Sausio 13-osios išvakarėse keletas Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos narių žymaus visuomenininko Jono Ohmano kvietimu lankėsi LRT televizijos eteryje, kur vyko pirmasis Lietuvoje tiesioginis 3 valandų trukmės televizijos tiltas tarp Lietuvos ir Ukrainos, kvietęs būti su tais, kurie kovoja dėl savo laisvės.

Stebėjo renginį ir aukojo

Paramos koncerto „Kartu iki pergalės“ metu rodyti tiesioginiai prisijungimai iš karščiausių karo Rytų Ukrainoje taškų (Mariupolio uosto, Avdijevkos ir kitų vietų), žymiausių visuomenės veikėjų ir aukšto rango pareigūnų pasisakymai, muzikinius kūrinius atliko populiariausios abiejų šalių muzikinės žvaigždės.

Žymaus visuomenininko Jono Ohmano kvietimu keletas draugijos narių lankėsi LRT televizijos eteryje, kur vyko paramos Ukrainai koncertas „Kartu iki pergalės“.

Lietuvos žmonės buvo raginami aukoti skambinant ir taip padėti karo nualintai Ukrainai, kurios žemę kasdien laisto ne tik karių, bet ir civilių gyventojų kraujas. Koncerto metu surinktos lėšos bus skirtos organizacijai „Blue/ Yellow“, kuri teikia visokeriopą pagalbą Ukrainos kariams, jų artimiesiems, našlaičiais likusiems vaikams, jų mamoms ir karo nusiaubtų miestų bendruomenėms.
Stebėdami renginį, draugijos nariai taip pat aukojo skambindami.

Kėdainiečiai jau parėmė Ukrainos vaikus

Praėjusiais metais Kėdainių lietuvių ir švedų draugija tris kartus organizavo kėdainiečių pagalbos Ukrainos vaikams akcijas „Mėlyna ir geltona“ kartu su J. Ohmanu, organizacijos ,,Blue/Yellow“ įkūrėju ir vadovu. Prieš Kalėdas draugijos nariai ruošė kalėdines dovanėles, kurios, pristatytos J. Ohmanui, pasiekė Ukrainos vaikus. Vasarą nemaža siunta su ypač reikalingais draugijos narių ir kitų kėdainiečių suaukotais daiktais – rūbeliais, batais, vitaminais, maisteliu kūdikiams, kanceliarinėmis priemonėmis ir t. t. buvo išsiųsta labiausiai to stokojantiems pafrontės zonoje gyvenantiems Ukrainos vaikams.

Jonas Ohmanas jau žinomas Kėdainiuose

Draugijos nariai didžiuojasi, kad Jonas Ohmanas tapo draugijos bičiuliu. Pernai net du kartus vyko susitikimai su Jonu Ohmanu ir kėdainiečiais, jaunimu. Taip pat jis dalyvavo rudenį Švedų kultūros dienų renginiuose: parodos apie Švediją atidaryme bei raugintos silkės ragautuvėse ant Nevėžio kranto. ,,Jonas Ohmanas iš Švedijos atsidūrė Lietuvoje, kai mūsų šalis jau buvo besivaduojanti iš nepriklausomybės. Dabar jis visa širdimi nori padėti karo nualintai Ukrainai, ragina ir kitus, neabejingus šios tautos likimui būti kartu iki pergalės. Mėlyna ir geltona dominuoja ne tik Ukrainos, bet ir Švedijos, ir Kėdainių vėliavose. Galbūt ir tai mus vienija. Mes, žinoma, neišgelbėsime pasaulio, bet mūsų indėlis, kad ir nedidelis, bus dvasinio, politinio palaikymo materiali išraiška. Ačiū visiems, kurie prisidėjote ir prisidėsite“, − sakė Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos pirmininkė Rūta Švedienė.

Šią savaitę dar galima skambinti numeriu 1406. Skambučio kaina – 2 Eur. O kas nori rimčiau paremti, visada gali pervesti a. s. (IBAN): LT17 7300 0101 4089 4869, SWIFT/BIC: HABALT22, į. k. 303420560, VšĮ „Mėlyna ir geltona“, mokėjimo paskirtis PARAMA.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.