Lesto“ generalinio direktoriaus Aido Ignatavičiaus, bendrovės paslaugų dalis sudaro apie 25 proc. galutinės elektros kainos gyventojams – ji nuo kitų metų mažėja daugiau nei 1 procentu.

Standartinis vienos laiko zonos tarifas, kuriuo atsiskaito 70 proc. privačių klientų, mažės 1,6 proc. (0,19 cento) iki 12,7 cento už kilovatvalandę, o su elektrinėmis viryklėmis – 0,9 proc. (0,11 cento) iki 12,6 cento.

Dviejų laiko zonų standartinis dienos tarifas mažės 1,4 proc. (0,2 cento) iki 13,9 cento, nakties – 2,1 proc. (0,21 cento) iki 9,9 cento, o turintiems elektrines virykles – atitinkamai 0,7 proc. (0,1 cento) iki 13,8 cento ir 1,9 proc. (0,19 cento) iki 9,8 cento.

Pasirinkusiems kitokius planus („Namai“ ir „Namai plius“ su pastoviąja kainos dalimi) gyventojams elektra pigs 2,5-3,4 proc., tačiau pastovioji dalis brangs 3,6-3,8 proc.

Verslo klientams, gaunantiems elektrą iš vidutinės įtampos tinklų, persiuntimo paslaugos kainos vidutiniškai didės apie 0,18 cento už kWh, iš žemosios įtampos tinklų – 0,28 cento. Tam didžiausios įtakos turėjo perdavimo ir sisteminių paslaugų kainų padidėjimas. Tuo tarpu svertinė skirstymo paslaugos kaina verslui taip pat mažėja.

Energetikos ministras Rokas Masiulis anksčiau žadėjo, jog elektra gyventojams atpigs iki 7 proc. Tokį pat kainos mažėjimą prognozavo ir premjeras Algirdas Butkevičius.

BNS inf. 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.