Kėdainiuose jau kelis dešimtmečius veikiančio „Iškabų cecho“ projektų vadovas Vytolis Staškevičius nuolat sukasi kūrybiniame procese. Gerą vardą ir klientų pasitikėjimą pelniusios įmonės vienas savininkų įsitikinęs – kūrybingumo galima išmokti. Tiesa, tik ilgu ir sunkiu darbu. 

„Iškabų cecho“ projektų vadovas V. Staškevičius demonstruoja naują, vos prieš kelias dienas įsigytą lazerinį aparatą, skirtą detalių išpjaustymui.

„Iškabų cecho“ projektų vadovas V. Staškevičius demonstruoja naują, vos prieš kelias dienas įsigytą lazerinį aparatą, skirtą detalių išpjaustymui.

Reklamos gamyba užsiimantis „Iškabų cechas“ šiuo metu užima žymiai daugiau nei pusę visos Kėdainių rinkos, turi daug pastovių klientų visoje Lietuvoje – pavyzdžiui, nemažai šiame ceche pagamintos reklamos galima pamatyti Kaune, Laisvės alėjoje.
„Užsakymų turime ir Kėdainiuose, tačiau plečiame kontaktus, darbų apimtis į aplinkinius miestus. Be to, pastaruoju metu aktyviai bendradarbiaujame su Skandinavijos šalimis – Švedija, Norvegija, – teigia V. Staškevičius. – Kiekvieną savaitę į Švediją iškeliauja mažiausiai po vieną partiją užsakymų.“

Nuolat plečiasi
Įmonė atlieka reklamos gamybos darbus su įvairiausiomis medžiagomis. Nuolat augant klientų skaičiui, įmonė, norėdama užtikrinti kokybišką ir greitą aptarnavimą, stengiasi apsirūpinti naujausia, darbą palengvinančia technika. Vienas naujausių pirkinių – specialus aparatas, lazerio pagalba išpjaunantis iš plastiko, organinio stiklo, medžio norimas detales.
„Aparatą turime vos kelias dienas, tačiau jau įsitikinome, kad jis dirba greitai ir gerai. Pavyzdžiui, ant savivaldybės pastato jau galima pamatyti šio aparato pagalba pagamintą rodyklinę lentą“, – sako jis. Pašnekovas moja ranka ir į kitus visą gamybos procesą spartinančius aparatus – dūzgimas, pokšėjimas nesiliauja visą dieną.
„Mūsų darbe svarbu ne tik kūryba, bet ir greita, mechanizuota gamyba. Aparatai reikalauja mažai dėmesio, kai kurie jų nesustoja praktiškai visą dieną. Viskas eina į priekį, progresuoja, ypač kai palygini, kokie mechanizmai veikė prieš 20 metų“, – kalbėjo jis.

Klientai pasitiki
Jau ilgus metus šiame versle besisukantis V. Staškevičius greitai sumoja, ko reikia klientui, kaip jo lūkesčius pateisinti šimtu procentu. Net jei pats klientas nelabai žino, kokio rezultato norėtų.
„Tokiu atveju atėjusiam žmogui tenka patarti, jam pasiūlyti geriausią variantą. Kartu susėdame, renkamės atitinkamus užrašus, spalvas, paveikslėlius“, – sako jis. Dažnai būna, kad ateina klientas tik su pageidavimu – tuomet viską: dizainą, spalvas, užrašus, logotipo išvaizdą, reikia sugalvoti pačiam V. Staškevičiui.
„Ar yra buvę, kad klientas liktų nusivylęs?“ – klausiu pašnekovo. „Dirbame jau daugiau nei 20 metų šioje srityje, tad klientai ateina ir sako, kad darytume kaip išeina, mat žino ir pasitiki, kad padarysime gražiai ir gerai“, – šypteli V. Staškevičius.

