motyvai-2Rugpjūčio 25 d. (ketvirtadienį), 10 val. vyks paskaita – edukacinis užsiėmimas „Medžio drožybos ypatumai – verpsčių, prieverpsčių simbolika, jų paskirtis praeityje ir dabartyje“. Užsiėmimus ves Utenos rajono tautodailininkas, sertifikuoto tautinio paveldo produktų amatininkas, prieverpsčių – rankšluostinių puoselėtojas Albinas Šileika.
Norinčius dalyvauti užsiėmimuose prašome registruotis tel. 864505168.

Nuo rugpjūčio 26 d. (penktadienio) Kėdainių krašto muziejaus tradicinių amatų centre Arnetų name (Radvilų g. 21) veiks  Kupiškio tautodailininkų darbų paroda „Kupiškėniški motyvai“.
Rugsėjo 30 d. (penktadienį), 15 val. įvyks oficialus parodos uždarymas.

Kupiškėnai atveš 17 autorių darbus. Bus juostų, mezginių, verbų, keramikos, pintų dirbinių, drožinių, kalvystės, akmens, tapybos darbų.

Tapybos darbus pristatys:

Alfonsas Blažys. 2006m. A. Varno parodos-konkurso laureatas, 2007 m. Aukštaitijos regiono tautodailininkų K. Šimonio vardo tapybos ir grafikos konkurso-parodos laureatas.

Vytautas Pastarnokas. 2005 metais suteiktas Meno kūrėjo statusas. 2004 m. – K. Šimonio, 2006 m. – A. Varno, 2007 m. Maironio konkursų-parodų premijų laureatas. 2007 m. „Aukso vainiko“ regioniniame ture pelnė geriausio metų liaudies meistro diplomą. 2010 m. M. Bičiūnienės vardo parodos-konkurso II vietos laimėtojas.

Renė Bičiūnaitė – Sriubiškienė. 2008 m. regioninio „Aukso vainiko“ I vietos laimėtoja. Jos kūryba įvertinta 2002 m. respublikinėje Maironio 150-osios gimimo metinėms skirtoje parodoje, 2004 m. K. Šimonio vardo tapybos ir grafikos darbų konkurse-parodoje, 2010 Lietuvos tautodailininkų primityvistų Monikos Bičiūnienės vardo parodoje-konkurse. Darbų įsigijo Kupiškio etnografijos muziejus, Lietuvos nacionalinis muziejus.

Elena Krūpavičiūtė – Jankauskienė. Tautodailininkė ne tik tapo aliejumi, pastele, bet ir velia iš vilnos, gamina seges, pina iš vytelių.

Vida Kaulakienė . Ji dar pina iš vytelių. Rašo eilėraščius. Yra išleidusi poezijos rinkinį.

Keramikos darbus pristatys Genė Vaičikauskienė. 2005 m. suteiktas Meno kūrėjo statusas. 1999 m.- K. Šimonio tapybos ir grafikos konkursinės parodos laureatė. Yra ne tik karpinių karpytoja, bet ir tapo. Paskutiniu metu daugiausia laiko skiria keramikai. Aktyvi plenerų dalyvė. Yra surengusi daug personalinių parodų.

Senovinio vytelių pynimo puoselėtoja Irena Vapšienė. Jos pinti darbai 2016 m. pripažinti kaip Tautinis paveldas. 2014 m. ir 2015 m. ji yra regioninio „Aukso vainiko“ I vietos laimėtoja. Irenos darbų yra įsigijęs Kupiškio etnografijos muziejus.

Karpinių karpytoja Virginija Jurevičienė. 2011 m. jos paveikslai sertifikuoti kaip Tautinis paveldas. 2015 m. suteiktas Tautinio paveldo tradicinių amatų meistro vardas. 2011 m. Nominacijų konkurse „Kupiškio rajono metų geriausieji“ apdovanota nominacija „Už tautinio paveldo puoselėjimą“. 2014 m. regioninio „Aukso vainiko“ III vietos laimėtoja. 2015 m. išrinkta LTS Panevėžio bendrijos Kupiškio skyriaus pirmininke.

Mezginius pristatys mezgėjos Laimutė Raišienė, Liucija Vilkaitė, Biruta Anna Austra Jugulienė. Tai savitos kūrėjos, turinčios savo stilių ir sritį.

Austines juostas pristatys Savera Paštukienė. Ji yra apjuosusi ne vieną garbų žmogų.

Verbas, pintines juostas – Violeta Laužikienė .

Akmentašystės darbus pristatys Vytautas Jasinskas. Jo akmenys puošia ne vieną miestą ir miestelį. Vytautas ilgą laiką buvo tautodailininkų Kupiškio skyriaus pirmininkas.

Kalvis Gintauto Vaitonio darbais pasipuošęs Kupiškio miestas. Metalą derina su akmeniu, medžiu.

Medžio drožėjai:

Romualdo Dobricko darbų yra įsigijęs Kupiškio etnografijos muziejus. Jo kryžiai stovi žmonėms įsimintuose vietos. Daug rūpintojėlių iškeliavo į užsienį.

Jonas Šmigelskas ne tik pats drožia verpstes, prieverpstes, rankšluostines, dėžutes, bet yra to meno išmokęs ne vieną savo mokinį.

Kėdainių krašto muziejaus inf. 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.