Nuo rugsėjo vidurio paobeliškis Jonas Baranauskas jaučiasi tikra savojo kaimo įžymybe. Kai laikraštyje „Kėdainių mugė“ buvo parašyta, jog šis vyriškis sėkmingai užaugino rekordinius maždaug pusketvirto metro aukščio pomidorus, kurių sėklos atkeliavo iš tolimosios Japonijos, J. Baranauskas vis sulaukia kolegų mėgėjų daržininkų laiškų. 

Prieš tris savaites J. Baranauskas tik prognozavo gerą graikinių riešutų derlių.

Prieš tris savaites J. Baranauskas tik prognozavo gerą graikinių riešutų derlių.

Ne tik Kėdainių, bet ir kitų rajonų daržininkai vis prašo Jono stebuklingųjų pomidorų sėklų, mat nori patys užsiauginti gerą ir gardų derlių duodančių vaisių. „Negi man gaila, dalinuosi su visais“, – šypsosi paobeliškis.

Didžiuojasi ir riešutais
Prabėgus maždaug trims savaitėms po pokalbio apie rekordinius pomidorus, Jonas pakvietė į svečius, kad pasigirtų dar vienu pasiekimu. Šįkart vyras pasidalijo naujienomis apie sode augantį graikinį riešutmedį. „Tokio riešutų derliaus kaip šįmet dar neturėjau. Jau pririnkau du maišus riešutų, bet tai dar ne pabaiga. Dar pora kibirų tikrai bus. Anksčiau džiaugdavausi kibiru ar dviem kibirais, o šįmet riešutus semiu kone saujomis“, – džiaugėsi paobeliškis. Gerą derlių J. Baranauskas paaiškina tuo, kad šiųmetis pavasaris buvo gana švelnus – augalų nekankino šalnos: „Riešutai nepakelia itin didelių šalčių. Jei žiemą šąla iki 25 laipsnių, tai nieko tokio, bet šaltesnės sąlygos jau per žvarbios. Manasis medis kol kas auga puikiai. Kasmet šakos plečiasi, tvirtėja. Medis tiesiog bujoja, nors aš jo visai netręšiu. Labiausiai širdis nerimsta pavasariais, kai prasideda žydėjimas. Tada svarbiausia išvengti šalnų, nes jų pakąsti žiedai nubyra ir vaisių nebeduoda.“

Spalio pradžioje paobeliškis kasdien surenka po puskibirį riešutų ir jų jau pripylė du maišus.

Spalio pradžioje paobeliškis kasdien surenka po puskibirį riešutų ir jų jau pripylė du maišus.

Medelį dovanojo bendravardis
Riešutmedis J. Baranausko sode atsirado maždaug prieš dvidešimt metų. Mažą daigelį jis parsinešė iš kaimynystėje gyvenusio bendravardžio Vyšniausko. „Tas mano kaimynas buvo nemažas visokios egzotikos mėgėjas. Jis riešutmedį parsivežė iš Botanikos sodo. Po kurio laiko riešutai patys pasisėjo. Kai vienas daigas sutvirtėjo, kaimynas pasiūlė man. Paėmiau jį su džiaugsmu. O dabar jau turiu didžiulį medį ir pats dalinu savaime pasisėjusius ir augti pradėjusius daigus“, – pasakojo J. Baranauskas.
Vyriškis riešutmedžiais apdovanojo ir kaimynus, ir bičiulius, ir gimines. Panašiai vyras elgiasi ir su gausesniu riešutų derliumi. „Aš riešutukus labai mėgstu. Žinau, kad jie maistingi ir naudingi sveikatai. Tačiau tokios galybės vienas tikrai neįveikčiau. Visada riešutais dalinuosi su artimaisiais. O šįmet jų labai gausu, tai gardžių dovanų visiems pakaks“, – sakė energingas senjoras.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.