Profesionali linksmos liaudiškos muzikos kapela „Daumantų muzikantai“, kuriai vadovauja Kęstutis Švilpauskas, atšventė dešimties metų jubiliejų. K. Švilpauskas ir muzikantai Zenonas Brazinskas, Vytautas Greičius bei Saulius Ladyga 2007 metų sausio 26 dieną koncertuodami Panevėžyje nelipo į sceną būdami bevardžiai – pasivadino „Diedukais“, bet po ilgų svarstymų pavadinimą pakeitė ir tapo „Daumantų muzikantais“.

Koncertų nesuskaičiavo
Po metų kapelos narių gretos pagausėjo – prisijungė Kęstučio sūnus Arnas, taip pat Rimantas Stakauskas. Bemaž dešimtmetį kapela grojo be pokyčių, o dešimtąjį gimtadienį sutiko kita sudėtimi: Arną Švilpauską pakeitė Arnas Jasiūnas, o Vytautą Greičių – Gabrielius Naruševičius.

Liaudiškos muzikos kapela “Daumantų muzikantai” nesuskaičiuoja, kiek kartų per dešimtmetį teko koncertuoti.

„Mintį suburti kapelą brandinau apie trisdešimt metų, bet vis trūko laiko. Kai tam žingsniui ryžausi, tai viskas klojosi kaip iš pypkės. Susibūrėme tikrai šaunūs muzikantai, gavome stiprų palaikymą iš anuomet dar buvusios bendrovės „Vesiga“, kuri gamino ir sėkmingai gamina „Daumantų“ vardo maisto pagardus. Tad mes atsidėkodami už gražią draugystę pasivadinome tokiu pačiu vardu. Smagu, kad mūsų draugystė su pagardų gamintojais vis tęsiasi. O per dešimt metų nuėjome tikrai netrumpą kelią. Kai ruošėmės jubiliejiniam koncertui, pasigailėjome tik vieno – niekas neskaičiavo, kiek per dešimtmetį surengėme koncertų. O jų būta tikrai nemažai. Tik pradėję koncertuoti buvome nedrąsūs, mažai kam žinomi, tačiau netrukome pelnyti vietą po saule ir tada kamuolys pajudėjo – būdavo dienų, kai po tris ar keturis koncertus turėdavome. Dabar kiek tempą sulėtinome, nes visur juk nesuspėsi“, – sakė kapelos vadovas K. Švilpauskas.
„Daumantų muzikantai“ puikiai pažįstami ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių klausytojams. Jie groja liaudies, autorinę, savos kūrybos muziką.
Kapela ne kartą tapo televizijos laidos „Duokim garo!“ čempionais, nuolat džiugina įvairių festivalių, švenčių, renginių klausytojus. „Daumantų muzikantams“ ne viena pilnutėlė salė atsistojusi audringai plojo ir šaukė „Bravo!“.

Prisiminimuose – vien tik džiaugsmas
Visai neseniai „Daumantų muzikantus“ palikęs Arnas Švilpauskas sakė, kad su šiuo kolektyvu praleido labai gražių akimirkų.
„Neprisijungti prie kapelos tiesiog negalėjau. Juk tie vyrai repetavo mūsų namuose įrengtoje studijoje, tai aš ten vis nueidavau, paklausydavau, ką jie groja. Kai aplinkiniai pradėjo klausti, kodėl aš dar ne kapeloje, tiesiog nebuvo ką atsakyti. Teko lipti į sceną ir dainuoti kartu. Buvo laikas, kai ne vienas galvojo, kad kapela tai – kiekvieno sau dainavimas. „Daumantų muzikantai“ iš esmės sugriovė tokį mitą – jų atliekama liaudiška muzika skamba nuoširdžiai, profesionaliai ir darniai. Labai džiaugiuosi visais koncertais, į kuriuos leidausi su šiuo kolektyvu. Turiu prisipažinti, kad man trūksta tų nuoširdžių klausytojų akių, kurios mus lydėdavo scenoje. Tačiau svarbu, kad mano pamaina tikrai šauni ir dabar kapelos muzika skamba ne tik naujomis spalvomis, bet ir dar gyviau“, – sakė A. Švilpauskas.
„Daumantų muzikantų“ naujokai Arnas Jasiūnas ir Gabrielius Naruševičius sakė, kad prie kapelos prisijungė pakviesti vadovo.
„Sulaukėme pasiūlymo pabandyti kartu muzikuoti. Pabandėme, mums patiko, kapelos senbuviams tiko. Taip ir likome kartu. Iš tiesų šiame kolektyve labai gera nuotaika, niekada netrūksta humoro. Su muzika smagiau per gyvenimą eiti“, – šypsodamiesi prieš jubiliejinį koncertą sakė kapelos naujokai.
„Daug koncertuodami, įgijome daugybę bičiulių. Tad ir savo jubiliejų švenčiame ne vieni, bet su draugais. Labai smagu, kad pas mus atvyko žavios, žodžių kišenėse neieškančios dzūkės Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė, „Jonio“ kolektyvas ir „Senamiesčio“ choras. Kėdainiečiams dovanojame nuotaikingą ir trankią šventę. Ačiū, kad esate su mumis ir klausotės mūsų muzikos“, – sakė K. Švilpauskas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.