Trumpėjant dienoms vis daugiau miestelėnų atkreipia dėmesį į miesto gatvių apšvietimą. Daugumos manymu, pastaruoju metu Kėdainiai tapo šviesesni. 

Pastaruoju metu mieste tapo gerokai šviesiau.

Pastaruoju metu mieste tapo gerokai šviesiau.

Krašto vadovai negaili dėmesio miesto ir kaimų apšvietimui. Rajono meras Saulius Grinkevičius dar prieš tapdamas meru kalbėjo, kad apšvietimą reikia ilginti ir tokie pažadai tesimi.
Rezultatai kalba patys už save. Miesto seniūno Valentino Tamulio teigimu, šis ruduo mieste pasitiktas su pakeistais šviestuvais. „Mieste yra pakeista 194 seni šviestuvai į taupiuosius. Taip taupoma energija ir už tas pačias lėšas galima miestą ilgiau apšviesti. Dalį senųjų lempų atidavėme kaimų seniūnijoms, o dalį panaudojome įrengdami apšvietimą ten, kur jo nebuvo. Šviestuvai atsirado dalyje Sodų, Miškininkų, Pušyno, Šilelio antrojoje gatvėse“, – apšvietimo subtilybes aiškino V. Tamulis.
Daugumoje miesto gatvių ryte apšvietimas įjungiamas pusę šeštos, o išjungiamas apie aštuntą valandą.
„Turime ir gatvių, kuriose apšvietimas yra įjungtas visą naktį. Tai: J. Basanavičiaus, Liaudies, Respublikos, Gegučių, Kęstučio, A. Kanapinsko, Rasos, Mindaugo, Tilto, Žemaitės, P. Lukšio, Senoji, Didžioji, Paeismilgio, dalis Šėtos, Vydūno, Dotnuvos, A. Mickevičiaus, Birutės gatvių. Gyventojai turėjo pastebėti, kad dabar gatvėse yra visiškai atstatytas prieš kurį laiką atjungtas apšvietimas. Kai gyvenome kriziniu laikotarpiu, mieste švietė kas antras šviestuvas, dabar sujungti visi“, – sakė miesto seniūnas.
Pasak V. Tamulio, apšvietimas mieste yra reguliuojamas pasitelkus astronominius laikrodžius. Jie nustatyti taip, kad reaguotų į tamsumo intensyvumą, tačiau ryte turi išsijungti ne anksčiau aštuntos valandos. „Norime, kad visi miestiečiai į darbus ir mokyklas eitų apšviestomis gatvėmis. Jei kažkur apšvietimas išsijungia anksčiau, labai prašome pranešti seniūnijos darbuotojams. Tokiu atveju gedimai bus šalinami per aštuonias valandas. Norime, kad mieste būtų šviesu ir saugu“, – teigė V. Tamulis.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.