file48290939_b3d45638Lapkričio 16 d. Klaipėdoje nuslydęs tranšėjos šlaitas žemėmis užpylė ir mirtinai sužalojo į tranšėją įkritusį UAB „Ecidė“ (Mažeikių r.) pagalbinį darbininką. Nuo šios nelaimės praėjo mėnuo, kai, Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis, žūčių darbe neužfiksuota.

Šiais metais, paskutiniais duomenimis, įvyko 57 mirtinos nelaimės darbe – tiek pat, kaip ir praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Daugiausiai darbuotojų žuvo transporto ir saugojimo veikloje (16 netekčių), statyboje (13 netekčių), žemės ūkyje ir miškininkystėse (po 6 žuvusiuosius).

Kone trečdalį tiek mirtinų, tiek sunkių sužalojimų darbe darbuotojai patyrė dėl instrukcijų nevykdymo. Mirties priežastimis taip pat įvardytas netinkamas darbų organizavimas, darbo priemonių neatitikimas reikalavimams.

Dažniausiai darbuotojus mirtinai sužalojo iš aukščio nukritę ar nuvirtę daiktai bei kroviniai, kelių transporto priemonės arba darbuotojai nukrito iš aukščio.

Pagal gruodžio pradžios ištirtų nelaimingų atsitikimų duomenis, tarp sunkiai ir mirtinai sužalotų darbuotojų 26 buvo neblaivūs (pernai tuo pačiu laikotarpiu – 32); daugiausiai tokių atvejų fiksuota statyboje ir žemės ūkyje.

Tarp darbo inspektorių nustatomų pažeidimų, kurie darbuotojui gali kainuoti sveikatą ir gyvybę – neinstruktuoti darbuotojai, jų neaprūpinimas asmeninėmis apsauginėmis priemonėmis, bloga darbo priemonių būklė ir netinkamas jų naudojimas.

Delamode Baltics Lietuvoje laimi prestižinius tarptautinius apdovanojimus

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.