Gegužės 15 dieną, antradienį Daugiakultūriame centre kėdainiečių laukia tikras muzikinis desertas – žymiam klasicizmo epochos kompozitoriui Fransui Jozefui Haidnui (Franz Joseph Haydn) skirtas koncertas, į kurį įsipins autentiškų šios epochos instrumentų – spinetų – skambesys.

Įvairi programa

Pasinaudoti šia unikalia galimybe kraštiečiams siūlo Kauno A. Kačanausko muzikos mokykla bei prie koncerto „Reveransas F. J. Haidnui“ programos prisijungianti Kėdainių muzikos mokykla. Koncerto metu bus galima išgirsti ne tik fortepijonu atliekamą muziką. Programą paįvairins styginiai instrumentai bei labai ypatingas ir svarbus klavišinis instrumentas, ypač atliekant klasicizmo laikotarpio muziką – spinetas.

Pagrindiniu renginio akcentu taps du jaunosios kartos operos solistai, papuošiantys koncertą savo išskirtiniais balsais. Tai solistė Laura Povilaitytė Dranseikienė bei Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro solistas Žygimantas Galinis. Abu solistai mokėsi Kauno A. Kačanausko muzikos mokykloje.

Mini kompozitoriaus jubiliejų

„Idėja surengti būtent kompozitoriui F. J. Haidnui skirtą koncertą gimė dar šių mokslo metų pradžioje. Pradinė mintis buvo gana maža bei kukli – paminėti jubiliejinius 285 kompozitoriaus gimimo metus, Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos mokiniams atliekant įvairius kompozitoriaus kūrinius“, – pasakoja Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos fortepijono mokytoja bei koncertmeisterė Goda Stanionytė.

Tačiau vien tuo nebuvo apsiribota: koncerto programą papildė styginiai instrumentai, vokalas ir netgi autentiško to laikmečio klavišinio instrumento – spineto – skambesys. Išskirtinę progą ne tik išgirsti spineto skambesį, bet ir šiuo instrumentu paskambinti, suteikė brolių Bazarų įmonė ,,Pianoforte“. Įgyvendinus vieną idėją, meninis apetitas ėmė sparčiai augti: išstudijavus daugybę įvairių portretų, eskizų bei plakatų, specialiai šiam koncertui buvo nutapytas iškilaus kompozitoriaus portretas. Jo autorius – Rolandas Galinis.

Deleguoja į Kėdainius

Vasario mėnesį Kaune, didžiojoje VDU auloje įvyko koncertas, nustebinęs publiką savo spalvingumu. „Po puikiai pavykusio renginio, didelio mokinių pasisekimo bei mokytojų džiaugsmo, o taip pat įvairių paskatinimų gausos, gimė dar viena idėja – paviešinti šį renginį ir jo koncepciją plačiau. Mintys nuvedė į Kėdainius. Kėdainių muzikos mokyklos direktorei Rūtai Kutraitei sutikus, mėgaujamės užgimusiu nuoširdžiu bendradarbiavimu tarp Kauno A. Kačanausko ir Kėdainių muzikos mokyklų“, – sako kita šio renginio organizatorė, fortepijono mokytoja bei koncertmeisterė Paulė Galinienė iš Kauno.

Taigi jau gegužės 15-ąją į Kėdainius kauniečių delegacija atkeliauja su didelėmis pajėgomis – geriausiais Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos mokiniais, kurie turės puikią galimybę bendradarbiauti su Kėdainių muzikos mokyklos mokiniais, kurie taip pat įsilies į šį renginį ir atliks savo išmoktus muzikinius numerius, prisilies prie autentiškų instrumentų. Jiems tai bus didžiulis iššūkis, nes vos per keliolikos minučių repeticijas reikės kuo greičiau stengtis perprasti instrumentų specifikas, ir kiek įmanoma geriau prisitaikyti. Renginio erdve taps Daugiakultūrio centro salė, išskirtinė savo architektūra bei meniška atmosfera.

Unikali patirtis – atlikėjams ir klausytojams

„Šis renginys yra unikalus tuo, jog mes turime galimybę prisiliesti prie autentiškų klasicizmo epochos instrumentų. Dauguma mokinių baigia muzikos mokyklą tiesiog groję aštuonerius metus savo pasirinktu instrumentu muzikos mokyklos klasėje, retkarčiais koncertuodavę miesto renginiuose, galbūt turėję galimybę pagroti ir kituose miestuose ar netgi ir kitose šalyse. Tačiau jie niekada nėra prisilietę ar net matę savo akimis jokio autentiško instrumento. Šio koncerto metu mokiniai turės galimybę ne tik pamatyti, bet ir šiais įstabiais instrumentais atlikti savo išmoktus kūrinius. Tai yra labai svarbi ir unikali sąlyga visapusiškam meniniam tobulėjimui“, – teigia koncerto organizatoriai.

Renginį organizuoja Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos fortepijono mokytojos bei koncertmeisterės P. Galinienė ir G. Stanionytė, šios muzikos mokyklos direktorius Arūnas Kigas bei Kėdainių muzikos mokyklos direktorė Rūta Kutraitė.

Koncerto pradžia – 17.30 val.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.