„Nuo rugpjūčio 24-osios, kai miškuose pasirodė baravykai, mano darbai dažniau stovi negu juda. Esu gamtos vaikas, tad prasidėjęs grybavimas tiesiog nugali darbus“, – šypsodamasis sakė kėdainietis Ruslanas Linevas.

Rugpjūčio 24-ąją R. Linevas iš Šėtos apylinkių miškų parsivežė daugiau kaip 300 baravykų.

Rugpjūčio 24-ąją R. Linevas iš Šėtos apylinkių miškų parsivežė daugiau kaip 300 baravykų.

Šiųmečio, kol kas dar labai trumpo, grybavimo sezono Ruslano rekordas – trys šimtai baravykų savai šeimai ir dar krepšiukas draugui. „Tą rekordinį skaičių baravykų radau Šėtos miškuose. Iš tiesų tai aš turiu nusižiūrėjęs vietas, į kurias važiuoju rinkti grybų. Myliu gamtą, retkarčiais pabandau pasivaikščioti po nežinomus miškus, tačiau atrasti naujų grybingų vietų nelabai sekasi. Sėkmingai grybauti važiuoju į žinomas vietoves“, – grybavimo paslaptimis dalijosi R. Linevas.
Kėdainietis sakė pabandęs patikrinti senolių tiesą, jog nužiūrėti grybai nebeauga. Anot R. Linevo, tai – tikra tiesa: „Sekmadienį nuvažiavau į vieną savo žinomų grybingų vietų ir radau mažiukų baravykiukų. Juos apžiūrėjau ir palikau kiek paaugti. Kai po dienos nuvažiavau ir tikėjausi prisipjauti pilną krepšį, radau tuos pačius mažylius, tik visai susmegusius. Vadinasi, tiesa, kad grybų negalima nužiūrėti ir palikti augti. Juos iš karto reikia pjauti ir vežtis namo valgyti.“
Ruslano teigimu, ne visuose miškuose grybai vienodai gausiai auga. Šių metų jis kol kas nevadina itin grybingais. „Iki šiol nepasakyčiau, kad grybų labai daug. Gal dar jų bus gausiau, tačiau skųstis, jog metai visai tušti – negaliu. Į miškus važiuoju kone kasdien ir vis parsivežu laimikio. Aš renku tik baravykus, kitus grybus palieku kitiems grybautojams“, – juokėsi R. Linevas.
Patyręs ir ištikimas grybautojas prisipažino, jog jam patinka ne tik grybauti, bet ir grybus valgyti: „Kai prasideda grybavimo sezonas, tai žmonos gardžiai paruoštus baravykus valgau mažiausiai tris kartus per dieną: pusryčiams, pietums ir vakarienei. Grybų patiekalų namiškiai prigalvoja pačių įvairiausių, bet man pats skaniausias mažiausiai įmantrus. Apvirti ir su spirgučiais bei svogūnais pakepinti grybukai. Juos valgau su karštomis bulvėmis bei grietine. Nieko sudėtingo, bet labai gardu“, – ir kitiems paprastai paruoštų baravykų siūlo paragauti kėdainietis.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Kedainietis

    Ruslanai, galetum tas grybingas vietas nurodyti tiksliau – baravyku juk nori ir kiti ((((:

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.