Antradienį visoje Lietuvoje vyko aštuntus metus Teisingumo ministerijos rengiamo Konstitucijos egzamino antrasis etapas. 

O. Šulcienė sėkmingai įveikė ir antrąjį Konstitucijos egzamino etapą.

O. Šulcienė sėkmingai įveikė ir antrąjį Konstitucijos egzamino etapą.

Jame Kėdainių rajonui atstovavo Ona Šulcie­nė, Kauno visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriaus vedėja, Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narė. 12 mokinių šį egzaminą laikė savo ugdymo įstaigose.

Sėkmingai laikė ir mokiniai
O. Šulcienė sėkmingai įveikė ir antrąjį egzamino etapą. Tarp mokinių antrajame egzamino etape dalyvavo šešių miesto ir rajono ugdymo įstaigų mokiniai. Iš dvylikos dalyvavusiųjų, net aštuoni moksleiviai pateko į trečiąjį turą: Gediminas Žilys, Tomas Volkevičius, Einaras Sipavičius (Šviesioji gimnazija), Indrė Urbaitė, Gintarė Aliukonytė (Krakių gimnazija), Ignas Sereika („Aušros“ sveikatinimo ir sporto pagrindinė mokykla), Emilija Vilčinskaitė (Juozo Paukštelio pagrindinė mokykla), Rosenda Krašinskaitė (Labūnavos pagrindinė mokykla).

Pasigedo aktyvumo
Visus aštuonis kartus šiame egzamine dalyvavusi O. Šulcienė prieš tai jau kelis sykius buvo tapusi egzamino laimėtoja ir apdovanota oda įrišta Konstitucija. Šiais metais, pasikeitus egzaminų laimėtojų rinkimo tvarkai, juos rinks speciali vertinimo komisija. Iš viso bus paskelbti 27 nugalėtojai – po tris iš visų grupių. Konstitucijos egzamino nugalėtojus spalio 28 dieną Prezidentūroje apdovanos prezidentė Dalia Grybauskaitė bei teisingumo ministras Juozas Bernatonis.
Pasak O. Šulcienės, antrajam etapui parengti klausimai buvo žymiai sunkesni. „Reikėjo ne tik atitinkamų žinių, bet ir nemažai loginio mąstymo. Be to, klausimai rinkti ne tik iš pačios Konstitucijos teksto, bet ir iš, pavyzdžiui, konstitucinės teisės vadovėlio“, – pabrėžė pašnekovė. Ji teigė egzaminui ruošusis vos keletą valandų prieš jį, mat visada aktyviai domisi šalies teisinės, politinės sistemų aktualijomis.
Tačiau pašnekovė teigė apgailestaujanti, kad šis egzaminas sulaukia gana mažo kraštiečių susidomėjimo. „Juk galėjo į egzaminą atvykti ir savo žinias išbandyti ir rajono meras, Tarybos nariai. Aplinkiniuose rajonuose vietos politikai dalyvavo žymiai aktyviau“, – pastebi ji.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.