Kėdainiai – intensyvios žemdirbystės kraštas. Tačiau smarkūs žemės dirbimo tempai, dideli cheminių trąšų kiekiai, maksimalios ekonominės naudos siekimas turi ir neigiamų pasekmių. Mokslininkai įspėja, kad taip alinamas dirvožemis, nyksta dirvos derlingumą lemiantis humusas. Šios ekologinės problemos sprendimą siūlo uždaroji akcinė bendrovė „Vaifina“, atstovaujanti didžiausiam biologinių ir bakterinių preparatų gamintojui Pabaltijo ir Šiaurės Europos šalyse – „Bioenergy LT“.

UAB „Vaifina“ direktorė Sandra Kaupienė siūlo atstatyti dirvožemio derlingumą efektyviais biologiniais ir bakteriniais preparatais: „Siekti didžiausio įmanomo derliaus bet kokia kaina – ne išeitis, turime galvoti ir apie tai, kokią žemę paliksime ateities kartoms.“

Išeitis – biologiniai preparatai
„Atsakingi ūkininkai supranta, kad norint atkurti ir didinti dirvožemio derlingumą, būtina skatinti gamtoje egzistuojančio azoto, fosforo ir kalio kaupimą. Todėl noriu pristatyti pagal pažangiausias mokslo ir gamybos technologijas sukurtus bei pagamintus biologinius ir bakterinius preparatus, kurie būtent tam ir skirti. Šie preparatai pagerina augalų mitybą ir atstato natūralų dirvožemio derlingumą“, – teigia UAB „Vaifina“ direktorė Sandra Kaupienė.
Biologiniais ir bakteriniais preparatais reguliuojama dirvožemio mikroorganizmų gausa ir aktyvumas, užtikrinamas augalų apsirūpinimas mitybos elementais. Augalas preparato naudą pasisavina pamažu, visos vegetacijos metu. „Mūsų siūlomi biologiniai ir bakteriniai preparatai didina dirvoje esančio biologinio azoto kiekį, fosforo prieinamumą, gerina jo pasisavinimą. Taip pat rekomenduojame preparatus nuo ligų, mikroelementines ir amino rūgšties trąšas, efektyviam šiaudų skaidymui ir dirvožemio tręšimui skirtą preparatą“, – pasakoja S. Kaupienė.

Didesnis derlius
UAB „Vaifina“ siūlomi biologiniai ir bakteriniai preparatai naudojami kviečiams, rapsams, cukriniams runkeliams, miežiams, kukurūzams. Bandymai taip pat parodė labai gerus rezultatus daržovėms ir vaisiams.
Pavyzdžiui, pupoms ir žirniams skirtas „Azofix Rhizo“ yra pagamintas iš atrinktų specifinių Rhizobium genties bakterijų, kurios geba kaupti atmosferos azotą ir paversti jį į pupiniams augalams pasisavinamą formą. Suprantama, taip padidinamas ir derlius. Atlikti moksliniai tyrimai parodė, jog į preparatus investuotas 1 euras duoda 3 eurus pajamų.
S. Kaupienė pabrėžia, kad šie Lietuvoje gaminami preparatai tinka ir ekologiniams, ir cheminius junginius naudojantiems ūkiams. „Bioenergy LT“ preparatus galima maišyti su visų tipų pesticidais ir trąšomis (nebent kitaip nurodytų jų gamintojai), taip pat pritaikyti prie ūkininkų įprastų purškimų ankstyvuose augalų vegetacijos etapuose.
„Šių priemonių efektyvumą liudija paklausa – įmonės sukurti ir pagaminti preparatai eksportuojami į daugiau kaip dvidešimt pasaulio šalių įvairiuose geografiniuose regionuose“, – sako UAB „Vaifina“ vadovė.
Bendrovė siūlo palankias kainas ir atsiskaitymo sąlygas. Susisiekti su natūralų dirvožemio derlingumą atstatančių ir augalus stiprinančių preparatų platintojos UAB „Vaifina“ direktore S. Kaupiene galite telefono numeriu 8 68 228842.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.