Paskutinę birželio dieną rajono savivaldybėje vyko kėdainiečių meno mėgėjų kolektyvų, vykstančių į devynioliktąją Lietuvos dainų šventę, vadovų palydos į šį atmintiną renginį.

Danutė Pilibienė į respublikinę dainų šventę vyksta su trim šokėjų kolektyvais.

Danutė Pilibienė į respublikinę dainų šventę vyksta su trim šokėjų kolektyvais.

Dainų šventėje „Čia – mano namai“ dalyvaus aštuoniolika Kėdainių rajono kultūros ir švietimo įstaigų mėgėjų meno kolektyvų, o delegaciją sudarys apie 370 žmonių.

Pasak kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Kęstučio Stadalnyko, yra ir senbuvių kolektyvų, ir naujokų, kurie atstovaus Kėdainiams visų saviveiklininkų laukiamoje šventėje: „Mūsų delegacija tikrai labai gausi. Smagu, kad atsirado naujų kolektyvų, iškovojusių teisę šokti ir dainuoti su viso pasaulio tautiečiais. Kai kurių mūsų kolektyvų nariai keičiasi, bet jų noras važiuoti į dainų šventę išlieka toks pat stiprus.“

Kėdainių šokėjai ir dainininkai gyvens Vilniaus „Gabijos“ gimnazijoje. Folkloro kolektyvų nariams nakvynės nereikės, nes jie į sostinę važiuos vienai dienai.

„Aušros“ sveikatinimo ir sporto pagrindinės mokyklos šokių kolektyvo „Dagilis“ jaunučių ir jaunių grupių ir Atžalyno“ gimnazijos jaunimo liaudiškų šokių grupės „Atžalynas“ vadovės Danutės Pilibienės teigimu, dainų šventė labai lauktas renginys: „Šįkart vykstu su trimis kolektyvais. Smagu, kad visas jaunimas į Vilnių važiuoja labai geros nuotaikos. Ačiū ir šokėjams, ir jų tėveliams, ir mokyklų, kurias atstovaujame vadovams už pagalbą ruošiantis vienam svarbiausių kultūrinių renginių. Jaunimas labai noriai mokėsi šokių, nors ne visi įdomūs. Programą paruošėme be vargo, dabar lieka gerai pasirodyti pagrindiniuose koncertuose.“

Penkiolikmetė Rūta Auškalnytė su folkloro ansambliu „Seklyčia“ į dainų šventę važiuos jau ketvirtą kartą.

Penkiolikmetė Rūta Auškalnytė su folkloro ansambliu „Seklyčia“ į dainų šventę važiuos jau ketvirtą kartą.

Liepos 4 dieną nuo 10 valandos Bernardinų sode ir pilių teritorijoje Folkloro dienoje „Laimužės lemta“ koncertuos Kėdainių kultūros centro folkloro ansamblis „Jorija“ (vadovė Regina Lukminienė), Akademijos kultūros centro folkloro ansamblis „Seklyčia“ (vadovė Ona Auškalnienė), Krakių kultūros centro folkloro ansamblis „Žiedupė“ ir vaikų folkloro ansamblis „Smilgelė“ (vadovė Jūratė Gudliauskienė), Labūnavos pagrindinės mokyklos vaikų folkloro ansamblis „Pėdelis“ (vadovė Diana Dovydavičiūtė) bei pavieniai atlikėjai Artūras Ruša ir Robertas Dubinka.

Liepos 5 dieną 21 valandą Lietuvos futbolo federacijos stadione Šokių dienoje „Sodauto“ dalyvaus „Aušros“ sveikatinimo ir sporto pagrindinės mokyklos šokių kolektyvo „Dagilis“ jaunučių ir jaunių grupės (vadovė Danutė Pilibienė), „Ryto“ pagrindinės mokyklos merginų liaudiškų šokių grupė „Vejūnė“ (vadovė Rūta Plučiuvienė), „Atžalyno“ gimnazijos jaunimo liaudiškų šokių grupė „Atžalynas“ (vadovė Danutė Pilibienė), Akademijos kultūros centro merginų liaudiškų šokių grupė „Austėja“ ir jaunimo liaudiškų šokių grupė „Ainiai“ (vadovė Regina Matulienė), Truskavos kultūros centro liaudiškų šokių grupė „Vermena“ (vadovė Dainora Venslovienė) ir merginų liaudiškų grupė „Vermenėlė“ (vadovė Nijolė Vidžiūtė), Kėdainių kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Lankesa“ ir Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Volungė“ (vadovė Irena Šukienė).

Liepos 6 dieną 18 valandą Vingio parko estradoje Dainų dienoje „Čia – mūsų namai“ dalyvaus „Ryto“ pagrindinės mokyklos jaunių choras (vadovė Vitutė Dudonienė), Šviesiosios gimnazijos jaunimo mišrus choras (vadovė Sigita Aukštiejūtė-Morkūnienė) ir Kėdainių kultūros centro kamerinis choras „Ave musica“ (vadovas Algirdas Viesulas)

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.