Kėdainiuose – iniciatyvos gaivinti dviračių sportą. Visoje Lietuvoje ekologiška, pigi ir sveikatą tausojanti transporto priemonė tampa vis populiaresnė. Dviračių sporto entuziastų yra mūsų krašte, tačiau iki šiol jie buvo pabirę kas sau. „Kuriame šį dviračių sporto klubą tam, kad suvienytume visus Kėdainių dviratininkus – juk su bendraminčiais visada ir lengviau, ir įdomiau“, – sakė Romenas Andriuškevičius, naujojo Kėdainių dviračių sporto klubo „Veloratai“ vadovas. 

Dalyvavimas varžybose – tik vienas klubo prioritetų.

Dalyvavimas varžybose – tik vienas klubo prioritetų.

Idėja įkurti klubą brendo jau seniai. Pasak klubo vadovo, viskas prasidėjo nuo bendraminčių noro pradėti sportuoti, dalyvauti dviračių varžybose, maratonuose. Vėliau pamačius, kad dviračių maratonuose, veteranų varžybose Kėdainių rajonui atstovauja ir daugiau kėdainiečių, kilo idėja juos visus apjungti po viena vėliava. „Kviečiame visus kėdainiečius, kurie turi dviratį ir mėgsta juo važinėtis, prisijungti prie mūsų gretų. „Veloratų“ klubo nariai – ne tik sportininkai, startuojantys veteranų varžybose, bet ir paprasčiausiai dviračiu važinėtis mėgstantys kėdainiečiai. Kviečiame visus mėgėjus, kurie tiesiog mėgsta leisti laisvalaikį su dviračiu“ – jungtis į klubo gretas kvietė R. Andriuškevičius.

Narių gretose – buvę dviratininkai, treneriai
Šiuo metu klube yra 15 narių, kurių didžioji dalis kadaise garbingai gynė rajono sportinę garbę įvairaus amžiaus Lietuvos dviračių sporto varžybose, tapdami šalies, respublikinės ,,Nemuno“, draugijos čempionais ir prizininkais: tai kandidatai į sporto meistrus V. Kneižys, G. Gudaitis, L. Šliavas, J. Kasalapovas ( tr. šviesios atminties Lietuvos nusipelnęs treneris J. Klungevičius), sporto meistrė I. Lipnevičienė (tr. V. Dolgich), sporto meistras A. Valaitis, kandidatas į sporto meistrus A. Lipnevičius, R. Andriuškevičius (tr. G. Misius). Dabar jie dviratininkai veteranai, tiesa, šiuo metu dažniau save vadinantys pažengusiais mėgėjais. Klubo gretose yra penki dviračių sporto treneriai (A. Lipnevičius, A. Valaitis, L. Šliavas, I. Lipnevičienė, G. Misius), dalis iš jų ugdė jaunuosius mūsų krašto dviratininkus ir dabar pasiryžę teikti visokeriopą pagalbą naujajai dviratininkų kartai, naujai atėjusiems klubo nariams, pamėgusiems dviračių sportą. „Mes, klubo nariai, seniai kultivuojame dviračių sportą, tad ir patarti galime, kaip žmogui išsirinkti tinkamiausią dviratį, kaip teisingai ant jo sėdėti, kaip pataisyti, jei kas nors genda, kaip saugiai važinėti dviračiu judriuose mūsų krašto keliuose, žinoma, padėsime ir pasiruošti varžyboms“, – sakė R. Andriuškevičius. Jam antrina ir kitas klubo narys veteranas, Lietuvos suaugusiųjų dviračių kroso čempionas Arūnas Lipnevičius, tikindamas, kad profesionalios, ne vieną dešimtį kauptos patirties dviračių sporte jis tikrai nepritrūksiąs. „Deja, šiuo metu mums trūksta techninės bazės, tačiau tikimės, jog su laiku ji tikrai atsiras. Vis dėlto žinių mes tikrai nestokojame – tereikia tik norinčių treniruotis“, – kvietė prisijungti A. Lipnevičius.
Dviratininkai veteranai ir šiemet pasiryžę dalyvauti Lietuvoje vykdomose veteranų varžybose. Jau balandžio pabaigoje prasidėsiantis varžybų sezonas žada intensyvų grafiką ir kėdainiečiams, ketinantiems startuoti keturiuose čempionatuose. Be to, klubo nariai intensyviai seka visas dviračių inventoriaus technologines naujienas, mezga pažintis su kitais dviratininkų klubais.

