Bendrovė „Dotnuvos projektai“ investuoja į vieną didžiausių sėklų ruošimo fabrikų Baltijos šalyse. Aukštos kokybės sėklų tiekimas Lietuvos ir užsienio rinkai yra viena iš „Dotnuvos projektų“ verslo šakų.

dotnuvos-projektai_0989Šių metų sausį buvo pradėta prieš 12 metų Kėdainių rajone pastatyto sėklų ruošimo fabriko modernizacija, kurios bendra vertė sieks 700 tūkst. eurų.

2014 metais bendrovės paruoštų sėklų paklausa viršijo fabriko pajėgumus. Pernai čia buvo paruošta ir parduota daugiau nei 16 tūkst. tonų sėklų.

Dvigubins pajėgumus

Po rekonstrukcijos įmonėje bus padvigubinti sėklų valymo ir beicavimo įrangos pajėgumai, pastatyti nauji elevatoriai, atnaujintos grūdų sandėliavimo talpos, atnaujintos žolių fasavimo ir sėklų pilstymo į maišus linijos.

„Investicijas diktuoja augantys fabriko produkcijos pardavimai ir naujus kokybės uždavinius kelianti rinka. Priėmus sprendimą padidinti fabriko pajėgumus, buvo svarbu atsižvelgti į kintančias sėklininkystės tendencijas mūsų šalyje ir išsirinkti tinkamas technologijas. Siekėme kuo tiksliau įvertinti Lietuvos bei kaimyninių valstybių žemdirbių prioritetus ir jų veiklos kryptis“, – sakė bendrovės „Dotnuvos projektai“ generalinis direktorius Edgaras Plauška.

Trijų etapų plėtra

Fabriko modernizavimo darbus planuojama vykdyti trimis etapais. Iki pavasarinės sėjos pradžios ketinama padidinti valymo įrangos pajėgumus, įdiegti naują sėklų ruošimo fabriko valdymo programą. Skaičiuojama, kad bendrovei tai kainuos daugiau kaip 300 tūkst. eurų.

Anot E. Plauškos, pastaruoju metu rinkoje pastebimas didėjantis ankštinių kultūrų sėklų poreikis. „Šios kultūros yra jautrios mechaniniam poveikiui – transportuojant, kuliant ar ruošiant grūdus sėklai, jie dažnai skyla bei praranda kokybę. Dėl to mūsų fabrike bus įdiegta pažangesnė tos pačios Danijos kompanijos grūdų transportavimo technologija. Ji padeda geriau išsaugoti grūdus, ypač – ankštinių kultūrų“, – kalbėjo bendrovės „Dotnuvos projektai“ generalinis direktorius.

Siekiant užtikrinti geresnę sėklų kokybę, „Dotnuvos projektų“ sėklų ruošimo fabrike bus sumontuoti penki naujo tipo elevatoriai. Antrajame etape numatyta įdiegti dar keturis tokius lėtaeigius elevatorius. Tai – pirmoji tokia technologija Baltijos šalyse.

Antrajame atnaujinimo darbų etape ketinama padidinti beicavimo ir taravimo pajėgumus bei atnaujinti sėklų pilstymo į maišus liniją. Atsižvelgiant į klientų poreikius, javų sėklas planuojama pakuoti į 40 kg popierinius maišus ir didmaišius po 500 kilogramus.

Trečiojo etapo uždavinys – sandėliavimo talpyklų plėtra. Jo metu taip pat ketinama atnaujinti žolių fasavimo liniją.

Skaičiuojama, kad po pirmojo modernizacijos etapo išaugę fabriko pajėgumai leis paruošti iki 22 tūkst. tonų sėklų per metus.

Bandymai vasario mėnesį

Naujai sumontuotą įrangą ruošiamasi išbandyti vasario pabaigoje. Kovo mėnesį ketinama pradėti dirbti visu pajėgumu ir žemdirbiams pavasario sėjai patiekti dar geresnės kokybės sėklas.

„Dotnuvos projektų“ sėklų ruošimo fabriko žaliava – šalies žemės ūkio bendrovių bei pažangiausių šalies ūkininkų laukuose užauginti grūdai. Žemdirbiams bendrovė gali pasiūlyti daugiau kaip 100 veislių žemės ūkio augalų rūšių aukštos kokybės sėklų.

Kėdainių rajone, Akademijoje, veikiančio „Dotnuvos projektų“ sėklų ruošimo fabriko istorija siekia 2003-uosius. Tai buvo ir yra pats moderniausias šio profilio fabrikas visoje Rytų Europoje ir vienas moderniausių visoje Europoje.

Apie „Dotnuvos projektus“

Viena sparčiausiai Baltijos šalyse augančių žemės ūkio aptarnavimo įmonių prekiauja žemės ūkio technika, importuojama iš garsiausių Vakarų Europos gamintojų – „Case IH”, „Kverneland Group”, „Schaffer“ „Einböck”, „Quicke”, „Agrifac“, „Caruelle“, „Junkkari“, „Spearhead“ ir kt. Bendrovė užsiima atsarginių dalių prekyba, teikia žemės ūkio technikos serviso paslaugas.

Kita svarbi įmonės veikla yra sėklų dauginimas, ruošimas ir pardavimas. Rinkai įmonė siūlo Lietuvos Agrarinių ir miškų mokslų centro ir užsienio kompanijų javų, rapsų, cukrinių bei pašarinių runkelių, pašarinių ir vejų žolių, ankštinių augalų ir kitas sėklas. Sėklos platinamos Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje ir Baltarusijoje.

Bendrovė taip pat stato „Cimbria”, „Symaga“, BIN, „Morillon“, „JKF Industri“ ir „Andritz Feed and Biofuel“ grūdų elevatorius, montuoja sandėliavimo įrangą.

Bendrovėje „Dotnuvos projektai“ dirba 196 darbuotojai, jos apyvarta praėjusiais finansiniais metais siekė 59,7 mln. eurų. Vidutiniškai įmonė per metus parduoda apie 15 tūkst. tonų sėklų, 1000 žemės ūkio padargų, pastato ar rekonstruoja 26-28 įvairaus dydžio grūdų saugyklų.

Panašios naujienos