Važiuojantieji keliu iš Cinkiškių į Josvainius kairiojoje jo pusėje, pamiškėje, pastebi per pastaruosius šešerius metus iškilusį įspūdingą pastatą, kurį jau imta vadinti Maleikonių dvaru.

Rimutė Škudienė viliasi, kad kėdainiečiai Maleikoniuose švęs įvairias asmenines progas, atvyks prasiblaškyti į koncertus ir parodas.

Rimutė Škudienė viliasi, kad kėdainiečiai Maleikoniuose švęs įvairias asmenines progas, atvyks prasiblaškyti į koncertus ir parodas.

Jokių istorinių šaltinių apie tokį dvarą nėra, tad, ko gero, anksčiau jo niekada ir nebuvo.
Juo įspūdingiau, kad šiais laikais Maleikoniuose tokį statinį surentė penkių vaikų mama Rimutė Škudienė.
„Maleikoniai – mano mirusio vyro tėvų gimtinė. Šis kaimas man gražus, be to, patogioje vietoje, šalia gero kelio ir netoli Kėdainių.
Ilgokai galvojau, ką daryti ištuštėjusioje vyro tėvų gimtinėje. Iš pradžių su vaikais manėme pastatyti senelių globos namus, tačiau tokiai įstaigai nebuvo galima gauti Europos Sąjungos fondų paramos.
Galų gale nutarėme pastatyti svečių namus. Dabar juos baigiame įrengti“, – pasakojo pastato šeimininkė.
Kaip statiniui prigijo dvaro titulas? R. Škudienė nusišypsojo: „Per statybą teko konsultuotis su daugeliu žmonių. Kažkuris jų mano svajonių namą dėl patogumo pavadino dvaru. Taip ir prilipo.“
Statybos iš moters reikalavo daug jėgų, tačiau ir leido pamiršti sunkius gyvenimo išbandymus, kurių likimas kažkodėl nešykštėjo.

Įspūdingas statinys Maleikoniuose iškilo per šešerius metus.

Įspūdingas statinys Maleikoniuose iškilo per šešerius metus.

„Mane stebina žmonės, kurie ko nors išsigąsta dar nė nepabandę. Sunku buvo, bet įmanoma – plušėjau ir aš pati, ir vaikai, ir giminės, ir draugai“, – sakė R. Škudienė.
Maleikonių dvaro patalpų plotas – net 1,1 tūkst. kvadratinių metrų. Jame ir menė koncertams bei parodoms, ir pokylių salė, ir dešimt kambarių svečiams. Sienų freskas Breigelio motyvais tapė Dailės akademijos studentas Donatas Vasiliauskas.
Aplink pastatą kuriamas parkas, o priešais įėjimą, tarp gėlių, turėtų iškilti skulptūros.
Statinio projektą rengė pati R. Škudienė ir architektė Margarita Raguckienė. Geranoriškų patarimų nešykštėjo ir Kėdainių specialistai.
Dalį senovinių baldų naujojo dvaro šeimininkė susirinko iš giminių bei pažįstamų, kitus pirko sendaikčių parduotuvėlėse.
„Dabar baigiame montuoti virtuvės įrangą, tad netrukus gyvenimas pastate suintensyvės. Tikiuosi, jog kėdainiečiams jame patiks švęsti įvairias asmenines progas, prasiblaškyti koncertuose ir parodose“, – sakė R. Škudienė.
Pirmasis renginys Maleikonių dvare jau įvyko – Josvainių kultūros centro direktorė Žydrė Špečkauskienė jame padėjo suorganizuoti susitikimą su žurnaliste, rašytoja Audrone Urbonaite.
„Laukėme apie 40 svečių, o atvyko beveik dvigubai daugiau. Į salę sunešėme visas kėdes ir nė vienos nebuvo tuščios. Vadinasi, pirmasis blynas neprisvilo“, – džiaugėsi šeimininkė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.