Soduose ir daržuose – pats gėrybių skynimo metas. Tie, kas neturi savų sodų bei daržų, vis dažniau daržovių, vaisių ir uogų pirkti skuba ne į prekybos centrus, bet į turgų.

Trečiadienį turguje buvo galima nusipirkti ir bulvių, ir pomidorų, ir aviečių, ir kitų daržo bei sodo gėrybių.

Trečiadienį turguje buvo galima nusipirkti ir bulvių, ir pomidorų, ir aviečių, ir kitų daržo bei sodo gėrybių.

Trečiadienį centriniame Kėdainių turguje netrūko nei prekiautojų, nei pirkėjų.
„Turguje nusiperku daug kvapnesnių ir šviežesnių daržovių negu parduotuvėje. Vyras prašo ne „plastmasinių“ beskonių pomidorų, o kvapnių tikrų daržovių. Jau kuris laikas pomidorus perku iš vieno senolio. Jo užaugintos daržovės puikios: gerai laikosi ir yra labai skanios“, – trimis kilogramais tik ką nusipirktų pomidorų džiaugėsi kėdainietė Ilona.
Ponia Aldona trečiadienį centrinėje turgavietėje ieškojo nusipirkti mėtų: „Draugė sugundė gerti mėtų arbatą. Paragavau, patiko. Dabar ieškojau mėtų nusipirkti ir susidžiovinti. Labai smagu, kad tą norą išpildžiau ir už porą litų nusipirkau labai nemažą ryšelį kvapniųjų arbatžolių.“
Turgaus prekiautojai pirkėjams siūlė labai platų asortimentą gėrybių, pradedant kone labiausiai lietuvių mėgiamomis bulvėmis ir baigiant egzotiškais baklažanais.
Rugpjūčio 20-ąją Kėdainių turguje smulkesnių bulvių kilogramą buvo galima nupirkti už penkiasdešimt centų. Kiek didesni gumbai pardavinėti trisdešimčia centų brangiau, o už kumščio dydžio bulvių kilogramą pardavėjai prašė po litą. Pomidorų kainos svyravo nuo lito iki dviejų su puse. Už agurkų kilogramą visi daržininkai sutartinai prašė po litą. Lygiai tiek pat teko atiduoti ir norint įsigyti obuolių ir svogūnų kilogramą ar nemažą česnako galvutę, morkų ryšulį bei vidutinio dydžio cukiniją ar baklažaną.
Slyvų kainos svyravo priklausomai nuo jų veislės – mažos geltonos slyvaitės pardavinėtos po litą ar pusantro, didelės rausvos bei mėlynosios – po tris litus.
Už aviečių litrą dauguma prekeivių prašė po šešis litus, o medaus pusės litro stiklainiukas jo smaguriams atsiėjo dvylika litų.
Kai kurios močiutės pardavinėjo džiovintas vaistažoles. Daugumos jų pundeliai kainavo po litą ar du.
Jau daugelį metų savo darže užaugintomis gėrybėmis prekiaujanti kėdainietė Janina sakė, kad šiųmetis derlius gana neprastas: „Gerai derėjo bulvės, svogūnai, pomidorai. Aviečių bus iki pat šalnų. Tik medaus bitelės sunešė gerokai mažiau negu pernai, nes birželio ir liepos mėnesiais, per patį medunešį, nebuvo palankių orų. Gerai, kad galime ką žmonėms pasiūlyti nusipirkti. Tiek, kiek užauginame, patys nesuvalgome, tai tenka atvežti į turgų. Pirkėjų turiu nuolatinių. Žmonėms patinka naminiai produktai.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.