Ryžtas – ugdyti jaunąją kartą
Šios sporto šakos entuziastai pasiryžę ne tik patys aktyviai sportuoti, kviesti įvairaus amžiaus kėdainiečius praleisti laisvalaikį važiuojant dviračiu, bet su laiku ugdyti ir jaunąją gabių dviratininkų kartą, atgaivinti šios nuostabios sporto šakos tradicijas Kėdainių krašte.
,,Prieš 25 ir daugiau metų Kėdainiai garsėjo dviračių sporto pasiekimais Lietuvoje. Deja, šiandien padėtis kitokia. Tad „Veloratų“ dviračių sporto klubo viena iš misijų yra ne tik turiningai leisti laisvalaikį, propaguoti sveiką gyvenimo būdą, važinėjimą dviračiu, bet ir pritraukti į savo gretas vaikus, jaunimą, iš kurių galbūt atsiras ir vienas kitas perspektyvus jaunuolis ar jaunuolė, kuriais vėl galėsime didžiuotis, kaip kadaise didžiavomės – tarptautinės klasės dviračių sporto meistru A. Vaitkumi, sporto meistrais V. Selezniovu, A. Kaupu, J. Kišonu ir kitais dviratininkais, garsinusiais ne tik Kėdainius, bet ir Lietuvą įvairiose dviračių sporto trasose. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo buvusių auklėtinių gražia, kilnia iniciatyva atgaivinant organizuotą dviračių sporto judėjimą Kėdainiuose. Tikiu, mes vis tiek vieną kitą perliuką tikrai surasime, vieną kitą gabų vaiką tikrai galėsime rekomenduoti šalies dviračių sporto centrams“, – kalbėjo Gediminas Misius, praeityje ugdęs kėdainiečius dviratininkus, o šiuo metu einantis savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialisto pareigas.
„Kol kas siekiame suaktyvinti dviratininkų judėjimą Kėdainiuose. O su laiku bus matyti, ateis ir profesionalumas, atgis tradicijos. Galbūt net pavyks ir Sporto mokykloje gauti dviračių trenerio etatą, dviračių sporto bazę įsikurti“, – optimizmo nestokojo klubo narys A. Lipnevičius.

Žada dviračių žygį
„Veloratų“ klubas ne tik ruošis varžyboms, bet ir suteiks galimybę aktyviai leisti laisvalaikį. „Mes neapsiribosime vien tuo, kad dalyvausim tik varžybose – norim duoklę atiduoti ir miestui. Tad tikimės jau šiais metais suorganizuoti kėdainiečiams žygį dviračiais po apylinkes. Juk ir tinkamų maršrutų mūsų rajone turim ne vieną“, – tikino R. Andriuškevičius.
Naujai įsikūręs klubas dirba tik savanoriškais pagrindais, be jokios finansinės pagalbos iš šalies. „Viską darome patys savo lėšomis. Tiesa, praėjusiais metais startuojant šalies veteranų čempionato plento ir kroso etapuose iš savivaldybės gavome maistpinigius, o visas kitas išlaidas dengėme iš savų lėšų. Susikūrusio klubo nariai mokės simbolinį nario mokestį, jį išleisime tik būtiniausioms klubo reikmėms“, – pabrėžė R. Andriuškevičius ir pridūrė, kad yra atviri visuomenei, verslininkams finansinės paramos gavimui.

Kviečia ir į Babėnus
Tad klubo nariai nekantriai laukia naujų dviračių sportą ir laisvalaikį su dviračiais mėgstančių kraštiečių. Jei bus noro, klubo nariai turės galimybę dalyvauti ir varžybose – tam visai nebūtina būti pajėgiu, geriausius duomenis turinčiu sportininku. „Kviečiame bendraminčius. Be to, kas tik norės, galės vykti į varžybas ir nuvažiuoti pasirinktą trasą po „Veloratų“ klubo vėliava ir už Kėdainių rajoną, juk įvairiuose dviračių sporto renginiuose, varžybų etapuose gali dalyvauti ir visi norintys mėgėjai“, – sakė R. Andriuškevičius.
Be to, dviratininkai ir dabar kviečia kartu sportuoti – tam visai nebūtina tapti klubo nariu. „Visi kėdainiečiai, neabejingi aktyviai veiklai ir sportui, kviečiami rinktis šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 11 valandos ryto Babėnų šile. Ten galime kartu mankštintis, gerinti savo fizinę būklę“, – kvietė ,,Veloratų“ klubo nariai.
Visi susidomėję „Veloratų“ klubo veikla kviečiami skambinti klubo vadovui R. Andriuškevičiui telefonu 8 611 24 874. Visai nesvarbus nei amžius, nei lytis – visi su malonumu bus priimti į klubo gretas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.