Liepos pabaigoje kelias valandas Kaune vykusiame renginyje buvo siekiama naujo rekordo. Vienu metu jo autoriai ir dalyviai kepsnius ruošė net ant 26 kepsninių. Šį faktą užfiksavo agentūra „Factum“. Komisijoje, rinkusioje, kieno kepsnys gardžiausias, dalyvavo ir „Daumantų“ skonio meistras, profesionalus kulinaras Algis Kairys.

„Daumantų“ skonio meistras Algis Kairys ne tik dalyvavo komisijos darbe, bet ir kepė gardžius kepsnius.

„Daumantų“ skonio meistras Algis Kairys ne tik dalyvavo komisijos darbe, bet ir kepė gardžius kepsnius.

Renginyje buvo sunaudota daugiau nei 100 kg tradiciniu būdu – su actu ir svogūnais – marinuotos mėsos bei išragauta daugiau nei 30 kg įvairiausių rūšių „Daumantų“ pomidorų padažų ir kečupų. Nugalėtojų komandos lyderis Antanas Kondratas pasakojo prie kepsninės besisukiojantis kiekvieną savaitgalį. „Nors atrodo, kad gaminu taip kaip visada, rezultatas kaskart būna kitoks. Na, šįkart irgi nežinojau, koks gi bus patiekalo skonis“, – patikino pašnekovas.
Renginyje buvo galima išgirsti profesionalių Algio Kairio patarimų kepėjams bei paskanauti labai originaliai marinuotos mėsos bei skaniai iškeptų bei patiektų patiekalų. Viena šeima šašlykus ir kepsnius marinuoja aktinidijų marinate. Kita šeimininkė prasitarė, kad šašlykus pamerkia į pačios ruošiamą baklažanų ikrą. Dar kiti griliaus patiekalus gardina žolelių mišinio su čiobreliais marinatu.

Algis Kairys pataria:

  • marinuodami mėsą nenaudokite druskos;
  • paruoštą marinatą į mėsos gabaliukus gerai įtrinkite rankomis;
  • į marinatą būtinai įberkite šiek tiek cukraus – mėsa bus sultinga;
  • kepsninėje įkaitintas anglis perskirkite į dvi dalis ir turėkite dvi kepimo vietas: karštesnę  ir  vėsesnę;
  • prieš dėdami mėsą kepti, kelias minutes  palaikykite kepsnį ar šašlykus ant liepsnos – užsidarys mėsos poros ir kepant ji išliks sultinga.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.