Su rudeniu televizijos kanalai žiūrovams pasiūlė naujus televizijos projektus ir laidas. Akylesni kėdainiečiai turbūt pastebėjo, kad ekranuose nebeliko laidos „24 valandos“, kurioje sėkmingai dirbo ir josvainietis Arnas Švilpauskas. 

Įvairiais renginiais ir idėjomis kraštiečius stebinęs josvainietis neslepia, jog turi įvairių planų, kaip paįvairinti kėdainiečių kasdienybę: „Idėjų turiu ir, vos tik rasiu laiko, būtinai jas paversiu tikrove.“

Įvairiais renginiais ir idėjomis kraštiečius stebinęs josvainietis neslepia, jog turi įvairių planų, kaip paįvairinti kėdainiečių kasdienybę: „Idėjų turiu ir, vos tik rasiu laiko, būtinai jas paversiu tikrove.“

Negi iš tiesų idėjų, energijos ir entuziazmo nestokojantis Arnas metė darbą televizijoje ir pasinėrė į kitą veiklą?

Reikia daktaro, kvieskite Arną
Tokį klausimą televizijos naujokas sutiko su šypsena: „Iš televizijos tikrai niekur nedingau. Jei kas spėjo pažiūrėti per TV3 vakarais rodomą laidą „Kvieskite daktarą“, vadinasi, matė mano darbo rezultatą.
Aš pakeičiau darbo pobūdį ir su malonumu priėmiau pasiūlymą padirbėti prodiuserinės kompanijos JUST.TV naujoje laidoje. Esu projekto „Kvieskite daktarą“ administratorius ir redaktorius. Man patikėta labai daug dalykų, svarbių ir filmavimo metu, ir jam ruošiantis. Kaip redaktorius kuriu laidas, t.y. kviečiu pašnekovus, filmuoju siužetus, ieškau temai tinkančių žmonių su savo istorijomis ir pan. Kaip administratorius esu atsakingas už reikalingus daiktus, atsiskaitymą už išlaidas, turiu visada būti šalia vedėjų, kad jiems nieko netrūktų. Dirbu ir su žiūrovais. Žodžiu, esu dešinioji vyriausiojo redaktoriaus ir projekto vadovės ranka.“

Dirba su profesionalais
Darbas naujajame projekte Arnui labai patinka. „Visada norėjau išbandyti televizijos užkulisius. Tai labai įdomi patirtis. Dirbu su labai patyrusia televizijos profesionalų komanda. Darbo turiu labai daug, tačiau jis nenuobodus, kasdien pateikia vis naujų iššūkių. Šiame projekte mokausi pačių neįtikinamiausių dalykų. Juk nelengva mūsų konservatyvioje visuomenėje rasti pašnekovų, pavyzdžiui, apie orgazmą. Man teko tokia užduotis ir ją įveikiau. Trumpai tariant, šį darbą dirbdamas turiu išmokti labai teisingai ir operatyviai jam pasiruošti, juk tenka vadovauti maždaug 100 žmonių kūrybinei komandai“, – nauja patirtimi dalijosi A. Švilpauskas.
Josvainietis džiaugiasi, kad daug naudingų patarimų gauna iš patyrusių kolegų. Jo kolektyve dirba tikri profesionalai: redaktoriai kūrė labai populiarią laidą „Nomeda“, režisieriai dirbo projektuose „Chorų karai“ bei „Šok su manimi“. „Dirbu kmandoje, kurioje yra prodiuseris Justinas Milušauskas, Justinas Jankevičius, vyriausia redaktorė – buvusi „TV pagalbos“ gelbėtoja Justė Milušauskienė, laidos vedėjas – daktaras Alvydas Unikauskas“, – sakė A. Švilpauskas.

Pamatė nematomą Lietuvą
Nors ir dirba naujame projekte, Arnas vis nepamiršta praėjusio sezono, kai su „24 valondomis“ teko keliauti per Lietuvą ir padėti tautiečiams spęsti jų problemas. Kas įsiminė labiausiai? „Savotiškai nepakartojama buvo kiekviena užduotis. Įdomiausia turbūt buvo matyti Lietuvą tokią, apie kokią vengiama kalbėti ir rodyti. Niekada nemaniau, kad taip gali skirtis žmonės, gyvenantys gretimuose miestuose. Kiekviename mieste, regione skiriasi gyventojų požiūriai, charakteriai. Jeigu Aukštaitijoje žmonės prieš kamerą bijo kalbėti, slapstosi arba labai gerai apgalvoja, ką pasakyti, tai žemaičiai be jokių skrupulų puola į atlapus ir gina savo teisybę. Labiausiai įstrigusi istorija apie vyrą, kuris norėjo susigrąžinti savo zmoną su tik ką gimusiu kūdikiu iš uošvių namų. Tada dužo ir langai, ir rankos buvo supjaustytos, ir policijos pagalbos prireikė. Atrodo, gražu vyras siekia savo moters palankumo, tačiau visa paslaptis buvo ta, kad jam reikėjo ne jo vaiko motinos, bet jos neįgalumo pašalpos. Už ją tas „šaunuolis“ pirkdavo picas, kitus skanėstus, svaigalų. O neva mylima moteris maisto ieškodavo atliekų konteineriuose ir buvo taip apleista, kad gimdyti atvažiavo nusilpusi ir utėlėta“, – nesenais prisiminimais dalijosi televizininkas. Arnui teko padėti ir Kėdainių krašto žmonėms. Tačiau čia jokių išsišokimų nebuvo. Pasak josvainiečio, vieni tyliai išsiaiškino, kiti pasielgė gana aikštingai: „Kai suteikėme prašytą pagalbą, tai sulaukėme ne padėkos, bet priekaištų. O kraštiečiams vėl susidūrus su problemomis, jie paskambino į studiją ir tiesiog pareikalavo vėl atvažiuoti ir juos gelbėti.“

Dainavimo nepamiršta
Nauju atsakingu darbu Arnas nesiskundžia, tačiau prasitaria, kad jis suryja visą laiką. „Laiko lieka tik aplankyti mylimus žmones, draugus ir pabūti namuose kokį pusdienį per savaitę. Pramogų visai nebeturiu. Džiaugiuosi tik vienu malonumu – dainavimu kapeloje „Daumantų muzikantai“. Su kapela kas savaitgalį vis vykstame į koncertus skirtingose šalies vietovėse. Smagu, kad išgyvename aukso ir pripažinimo amžių“, – sakė A. Švilpauskas.
Dėl darbo televizijoje Arnui teko atsisakyti politiko karjeros. Stokodamas laiko jis suprato, kad nebegalės sąžiningai atlikti Kėdainių rajono tarybos nario darbo, tad garbingai tai pripažino ir atsisakė mandato. Kartu A. Švilpauskas parašė prašymą ir išeiti iš Darbo partijos (Leiboristų) gretų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.