Atėjus šiltesniems orams, Kėdainių mieste, siekiant apsaugoti gyventojus ir jų turtą, pradedami kirsti blogos būklės medžiai, kurių vietoje bus pasodintos mažalapės liepos. Kirtimo darbai jau atliekami J. Basanavičiaus gatvės atkarpoje tarp Lakštingalų ir Birutės gatvių.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis pabrėžia, kad vietoj artimiausiu metu iškirstų medžių bus pasodintos mažalapės liepos.

Kaip teigia Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, šie darbai atliekami pagal dar 2014 metais miškininkystės specialisto dr. Juliaus Bačkaičio parengtą Kėdainių miesto pagrindinių gatvių želdinių sanitarinės būklės ir želdinių poveikio aplinkai įvertinimą bei rekomendacijas.

„Minėtoje atkarpoje vykdysime dalinę esamų želdinių rekonstrukciją. Bus iškirsti blogos ir patenkinamos būklės medžiai, kadangi yra smarkiai išpuvusių, mechaniškai pažeistų medžių. Taip pat yra tokių, kurie serga grybinėmis ligomis, jų lajos (šakų ir lapų visuma) labai skurdžios, o didelė šakų dalis – sausa. Todėl jie kelia pavojų žmonių ir transporto saugumui.

Norime atkreipti dėmesį, kad vizualiai ne visi gatvėse kirstini medžiai gyventojams atrodo pavojingi, tačiau turint omenyje, kad medienos puvinio stipriai pažeisti medžiai auga tarp judrių gatvių ir gana intensyviai pėsčiųjų naudojamų šaligatvių, rizikuojama žmonių turtu bei gyvybėmis. Esant stipresniam vėjui, o kitais atvejais – net gatve didesniu greičiu pravažiuojant krovininiam automobiliui, bet kuris iš kirstinų medžių gali išvirsti arba nulūžti“, – pabrėžė savivaldybės administracijos direktorius.

Pasak O. Kačiulio, visų iškirstų medžių vietoje, J. Basanavičiaus gatvės atkarpoje tarp Lakštingalų ir Birutės gatvių kas 7 metrus bus pasodintos taršai atsparios mažalapės liepos „Greenspire“. Medžiai sodinami nebus tik požeminių komunikacijų apsaugos juostose ir zonose.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.