Nuo nelaimių neapsaugoti ir patys prabangiausi automobiliai – tai aiškėja iš draudikų pateikto šiais metais didžiausių eismo įvykių žalų penketuko.

AvarijaJame – įvykiai, per kuriuos pavyko išvengti aukų, tačiau padaryta žala anaiptol nekasdieniška.

Iš viso per penkis 2014 m. mėnesius vien Europos draudimo bendrovė „ERGO Insurance“ Lietuvoje išmokėjo beveik 23 mln. litų transporto draudimo išmokų, kurių vidutinė siekė daugiau kaip 2,5 tūkst. litų. Didžiausias žalas patyrė prabangių automobilių savininkai, kitas – vairuotojai, kurių automobiliai nukentėjo pavojinguose susidūrimuose.

Bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje pateikto sąrašo viršuje – balandžio mėnesį Vilniuje užfiksuotas įvykis: Savanorių prospekte stovėjęs prabangus „Audi A8“ naktį užsiliepsnojo atvira ugnimi. Nelaimės priežastis – trumpas susijungimas elektros instaliacijoje. Atvažiavusi gaisrinė tarnyba liepsnas sugebėjo užgesinti, bet automobiliui jau buvo padaryta 128 tūkst. litų žala.

Iš avarijų, šįmet užfiksuotų keliuose, didžiausia žala gana kuriozinėmis aplinkybėmis patirta Klaipėdos rajone, Jonuškių kaime: „Mercedes Benz G55 AMG“ vairuojantis vyras nepastebėjo už automobilio augančio medžio ir, manevruodamas atbuline eiga, į jį atsitrenkė.

Vairuotojas nenukentėjo, tačiau prabangaus ,,Mercedes Benz G55 AMG“ remontui prireikė 59 tūkst. litų.

Žmonių sužalojimų pavyko išvengti ir „Renault Master“ savininkui, kuris šio automobilio nespėjo sustabdyti prie perėjos ir trenkėsi į priešais stovintį „Citroen“. Vilniuje atsitikusios avarijos žala ekspertų buvo įvertinta daugiau nei 49 tūkst. litų.

ERGO Insurance“ Lietuvoje Transporto žalų administravimo skyriaus vadovas Nerijus Giedraitis vairuotojams, patekusiems į avarinę situaciją, pataria nepanikuoti ir nedingti iš įvykio vietos.

Dingimas iš avarijos vietos gali ne tik užtraukti baudžiamąją atsakomybę, bet ir apsunkinti draudimo išmokėjimo procesą.

Be to, retas vairuotojas iškart po įvykio geba objektyviai įvertinti automobiliui padarytą žalą.

Nemažai kainuojantys pavojai šiemet tyko ne tik automobilių vairuotojų. Vasarą ypatingai reikėtų saugotis motociklininkams, kurie kelyje prasčiau matomi ir todėl dažnai patenka į avarijas.

Tuo įsitikino 42 metų motociklininkas, kurio sankryžoje nepastebėjo ir nutrenkė automobilį „Mazda“ vairavęs vyras. Į ligoninę patekusiam motociklininkui buvo išmokėta 45 tūkst. litų išmoka.

Didžiausius draudimo išmokos dažniausiai tenka prabangių automobilių savininkams. Gali būti, kad išdaužtas tik vienas žibintas, o žala siekia keliolika tūkstančių.

Skaudžiausios nelaimės atsitinka tuomet, kai susiduria priešingomis kryptimis važiuojantys automobiliai“, – sakė N. Giedraitis.

Į pastarąją situaciją buvo kelyje Šeduva–Kėdainiai susidūrusių ,,Opel Zafira“ ir „BMW 530“ vairuotojai.

Per neatsargų lenkimo manevrą BMW įsuko į priešpriešinę eismo juostą ir kaktomuša trenkėsi į „Opel“. Sunkiai sužaloti du žmonės. Materiali avarijos žala – beveik 34 tūkst. litų.

Iš viso per 2014 m. „ERGO Insurance“ užfiksavo 4326 avarijas, į kurias patekęs transportas buvo apdraustas privalomuoju draudimu. Jo savininkams išmokėta apie 11,5 mln. litų. ,,Kasko“ draudimu apdrausti automobiliai tapo 5252 eismo įvykių dalyviais, jų savininkams išmokėta apie 11,2 mln. litų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.