Bendrovės „Kėdainių duona“ kepėjai per parą iškepa apie tris tonas duonos ir pyrago gaminių. Jų asortimentas perkopė aštuoniasdešimt pavadinimų. 

duona-''Tarybine''Artėjantį pavasarį „Kėdainių duonos“ kepėjai pasitinka su gardžia naujiena kraštiečiams – siūlo prisiminti seniai pamirštą skonį ragaujant „Tarybinę“ forminę duoną.
Bendrovės „Kėdainių duona“ technologė Gitana Zapkienė ne vienerius metus tobulino forminės duonos receptūrą, kol pagaliau išgavo tą skonį, kurio siekė: „Vidutinio amžiaus kraštiečiai tikrai mena laikus, kai parduotuvių lentynose ieškodavo baltos forminės duonos. Ne vienam ji buvo tikrai didelis gardumynas. Mūsų komanda buvo išsikėlusi užduotį – priminti tą skonį. Kūrėme ir pagaliau sukūrėme gardžią duonelę.“
Baltoji forminė „Tarybinė“ duona senoviniu būdu užmaišoma ir kepama iš kvietinių miltų.
Kepėjų teigimu, nors duonos vartojimas ir mažėja, tačiau naujienų nuolat reikia. „Mes kepame ir juodą, ir baltą duoną. Turime platų sausainių ir pyragų pasirinkimą. Naujoji „Tarybinė“ duona šiek tiek primena „Šeimyninės“ duonos skonį, bet ji kitokia. Mūsų pasididžiavimas yra „Nevėžio“ duona. Populiari „Senolių“, „Aukštaičių“, „Šeimyninė“ duonelė, „Pagerintas“ batonas. Kraštiečiai pamėgo ir duonytes su lašinukais bei šviesią duoną ant ajerų, kuri papildė juodos duonos ant ajerų liniją. Be to, esant norui galime iškepti ir proginę duoną su lazdynų riešutais ir džiovintais vaisiais“, – sakė G. Zapkienė.
„Kėdainių duonos“ mėgėjai įsitikinę, kad rankomis išglostyti, iš natūralių žaliavų, be kenksmingų priedų iškepti duona ir pyragai yra gardūs bei sveiki. Nuolatinis siekis pagerinti bei praturtinti produkciją neleidžia kepėjams užsisėdėti vienoje vietoje. Tokių tikslų rezultatas – laimingi kraštiečiai, galintys pasimėgauti ir pamėgtų skonių gaminiais, ir įvairiomis naujienomis.
Kiekvieną ankstyvą rytą „Kėdainių duonos“ sunkvežimiai su šviežia produkcija išvažiuoja į Kėdainių, Panevėžio, Jonavos, Radviliškio, Raseinių, Ukmergės rajonų parduotuves.
Pačių šviežiausių ir gardžiausių kepinių patartina ieškoti firminėje bendrovės parduotuvėje, Kėdainių prekyvietėse bei kituose prekybos centruose.

About The Author

Related Posts

3 komentarai

 1. vytautas

  Nesamonė baikit su savo tarybine ,taip įaugo į smegeninę kad negalite atsikratyti praeitės,kam čia taip ar aąvininkui ar kokiai technologei taip spaudžia širdelę dėl praeitės.

  Atsakyti
 2. as

  Labai skani duona,o kas del pavadinimo,tai jei senos tradicijos,tai ko negali buti ir senas pavadinimas.

  Atsakyti
 3. O

  Ką padarysi, jeigu pavadinimų sumanytojai nesugeba sugalvoti ką nors gražesnio. O, gal kaip tik , anomis dienomis jie turėjo priėjimą prie aruodo?

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.