Savaitgalį Kėdainius išjudino antrasis džiazo festivalis „Broma Jazz“. Jo organizatoriai miestelėnams ir jų bičiuliams padovanojo puikią šventę – netrūko nei kokybiškos muzikos, nei geros nuotaikos.

Bibliotekos kiemelyje stovėjusioje scenoje grojo ne vienas kolektyvas, kurio muzika žavėjosi gerai muzikai neabejingi kraštiečiai.

Bibliotekos kiemelyje stovėjusioje scenoje grojo ne vienas kolektyvas, kurio muzika žavėjosi gerai muzikai neabejingi kraštiečiai.

„Mūsų tikslas – kad Kėdainius garsintų kokybiška džiazo muzika“, – sakė vienas festivalio organizatorių Vitalis Vidikas.
„Viskas vyksta pagal planą. Smagu matyti besišypsančius žmones“, – kolegai antrino kitas festivalio rengėjas Dovydas Sagaitis.
Dosniausiai prie renginio organizavimo prisidėjusios bendrovės „Daumantai LT“ direktorius Saulius Grinkevičius sakė su malonumu remiąs idėjas, kurios Kėdainiams yra įdomios. „Šis festivalis dar geresnis už pernykštį. Smagu, kad organizatoriams netrūksta idėjų. Tad kaip galima jų nepaskatinti ir nepadėti įgyvendinti. Manau, kad būtina remti tai, kas žmonėms įdomu ir naudinga. Šiuo festivaliu budiname miestą. Šiandien Kėdainiuose jaučiame laisvą dvasią. Esu tikras, kad „Broma Jazz“ taps tradiciniu renginiu ir kaskart nustebins netikėtais projektais“, – sakė džiazui neabejingas verslininkas.
Į muzikos šventę atėję kėdainiečiai neslėpė, jog tai lauktas renginys. „Pernai, vos pasibaigus festivaliui, pradėjau galvoti, kuo jo rengėjai nustebins po metų. Džiugu, jog lūkesčiai išpildyti su kaupu. Per dvi dienas gavome tokią dozę geros muzikos, kad jos vėl užteks bent jau keletui mėnesių. Ačiū šventės rengėjams, kad jie į Kėdainius atnešė geros nuotaikos ir laisvės gūsį“, – šypsodamasi sakė kėdainietė Asta.
Tarp šventės svečių buvo galima pamatyti ne vieną žymų ar specialiai iš kitur atvykusį kraštietį. Anglijoje gyvenantys Daiva ir Remigijus sakė atostogas planavę būtent rugpjūčio mėnesį, kad ne tik pasisvečiuotų gimtinėje, bet ir aplankytų festivalį: „Kėdainiuose gyvenantys giminaičiai taip viliojančiai dalijosi praėjusių metų festivalio nuotaikomis, kad nutarėme patys pamatyti, ar tikrai jis toks puikus. Tikrai nenusivylėme. Džiugu, jog šiam miestui įdomu ne tik agurkai bei politikos peripetijos. Gera muzika – nuostabus dalykas, o jos niekada nebūna per daug.“
„Broma Jazz“ aplankiusi festivalio „Vilnius Mama Jazz“ direktorė Judita Bartaševičienė gyrė kėdainiečius už puikią džiazo fiestą: „Smagu už kolegų iniciatyvą ir už jų bičiulius bei rėmėjus, kurie padeda surengti nepakartojamas šventes.“
Šiais metais pasirodymai vyko net šešiose scenose, koncertavo aštuoni atlikėjai ar grupės. Į džiazo garsus pasinėrė viešoji biblioteka, rotušė, reformatų bažnyčia, Daugiakultūris centras, Rinkos aikštė ir „Grėjaus namas“.
Šventės svečiai, be muzikos, galėjo dalyvauti ir kitose veiklose: šokti, aplankyti Blusų turgų, dar kartą prisiminti batų kūrėjo Žano Maslausko kolekciją „Komfortas“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.