Praėjusį penktadienį Kėdainių daugiakultūriame centre susirinko ne tik uniformuoti pareigūnai, trys policijos komisarai, bet ir būrys vaikų. Čia vyko iškilmingas Kėdainių policijos Jaunimo centro dešimtmečio minėjimą.

Jaunimo centro, švenčiančio dešimtmetį, įkūrimo iniciatoriai: Egidijus Lapinskas ir Danutė Mykolaitienė.

Jaunimo centro, švenčiančio dešimtmetį, įkūrimo iniciatoriai: Egidijus Lapinskas ir Danutė Mykolaitienė.

„Į platųjį gyvenimą per šį dešimtmetį išleista ne viena dešimtis vaikų, kuriems gyvenime buvo suteikta šiek tiek mažiau galimybių. Jie, atėję į centrą, ieškodavo paprasčiausio, šilto ir betarpiško bendravimo, tokio, kokio jie pasigenda namuose“, – sakė Jaunimo centro sumanytoja bei dabartinė jos vadovė, Prevencijos poskyrio viršininkė Danutė Mykolaitienė.

Vaikai centro patalpose gali tarpusavyje pabendrauti, išgerti šiltos arbatos, ramiai paruošti pamokas.

Šiltuoju sezonu, pareigūnai kartu su vaikais vyksta į vasaros stovyklas pajūryje, prie ežerų, Palūšėje. Iš ten tiek policininkai, tiek vaikai visada grįžta kupini įspūdžių.

„Vaikams ypatingai patikdavo stovyklos. Dažnai būdavo, kad grįžus atgal, vaikai net nenorėdavo skirstytis, neidavo namo“, – prisiminusi šyptelėjo pašnekovė.

Per dešimtmetį buvo įvykdytas ne vienas projektas, sudalyvauta ne viename konkurse.

Prisideda ir socialiniai partneriai

D. Mykolaitienė sukakties proga dėkojo savo kolegoms, socialiniams partneriams, Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro studentams, kad jie savo svariu, nuoširdžiu ir neapmokamu darbu prisideda prie tolesnio centro vystymosi.

„Su vaikais dirbo devyni pagrindiniai pareigūnai: Vilma Vyšniauskienė, Kęstutis Gomuliauskas, Aušra Mickevičienė, Gražvydas Puidokas, Žilvinas Lavrukėnas, Vitalius Masiliūnas, Kristina Kolevatova, Skaistė Gerdžiuvienė, Eugenija Rozembergaitė. Kai kurie jų dirba nuo pat centro įsikūrimo pradžios. Nė vienas niekada net nepagalvojome, ar verta čia dirbti“, – sakė D. Mykolaitienė.

Ji pridūrė besidžiaugianti, kad ir kiti Kėdainių rajono policijos pareigūnai, paprašyti pagalbos, niekada neatsisakydavo ir noriai pagelbėdavo.

Įteiktos padėkos

Centro įkūrimo iniciatyvą prieš dešimt metų itin palaikė tuometis Kėdainių rajono policijos komisariato komisaras Egidijus Lapinskas.

Padėka įteikiama nuo pat centro įsikūrimo pradžios dirbančiai Vilmai Vyšniauskienei.

Padėka įteikiama nuo pat centro įsikūrimo pradžios dirbančiai Vilmai Vyšniauskienei.

„Pirminė idėja buvo nedrąsi, trūko pinigų. Tačiau parengėme tikrai gerą projektą, gavome finansavimą iš Nyderlandų fondų. Tikiuosi, kad bent dalis auklėtinių per šiuos metus tapo dorais piliečiais“, – kalbėjo E. Lapinskas.

Susirinkusiuosius pasveikino ir dar du komisarai – dabar Kėdainių policijos komisariatui vadovaujantis Gintautas Dirmeikis, bei buvęs komisaras Dainius Dobilas. Prie jų prisidėjo ir dar daugiau sveikintojų: D. Mykolaitienei nuo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko buvo įteikta vardinė dovana, o devyni centre dirbantys pareigūnai apdovanoti padėkos raštais.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.