Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriaus specialistai informuoja, kad pastaruoju metu pastebimas išaugęs sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI).

Lapkričio 26 – gruodžio 2 dienomis Kėdainių rajone bendras gripo ir ŪVKTI rodiklis pasiekė 122,22 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę (47-ąją metų savaitę jis buvo 107,32 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę).  Iš viso buvo užregistruoti 4 susirgimai gripu ir 562 susirgimai ŪVKTI (ankstesniąją savaitę – 497).

Vaikai iki 17 metų sudarė 75,3 proc. susirgusiųjų. Susirgimai gripu sudarė 0,7 proc. visų susirgimo atvejų ir gripo epidemijos nesiūloma skelbti, tačiau rekomenduojama taikyti gripo sezonui skirtas profilaktikos priemones.

Primename, kad gripo sezono metu mokyklose galima laikinai sustabdyti ugdymo procesą nelaukiant epidemijos paskelbimo, jei pagal turimus lankomumo duomenis mokyklos dėl ligos nelanko 50 proc. mokinių.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. polo marškinėliai‌ ‌

    Nenuostabu, kad sergammas didėja… Dažnai žmonės neįvertina oro sąlygų ir apsirengia per daug vėsiai arba per daug šiltai. Taip pat dažnai būna po ilgų atostogų šiltuose kraštuose. Ten sau su marškinėliais smagiai šiltai buvę, grįžę čia nespėja aklimatizuotis ir patiria šoką ir labai dažnai peršala…

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.