Kalėdų išvakarėse kėdainiečiai sulaukė gražios dovanos. Kalėdų laukime individualios įmonės „Švenčių centras“ kolektyvas atšventė įkurtuves. Didžiojoje gatvėje duris atvėrė jų „Svetainė“, kuri įsikūrė vietoj buvusios kavinės „32 ratai“. 

„Svetainės“ šeimininkė Rasa Samaha dėkinga vyrui Ahmedui už palaikymą ir patarimus atnaujinant kavinę.

„Svetainės“ šeimininkė Rasa Samaha dėkinga vyrui Ahmedui už palaikymą ir patarimus atnaujinant kavinę.

„Ta vieta mane pati susirado. Mano gyvenime daug kas nutinka savaime. Kažkada maisto ruošimas nejučia tapo svarbia mano gyvenimo dalimi, o dabar veikla prasiplėtė ir mes atidarėme „Svetainę“. Labai noriu, kad ši vieta taptų jaukiu kėdainiečių traukos centru. Norėtųsi, jog čia žmonės ateitų ir papietauti, ir pavakaroti, ir įvairių švenčių švęsti. Kol kas atnaujinome tik pirmąjį aukštą. Dar trūksta keleto detalių jaukumui, bet pagrindas padarytas ir lankytojus jau priimame“, – šypsodamasi apie naują startą pasakojo „Švenčių centro“ vadovė Rasa Samaha.

Kalėdų išvakarėse vietoje kavinės „32 ratai“ duris atvėrė atsinaujinusi „Švenčių centro“ SVETAINĖ.

Kalėdų išvakarėse vietoje kavinės „32 ratai“ duris atvėrė atsinaujinusi „Švenčių centro“ SVETAINĖ.

Įkurtuvės po esminių permainų
Moteriai atnaujinti rajono vartotojų kooperatyvui priklausiusią kavinę padėjo jos vyras Ahmed bei profesionali dizainerė Vilija. Pasak Rasos, būta gana nemažai ginčų ir diskusijų, kol rasti geriausi sprendimai, kaip turi atrodyti sienos, lubos, stalai, kėdės, baras, šviestuvai: „Galvojau, kad užteks perdažyti sienas, pakeisti užuolaidas ir to pakaks įkurtuvėms. Kai atidžiai įsižiūrėjome, pamatėme, kad norime esminių permainų. Tada ir įsisukome į porą mėnesių trukusį darbų maratoną. Esu dėkinga mums talkinusiems statybininkams. Jie kantriai ir supratingai vykdė visus pageidavimus. Taip pat turiu padėkoti mane nuolat palaikančiam vyrui, kuris įneša savo originalių pasiūlymų. Profesionalios dizainerės patirtis – savaime didelė vertybė. Kurdama šią kavinę įgavau labai daug patirties ir išmokau nemažai pamokų. Tačiau tikrai nesigailiu. Kuriame tokią vietą, apie kurią gana netrumpai patys svajojome ir kurioje norime būti patys.“

Kėdainiečiams gerai žinoma vieta iš esmės pakeitė įvaizdį.

Kėdainiečiams gerai žinoma vieta iš esmės pakeitė įvaizdį.

Pokyčiai ne tik įvaizdyje
Kėdainiečių pamėgta kavinė pakeitė ne tik šeimininkus ir įvaizdį. Joje atnaujinta virtuvė, o netolimoje ateityje lauks ne viena staigmena. „Kol kas siūlome gana tradicinį lietuvišką meniu, be jokių siurprizų. Mūsų „Svetainėje“ galima skaniai ir greitai papietauti – dienos pietų kaina siekia 3 eurus 80 centų. Už tokią kainą galima pasirinkti sriubą iš dviejų ir antrą patiekalą iš trijų. Turime visų įprastų mėsos, žuvies, bulvių ir miltinių patiekalų. Smagurių laukia kava, arbata, gaivūs gėrimai ir desertai“, – kavinės starto kasdiena dalijosi R. Samaha.
Planuose – pažintis su Egipto virtuve
Šiuo metu naujosios kavinės šeimininkė tvarko dokumentus, kad jau pavasarį į Kėdainius galėtų pakviesti padirbėti garsų Egipto virtuvės šefą. „Likimo vingiai mane gana artimai suvedė su Egiptu. Esu sužavėta ir ten gyvenančių žmonių, ir jų kultūros, ir virtuvės. Taip jau nutiko, kad man teko egiptiečius supažindinti su lietuviška virtuve. Kartu virėme cepelinus, kepėme vėdarus ir kugelį, virėme burokėlių sriubą. Jiems nemažą įspūdį paliko mūsų tradiciniai patiekalai. Lygiai taip pat mane sužavėjo jų valgiai. Kad ir kiek jų skanaučiau, vis atrandu naujų skonių. Be to, pastebėjau, kad po poros mėnesių viešnagių Egipte gana daug valgydama aš labai lengvai atsisveikinu su kokiais šešiais–septyniais nereikalingais kilogramais. Vadinasi, egiptiečių virtuvė gana subalansuota. Tad turiu svajonę tos šalies virtuvės paslaptimis pasidalinti su kėdainiečiais. Ir tai man įgyvendinti padės bičiulis, patyręs virtuvės šefas, sėkmingai dirbantis ne tik Egipte, bet ir pažinęs japonų ir europiečių virtuves. Manau, kad pavasarį kėdainiečius jau galėsime pakviesti į mūsų „Svetainę“ paskanauti egiptietiškų patiekalų“, – vieną svajonių išdavė R. Samaha.

