Kauno teritorinės darbo biržos Kėdainių skyrius pernai įgyvendino net keletą vietinių užimtumo iniciatyvų projektų. Jie finansuoti iš Užimtumo fondo ir valstybės biudžeto lėšų.

Verslininkas Alfonsas Orla dėkingas darbo biržos vyriausiajai specialistei Vidai Čiplienei už pagalbą dalyvaujant vietinių užimtumo iniciatyvų projekte.

Verslininkas Alfonsas Orla dėkingas darbo biržos vyriausiajai specialistei Vidai Čiplienei už pagalbą dalyvaujant vietinių užimtumo iniciatyvų projekte.

Vietinių užimtumo iniciatyvų projektai įgyvendinti dviejose Kėdainių rajono seniūnijose – Surviliškyje ir Šėtoje – ten, kur nedarbas didžiausias.
„Šie projektai galimi ten, kur registruotų darbo biržoje bedarbių skaičius viršija šalies vidurkį. Projektuose gali dalyvauti smulkaus ir vidutinio verslo subjektai, įmonės ar viešosios įstaigos bei nebankrutavę, neturintys įsiskolinimų bei galiojančių nuobaudų ar neturintys likviduojamųjų veiklų statuso darbdaviai“, – sakė Kauno teritorinės darbo biržos Kėdainių skyriaus vyriausioji specialistė Vida Čiplienė.
Per vietinių užimtumo iniciatyvų projektus finansavimas skiriamas darbo priemonių pirkimui, mokymo išlaidoms bei patalpų pritaikymui. Vienai darbo vietai skiriama iki 40 minimalių atlyginimų išlaidų. Gavęs tokią paramą darbdavys turi įnešti ir savo indėlį bei įsipareigoti darbo vietą išlaikyti mažiausiai trejus metus.
Per 2013-uosius Surviliškio seniūnijoje iš vietinių užimtumo iniciatyvų buvo įkurtos dvi darbo vietos A. Povilaičio medienos apdirbimo individualioje įmonėje. Šio projekto vertė 140 tūkstančių litų. Valstybė finansavo 80 tūkstančių, o darbdavio indėlis – likusieji 60 tūkstančių.
Šėtos seniūnijoje paremtos dvi bendrovės: UAB „Dagmedis“ ir UAB „Ormėjas“. Pirmajai bendrovei skirta beveik 40 tūkstančių litų paramos. Už ją įsteigta darbo vieta gaterininkui.
Bendrovė „Ormėjas“ gavo 120 tūkstančių paramos ir už ją sukūrė darbo vietas vairuotojui, autokrautuvo vairuotojui bei grūdų džiovinimo operatoriui. „Gavę paramos galėjome ne tik sukurti naujų darbo vietų, bet ir įsigyti reikiamos įrangos: sunkvežimį, teleskopinį krautuvą, grūdų džiovyklą. Teikiame paslaugas ūkininkams, dabar jų spektrą galėsime plėsti ir viską daryti dar kokybiškiau bei operatyviau“, – sakė bendrovės „Ormėjas“ vadovas Alfonsas Orla.
Kauno teritorinės darbo biržos Kėdainių skyrius ir 2014-aisiais tęs vietinių užimtumo iniciatyvų projektus. Kaip ir pernai, taip ir šįmet juose gali dalyvauti šėtiškiai. Paraiškų Darbo biržos specialistai laukia iki kovo 14 dienos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.