Ieva Strazdauskaitė.

Šiandien Generalinėje prokuratūroje vyko spaudos konferencija, kurios metu buvo detaliau papasakota apie tebevykstantį rezonansinį jaunos merginos nužudymo ikiteisminį tyrimą. 

Ieva Srazdauskaitė kovo 5 d. išvyko į Vilnių iš tėvų namų Plungėje ir netikėtai dingo. Po kelių intensyvios paieškos dienų jos kūnas buvo rastas užkastas Kėdainių rajone. Įtarus, kad mergina buvo pagrobta ir nužudyta, tą pačią dieną buvo sulaikyti 6 asmenys, iš kurių keturi buvo suimti, o dviems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

Ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis prokuroras G. Ivanauskas ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas A. Roginskis spaudos konferencijos metu informavo, kad šios savaitės pradžioje teismas patenkino Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorų prašymus pratęsti suėmimą asmenims, kuriems yra pareikšti įtarimai ikiteisminiame tyrime dėl Ievos Strazdauskaitės nužudymo.

Šiuo metu skirtingi įtarimai pareikšti daugiau nei 6 asmenims, dalis jų tyrimo eigoje taip pat buvo suimti ir po kurio laiko paleisti į laisvę paskyrus švelnesnes kardomąsias priemones.

Įtarimai dėl nužudymo yra pareikšti trims įtariamiesiems. Kitiems asmenims yra pareikšti įtarimai dėl neteisėto laisvės atėmimo, plėšimų. Tikslus įtariamųjų skaičius neskelbiamas siekiant nepakenti tyrimui

Prie šio tyrimo yra prijungtas ir tyrimas dėl 2016 m. pavasarį įvykdyto Latvijos piliečių plėšimo.

Atsakydami į klausimus prokuroras G. Ivanauskas ir LKPB viršininko pavaduotojas A. Roginskis taip pat informavo, kad šioje byloje jau yra atlikta keli šimtai įvairių tyrimo veiksmų, įskaitant apklausas, įvykio vietų apžiūras ir kitus. Siekiant gauti reikšmingus tyrimui duomenis, yra paskirta daugiau nei 20 užduočių specialistams, kurias įprasta vadinti ekspertizėmis. Kai kurios iš jų yra gana sudėtingos, kompleksinės, reikalaujančios ilgesnio laiko išvadoms pateikti, todėl tikėtis artimiausiu metu tyrimo pabaigos nereikėtų.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas A. Roginskis akcentavo, kad ir toliau vyksta įvairių duomenų apie panašius pagrobimus, plėšimus ir kitus nusikaltimus analizė. Siekiama nustatyti, ar šioje byloje įtariami asmenys gali būti su jais susiję, aiškinamasi, ar gali apie juos ką nors žinoti.

Spaudos konferencijoje dar kartą buvo pabrėžta, kad tyrimo metu nebuvo gauta jokių duomenų apie tai, kad nužudytoji mergina būtų buvusi pažįstama su įtariamaisiais, turėjusi kokių nors sąsajų su nusikalstamu pasauliu, vežusi narkotines ar psichotropines medžiagas, ar kitus draudžiamus daiktus, ar dideles pinigų sumas.

Prokuroro teigimu, tyrimo metu buvo nustatyta, kad išvykdama mergina pasiėmė tik įprastus kiekvienam daiktus – drabužių, keletą knygų, kompiuterį, šiek tiek maisto vakarienei ir nedidelę pinigų sumą, įskaitant ir keliasdešimt eurų, kurią išlydėdami jai davė tėvai. Dalis šių daiktų nusikaltimo metu buvo išslapstyti, dalis – sunaikinti. Atsakydmas į klausimus LKPB viršininko pavaduotojas teigė, kad šios bylos tyrimo eigoje visi gauti duomenys patvirtino tai, kad Ieva Strazdauskaitė tapo nusikaltimo auka dėl jos vairuoto automobilio, kaip plėšimo objekto. „Tai patvirtina ir prieš metus įvykdytas plėšimas Latvijos piliečių atžvilgiu, kuris atliktas panašiu braižu – imituojant kelyje avarinę situaciją.“ – kalbėdamas žurnalistams pastebėjo prokuroras G. Ivanauskas.

Š. m. balandžio 28 d., gavus artimųjų pareiškimą apie mirusiąją šmeižiančias publikacijas tam tikruose leidiniuose ir internete, pradėtas ir yra atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl mirusio atminimo paniekinimo.

Spaudos konferencijoje dalyvavę pareigūnai ne kartą pakartojo, kad šiame tyrimo etape dar negali pateikti detalesnių atsakymų į klausimus apie nusikaltimo aplinkybes, tačiau pažadėjo tai padaryti kai tik tyrimas bus baigtas. Tyrimą planuojama baigti šių metų pabaigoje.

Gen. prokuratūros inf. 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.