„Panašu, kad gamta cukrinių runkelių augintojams nusprendė nesiųsti sunkių išbandymų“, – juokavo bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ žemės ūkio direktorius Saulius Mozeris.

Ūkininkas Algis Šleževičius: ,, Jau susitaikėme su tuo, kad šįmet cukriniai runkeliai kainuos mažiau negu pernai. O ir derlius, matyt, bus menkesnis.“

Ūkininkas Algis Šleževičius: ,, Jau susitaikėme su tuo, kad šįmet cukriniai runkeliai kainuos mažiau negu pernai. O ir derlius, matyt, bus menkesnis.“

Sinoptikai tą dieną prognozavo daug lietaus ir vėjo. Tačiau susirinkusiuosius į Antano ir Manto Pacaičių ūkį (Pernaravos sen.) lepino jauki saulė.
Pacaičių ūkyje šįmet auga apie 800 hektarų cukrinių runkelių, tad jame buvo surengta šiai kultūrai skirta lauko diena.
Susirinkusiuosius S. Mozeris perspėjo, kad cukraus rinką užplūdo daug nežinomųjų: „Pasaulyje ši produkcija pinga. Baigiasi tarpprofesinis perdirbėjų ir žemdirbių susitarimas. Po 2017-ųjų žada atsiverti naujos eksporto galimybės.“
Pastarieji treji metai cukrinių runkelių augintojus, galima sakyti, lepino: orai buvo palankūs, technologijos – pasiteisinusios, derliai – puikūs, atlygis – nemenkas.
Tačiau dabar atsiranda nerimą keliančių signalų. Žemės ūkio kooperatyvo „Kėdainių krašto cukriniai runkeliai“ valdybos pirmininkas Algis Šleževičius sakė, kad juos pastebi tiek augintojai, tiek perdirbėjai.
„Ieškome kompromisų. Nusileisti turės abi pusės – ir augintojai, ir gamybininkai. Jau susitaikėme su tuo, kad šįmet cukriniai runkeliai kainuos mažiau negu pernai“, – sakė A. Šleževičius.
O ir derlius, matyt, bus menkesnis: mat gamta, nepaisydama S. Mozerio šmaikštavimų, šįmet kaprizinga: ankstyvas pavasaris teikė šviesių vilčių, jas sumenkino vėsus ir sausas laikotarpis, tad runkeliai išretėjo ir ėmė atsigauti tik beveik atėjus vidurvasariui.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.