Šylant orams, vis dažniau deginama pernykštė žolė. Ugniagesiai primena, kad už žolės deginimą yra numatyta administracinė atsakomybė, o už nepilnamečių nusižengimus yra baudžiami jų tėvai.

Praėjusį penktadienį ugniagesiai skubėjo gesinti žolę Nevėžio pakrantėje prie Šėtos gatvės.

Praėjusį penktadienį ugniagesiai skubėjo gesinti žolę Nevėžio pakrantėje prie Šėtos gatvės.

Už žolės deginimą piliečiai gali būti nubausti nuo 200 iki 1000 litų, o pareigūnai – nuo 400 iki 1,2 tūkst. litų bauda. Be to, gali tekti atlyginti ir gamtai padarytą žalą, kuri kartais siekia ne vieną tūkstantį litų, o Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos esant žolės deginimo atvejams gali taikyti sankcijas išmokant paramą. Už tyčinį turto sunaikinimą padegant asmenys įstatymų numatyta tvarka gali būti patraukti ir baudžiamojon atsakomybėn.
Kėdainių ugniagesiai žolės gesinti per praėjusį savaitgalį skubėjo septynis kartus. „Akivaizdu, kad šis pavasaris nebus išskirtinis ir be pernykštės žolės deginimo neapsieisime. Gaila, jog žmonės neįvertina žolės deginimo pasekmių. Labai noriu paprašyti kraštiečių būti atsakingais ir nedeginti žolės“, – sakė Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Stogevičius
Šiemet atvirose teritorijose jau kilo 172 gaisrai. Pernai ugniagesiai atvirose teritorijose iš viso užgesino 4 tūkst. 350 gaisrų, išdeginusių daugiau nei 4 tūkstančius hektarų.
„Už šių skaičių slypi milžiniški nuostoliai gamtai ir žmonių turtui. Nuo liepsnojančios žolės ugnis dažnai persimeta į miškus, durpynus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus, o skaudžiausia, kad tokiuose gaisruose beveik kasmet žūva ir žmonių“, – teigia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.
Siekiant užtikrinti efektyvią gaisrų atvirose teritorijose prevenciją, kaip ir kasmet valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai gaisrams kilti palankiu metu planuoja reidus į rajono seniūnijų atviras teritorijas. Jų metu techninėmis priemonėmis bus fiksuojamos išdegintų plotų koordinatės ir kita informacija. Ji bus kaupiama ir saugoma, o esant būtinybei pateikiama Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos, sprendžiant paramos išmokos klausimus.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.