Druskininkų miesto apylinkės teismas nusprendė, kad 2013 m. rugpjūčio mėn. laikraštyje „Druskonis“ išspausdintame šios savivaldybės Tarybos nario Juozo Šarkaus straipsnyje „Dar vienas nemokamai platinamo valdžios laikraščio išpuolis“ išsakytas teiginys, kad Druskininkų meras Ričardas Malinauskas „siekia sunaikinti laisvą ir nepriklausomą spaudą“, yra nuomonės išreiškimas apie viešąjį asmenį.

Druskininku-merasO viešo asmens veiksmų vertinimas ar kritika yra pateisinama ir turi būti ginama, kadangi tai yra proporcinga priemonė siekiamam tikslui – visuomenės informavimui apie viešo asmens veiklą.

Priimdamas sprendimą, Druskininkų teismas atsižvelgė ir į Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos sprendimą, kuriame konstatuota, jog laikraščio „Druskonis“ publikacijoje „Dar vienas nemokamai platinamo valdžios laikraščio išpuolis“ Druskininkų savivaldybės tarybos narys J. Šarkus kritišką nuomonę apie Druskininkų savivaldybę išreiškė korektiškai.

Druskininkų savivaldybės administracija prašė, kad teismas pripažintų, jog minėta J.Šurkaus publikacija pažeidė jos garbė bei orumą.

Tačiau teismas pažymėjo, kad nepateikta jokių įrodymų patvirtinančių, jog dėl paskelbtos publikacijos Druskininkų savivaldybės administracijos dalykinė reputacija nukentėjo, buvo sumenkinta, pasikeitė jos veiklos ir rezultatų vertinimas ar visuomenės požiūris, kad sumažėjo teigiamas vertinimas.

Druskininkų savivaldybės administracija privalės atlyginti 2000 Lt bylinėjimosi išlaidų.

Druskininkų teismo sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui.

Druskininkų miesto apylinkės teismo

teisėjo padėjėja Asta Bundonė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.