Kalėdinis švenčių laukimas su bene pirmosiomis kalėdinėmis dovanėlėmis atkeliavo ir į Kėdainių „Saulutės“ globos namus. Tačiau juos aplankė ne Kalėdų senis ir ne Snieguolė, bet į Angliją emigravę lietuviai, nepamiršę mažųjų tautiečių ir norintys jiems suteikti tikrą Kalėdų džiaugsmą.

J. Dobilytė (kairėje) ir kiti Anglijos lietuviai atvyko į Kėdainius susitikti su „Saulutės“ globos namų auklėtiniais.

J. Dobilytė (kairėje) ir kiti Anglijos lietuviai atvyko į Kėdainius susitikti su „Saulutės“ globos namų auklėtiniais.

Pasak globos namų direktorės Ilonos Šventoraitienės, svečiai iš Anglijos pas jaunuosius kėdainiečius atvyksta jau antrus metus. „Jie jau antrus metus mūsų vaikučiams atveža dovanėlių. O vaikai atsidėkodami parodys spektakliuką“, – kalbėjo direktorė. Laukdami pasirodant svečių, po globos namus zujo mažieji aktoriai, persirengę pelytėmis ir nekantravo ne tik gauti dovanėlių, bet ir parodyti ilgai repetuotą spektaklį „Katės namai“.
Direktorė pasidžiaugė, kad šie metai vaikams buvo tikrai gausūs dovanų. „Vaikai ne kartą keliavo į Vilnių, ten žiūrėjo spektaklius, vyko ir į Žaislų muziejų. Šiemet turime išties daug žmonių, norinčių prisidėti, kad vaikams šventės būtų nuostabios“, – šypsojosi direktorė. Šiuo metu „Saulutėje“ auga 47 vaikai.
Į Kėdainių „Saulutę“ iš Londono atvyko būrys jaunuolių. „Mes esame lietuviai, šiuo metu gyvenantys Londone. Jau nebe pirmus metus organizuojame šią akciją, pavadinimu „Sušildyk vaiko širdelę“. Jos organizė yra Londono lietuvių krikščionių bažnyčia“, – prisistatė viena viešnių Jurgita Dobilytė. Organizacijos nariai Lietuvoje lanko ne tik vaikų namus, bet ir socialiai remtinus žmones.

Vaikų padėka – ilgai ruoštas ir repetuotas spektaklis „Katės namai“.

Vaikų padėka – ilgai ruoštas ir repetuotas spektaklis „Katės namai“.

Nori palaikyti ir morališkai
Didžiosios Britanijos sostinėje įsikūrusi bendrija vienija daugiau nei 200 krikščionių lietuvių. „Visi jie norėjo prisidėti prie dovanėlių dovanojimo – buvo pateiktas vaikų sąrašas ir kiekvienas žmogus asmeniškai išsirinko tam tikro amžiaus vaiką ir specialiai jam išrinko dovanėlę. Buvome nustatę ir tam tikrus standartus – dovana turėjo būti maždaug batų dėžutės dydžio“, – sakė mergina. Vaikams buvo atvežta daugybė dovanų – tai minkšti žaisliukai, saldainiai, higienos priemonės, kojinės, rūbeliai.
„Mūsų tikslas – parodyti vaikams savo meilę, kurią mes turime iš Dievo. Mes norime ja pasidalinti su kiekvienu vaiku, parodyti jiems, kad yra žmonės, kuriems jie rūpi, kad yra Dievas, kuris juos myli“, – kalbėjo susitikimo su vaikais ir jaunimu nekantriai laukianti J. Dobilytė. Ji ir likę svečiai, be dovanų, žadėjo ir patys parodyti „Saulutės“ auklėtiniams programėlę, kartu pabendrauti, išklausyti vaikų džiaugsmus ir rūpesčius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.