Kūryba – po darbo valandų
Jis patikina, kad visi klientai vienodai svarbūs, net ir atėję su smulkiais užsakymais. „Kuriame dizainą, gaminame, net jei užsakovui reikia tik, tarkime, vienerių marškinėlių. Kiekis visai nesvarbu. Man patinka pats dizaino, komponavimo procesas, todėl šių paslaugų nesureikšmindamas už tai net neimu pinigų. Žmogus moka tik už pagamintą prekę“, – stebina V. Staškevičius.
Gausus klientų ratas verčia nuolat galvoti ir kurti, tačiau visą šį procesą palengvina ir nemenka tokio darbo patirtis. „Darbo valandomis ne visada pavyksta ramiai atsidėti projekto dizaino darbams. Dažnai tenka pasilikti ir po darbo. Tačiau tam negailiu nei laiko, nei jėgų. Kartais atsitinka, kad prie smulkaus užsakymo tenka sugaišti žymiai daugiau laiko nei prie stambesnio“, – sako pašnekovas, kurio darbo valandos nesibaigia darbo vietos durų uždarymu.

Svarbu jausti pastatą ir aplinką
Pasak pašnekovo, per ilgus tokio darbo metus susiformuoja išankstinis rezultato matymas. „Reikia jau iš anksto matyti pastatą, jo spalvas, vietą ir aplinką bei kaip toje konkrečioje vietoje atrodys mano darbas. Kažkada galvodavau – kaip žmonės mato vietą, erdves? Dabar, po šitiek laiko, jau žinau, nes ir pats galvoje matau, kaip atrodys vietoje dar net nepakabintas darbas. Žingsnis po žingsnio tą ir pasiekiau. Noriu, kad pastatas su reklama atrodytų vientisai, išliktų darna“, – pabrėžia jis. Dabar kūrėjo darbą ypač palengvina ir įvairios kompiuterinės technologijos, mat net neišėjus iš kabineto įmanoma apžiūrėti pastato fasadą. Tam puikiai pasitarnauja „Google Maps“ programa. Jos pagalba sutaupoma daugiau laiko.

Siekia estetiškumo
Daug kūrybiškumo reikalaujantis darbas verčia nuolat ieškoti naujų įkvėpimo šaltinių. Gavęs užsakymą, V. Staškevičius idėjų semiasi interneto platybėse, kitų kūrėjų darbuose. „Noriu pabrėžti, kad nieko nekopijuoju, viską sugalvoju pats. Pamatęs įdomių pavyzdžių, pradedi galvoje kurti savo variantą, susistemini, bandai pritaikyti konkrečiai situacijai. Tuomet renki šriftą, spalvas, taikai pagal konkretų užsakymą“, – sakė jis. Puikių idėjų pavyzdžių įmanoma rasti ir užsienio, ypač Vakarų Europos, šalyse.
Kurdamas V. Staškevičius siekia, kad darbas būtų vizualus ir estetiškas ne tik dabar, bet ir praėjus keleriems metams po pastatymo. „Žinoma, pasitaiko ir kvailų idėjų, bet net ir kvaila, ypač momentinė, trumpalaikė, gali būti kartu ir įdomi, patraukianti, sukelianti kalbų. Taigi, matoma, atkreipianti dėmesį“, – aiškina jis ir priduria, kad galima sugalvoti labai įdomią idėją, tačiau reikia mokėti ir žinoti, kaip ją įgyvendinti. Palyginęs Lietuvos ir Skandinavijos šalių užsakovų dizainą, pašnekovas pastebi, kad skandinavai nenori išsiskirti, būti labai ryškūs ir matomi. Tuo tarpu pastarosios savybės tarp lietuvaičių gana paplitusios. Tautiečiai dažnai pageidauja ryškių, išskirtinių, akį patraukiančių reklamų.

Atidus detalėms
„Jei matau, kad darbą dar galima kažkaip pakeisti, reiškia, toks darbas yra nevykęs. Jei jau padarei, neturi kilti noras daugiau kažką keisti. Dėl to aš niekada nedarau dviejų projektų – turiu matyti vieną ir geriausią variantą“, – sakė jis. Todėl ir į įmonę atėjusių praktikuotis studentų jis prašo tik vieno, geriausio, darbo pavyzdžio, o ne dešimčių bet kokių.
Tačiau atida kokybei turi būti pastovi ir nenutrūkstama. „Tobulėjimui ribų tikrai nėra. Be to, kūrybiškumo galima išmokti, tereikia tik noro. Talentas sudaro vos vieną procentą, likusius 99 procentus sudaro kasdienis ir nenutrūkstamas darbas, darbas ir dar kartą darbas“, – šypteli „Iškabų cecho“ projektų vadovas V. Staškevičius.

SRTRF-logo

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.