Nori gauti – turi duoti
Paklausta, ar nesibaimina konkurencijos, juk savo svajonių „Svetainę“ atidarė pagrindinėje senamiesčio gatvėje, kur jau veikia ne vienas restoranas bei kavinė, R. Samaha tik nusišypsojo: „Vietos po saule tikrai visiems pakaks. Reikia tik pastangų atras savąjį veidą. Be to, norėdamas kažką gauti, privalai duoti. Visi matome, kad dabar Kėdainių senamiestis apmiręs. Jame nėra žmonių, tai nėra ir pelno maitinimo įstaigoms. Bandau kalbinti kolegas, kad patys turime galvoti įgyvendinti kokius projektus gaivindami senamiestį. Jei čia atsiras veiksmo, bus pramogų, tada ir į kavines žmonės užsuks. Negalime gyventi nuolatiniame laukime ir viltimi, turime patys imtis veiklos.“

„Švenčių centras“ – tai profesionalų komanda, kuri teikia tik kokybiškas maitinimo paslaugas.

„Švenčių centras“ – tai profesionalų komanda, kuri teikia tik kokybiškas maitinimo paslaugas.

Maitimo paslaugų sektoriuje – ne vieneri metai
„Švenčių centras“ jau šeštus metus gyvuoja Kėdainiuose ir puikiai pažįstamas daugeliui kraštiečių. Iki šiol R. Samahos vadovaujami profesionalai garsėjo išvežiojamų dienos pietų paslaugomis bei įvairių švenčių dalyvių maitinimu.
„Švenčių centras“ – tai profesionalų komanda, kuri teikia tik kokybiškas paslaugas. „Mes suprantame, kad šventė, kuriai esame paprašyti paruošti maistą, užsakovams turi palikti geriausių įspūdžių ir prisiminimų. Mes stengiamės patenkinti visus skonius ir pageidavimus. Niekada nestovime vietoje. Nuolat bandome, žvalgomės naujienų. Untitled-1Kaskart smagu, kai po sunkaus savaitgalio, kuomet tenka aptarnauti kokius keturis banketus, sulaukiame gražių padėkos žodžių“, – sakė R. Samaha.

Paslaptinga įrankių ir prieskonių dėžutė
„Švenčių centro“ teikiamų paslaugų geografija apima visą Lietuvą. Kėdainiečiai maistą ruošia ir aptarnauja šventes ir Vilniuje, ir Trakuose, ir Klaipėdoje, ir Anykščiuose. Pasak R. Samahos, vidutiniškai kas savaitgalį tenka rūpintis trimis–keturiomis šventėmis, o rekordas buvo devyni banketai per vieną savaitgalį. „Būna įvairių pageidavimų. Mūsų patirtis ir užsakovo norai visada atveda į optimaliausią kompromisą. Mes maitiname ir vestuvių, ir krikštynų, ir jubiliejų svečius ir susirinkusiuosius artimąjį palydėti į paskutinę kelionę. Esame pasiruošę įvairiems iššūkiams. O ir nuotykių per tiek darbo metų buvo įvairių. Kartą nuvažiavę į pokylį Trakuose pamatėme, kad Kėdainiuose pamiršome lėkštes, kitą sykį Anykščiuose apsižiūrėjome, kad namuose liko kruopščiai daryti ir puošti vaikiški sumuštinukai bei alaus statinės. Žinoma, viskas baigėsi laimingai ir, pobūviams dar neprasidėjus, pamiršti daiktai pasiekė šventės vietą. Dabar visada prieš pajudėdama į užsakymo vietą viską kruopščiai sutikrinu, o mašinoje, be privalomos vaistinėlės, vežiojuosi dėžutę su būtiniausiais virtuvės įrankiais ir prieskoniais“, – prisiminimais dalijosi R. Samaha.
Rasos Samahos komanda visada garantuoja skanų, šviežią, kokybišką maistą, profesionalų aptarnavimą ir galimybę daug neišlaidaujant surengti puikią norimą šventę.

About The Author

Related Posts

2 Responses

 1. Margarita

  Buvome, ragavome patiekalus, tikrai skanu ir šviežia! Aplinka jauki, mums labai patiko. Sėkmės kolektyvui, o mes dar ateisime!

  Margarita

  Atsakyti
 2. Neringa

  Sveiki radau jusu darbo pasiulima del valytojos darbo ar dar reikia

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.