Dėl netvarkingų kaminų ir dūmtraukių kasmet kyla daugybė gaisrų. (asociatyvi nuotr.).

Dėl netvarkingų kaminų ir dūmtraukių kasmet kyla daugybė gaisrų. (asociatyvi nuotr.).

Atšalus orams, maudytis karštoje pirtyje tampa vienas malonumas. Tačiau atsitinka ir taip, kad netvarkingos apšiltinimo sistemos pridaro daug nemalonumų, streso ir nuostolių. Specialistai perspėja – prieš intensyvų kūrenimą, privalu pasirūpinti, kad krosnys ir kaminai būtų tvarkingi.

Spalio 11-ąją, apie 18:31 val. gautas pranešimas, kad Gudžiūnų miestelyje, Tujų g., dega pirtis. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai užgesino pirtyje prie krosnies degusią plastikinę apdailą, kuri degė 1 m² plote.

Spalio 10-ąją, šeštadienį, apie 17:45 val. gautas pranešimas, kad Pašilių k., Vyšnių g., (Pelėdnagių sen.) dega pirties stogas. Nuo įkaitusio pirties krosnies kamino buvo pradėjusi rūkti pastogės mediena. Ugniagesiai, išpjovę lubose angą, pateko ant pastogės. Čia, maždaug 1 kv. m. plote, rūko medinės lentelės. Vieta perlieta vandeniu.

Spalio 8-ąją, apie 19:12 val. Petkūnų k., (Truskavos sen.) iš namo rūksta dūmai. Gaisro nebuvo, degė suodžiai kamine.

Kad kūrenimas būtų saugus 

Tvarkingas židinys.

Tvarkingas židinys.

Priešgaisrinės saugos specialistai įspėja: pagal Bendrąsias gaisrinės saugos taisykles, suodžius iš dūmtakių ir krosnių privalu valyti prieš šildymo sezoną, o jo metu – ne rečiau kaip kartą per ketvirtį. Dūmtraukiai privalo būti tvarkingi, iš išorės išbalinti, kad matytųsi aprūkę įskilimai.

Ties krosnies pakura, jeigu grindys medinės ar iš kitų degių medžiagų, privalo būti prikaltas ne mažesnis kaip 50×70 cm skardos lakštas.

Jei po ilgo nekūrenimo laiko užkūrus krosnį ar židinį dūmai ima rūkti į patalpas, privalote nedelsdami išvalyti krosnį ir dūmtraukį. Suodžiai nevalytuose dūmtraukiuose dažniausiai užsidega vėjuotą dieną. Tokiam gaisrui būdingas ūžesys kamine, iš kamino besiveržiančios kibirkštys ar net liepsnos. Jeigu taip atsitiko, kuo skubiau užgesinkite ugnį kūrykloje, sandariai uždarykite krosnies ir peleninės dureles, kad nebūtų traukos ir ugnis negautų šviežio oro, ir kvieskite ugniagesius.

Nepamirškite, kad netvarkingą krosnį draudžiama kūrenti, todėl įsidėmėkite pagrindines taisykles:

  • neperkaitinkite krosnių, nedžiovinkite arti jų skalbinių, malkų bei kitų degių medžiagų. Bet kokie namų apyvokos reikmenys, baldai turi būti nuo krosnies ne arčiau kaip per 1 metrą. Nedirbkite su degiais skysčiais arba dažais kambaryje, kur kūrenasi krosnis;
  • nenaudokite krosniai pakurti lengvai užsidegančių skysčių (benzino, žibalo, acetono ir kt.) – tai labai pavojinga;
  • neišeikite iš namų, kai kūrenasi krosnis, nepalikite jos prižiūrėti mažamečiams vaikams; nelaikykite atvirų durelių. Baikite krosnį kūrenti ne vėliau kaip prieš dvi valandas iki išvykdami iš namų arba eidami miegoti;
  • baigę kūrenti krosnį, jos kaištį uždarykite tik gerai įsitikinę, kad kuras visiškai sudegęs. Per anksti uždarę galite apsinuodyti smalkėmis.