Dvyliktokai – jau ne vaikai, bet ir ne savarankiški suaugę žmonės, visiškai pasirengę gyvenimo iššūkiams. Tarp jų – ir asmeniniai finansai. Juk kiekvienas esame atsakingas už savo sprendimus, tame tarpe – ir finansų sferoje.

Dvyliktokai klausėsi jų ateičiai svarbios paskaitos.

Dvyliktokai klausėsi jų ateičiai svarbios paskaitos.

Tad kaip jaunam žmogui nepasiklysti ekonomikos, kapitalizmo, rinkos, finansų pasaulyje? Kaip savo rankomis pačiam susikurti gerovę?

Atsakymus į šiuos klausimus bandė atsakyti ekonomistas Žilvinas Šilėnas, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas. Rugsėjo 2-ąją jis susitiko su Kėdainių Šviesiosios gimnazijos dvyliktos klasės mokiniais.

Svečias viešnagei gimnaziją pasirinko neatsitiktinai – rajono įmonės nupirko 120 instituto parengtų ekonomikos mokomųjų vadovėlių, kad jaunesniųjų klasių gimnazistai pradėtų pažintį su ekonomika, šio dalyko pagrindinėmis, bazinėmis žiniomis.

„Dvyliktokai tuoj išeis į savarankišką gyvenimą, tad labai svarbu suvokti ekonomines tiesas, žinoti, kaip mokyklos suole gautas teoriją panaudoti praktiškai, kasdieniame gyvenime. Apie visa tai ir kalbu paskaitoje“, – pasakojo lektorius. Kartu jis pridūrė besidžiaugiantis, kad visos Lietuvos mastu, Kėdainių rajone yra daugiausiai mokyklų, kurios pamokoms naudoja instituto parengtus ir išleistus vadovėlius.

Gimnazijoje svečiavosi Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Ž. Šilėnas.

Gimnazijoje svečiavosi Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Ž. Šilėnas.

Ž. Šilėnas teigė pastebintis, kad dabartinis ekonomikos mokymas, koks yra dabar, yra nepakankamas ir neišsamus.

„Jei būtų mano valia, aš vaikus labiau mokyčiau ekonomikos nei muzikos“, – šyptelėjo ekonomistas.

Pasak Šviesiosios gimnazijos direktorės Violetos Liutkienės, šiuo metu ekonomikos mokymas yra privalomas tik 9 – 10 klasėse, vėliau šis dalykas tampa laisvai pasirenkamu. Ar mokiniai noriai renkasi mokytis šią discipliną?

„Pastaruoju metu matome mokinių, pasirenkančių mokytis ekonomikos, skaičiaus mažėjimą. Tačiau ekonomikos pradžiamokslis yra reikalingas: kuriant savo verslą, reikia mokėti organizuoti darbą, tvarkytis su finansais. Net neabejoju, kad mūsų mokiniai – potencialūs savo darbo organizatoriai. “, – šyptelėjo ji.

Verslo įmonių nupirkti vadovėliai – brangūs, tad gimnazijos direktorė nuoširdžiai dėkoja visiems, padėjusiems įsigyti mokinių lavinimui skirtų knygų.

IMG_7690