Rungtynėse "Nevėžio" gretose daugiausiai taškų pelnė D. Gvezdauskas (meta kamuolį).

Rungtynėse „Nevėžio” gretose daugiausiai taškų pelnė D. Gvezdauskas (meta kamuolį).

Teisėjas neįskaitė pergalę galėjusio atnešti Kėdainių „Nevėžio“ gynėjo Saah Nimley metimo, nors taisyklių pažeidimo nebuvo. Pakartotinė ataka buvo nesėkminga. Utenos „Juventus“ krepšininkai po dramatiškos kovos palaužė „Nevėžį“ 81:80 (7:14, 27:15, 22:29, 25:23).

Nevėžis“ galingai pradėjo rungtynes. Po 3,5 min. Kėdainių klubas pirmavo net 12:1. Per 7 mačo minutes „Juventus“ pelnė vos 3 taškus, o pirmąjį kėlinį pralaimėjo 7:14.

Juventus” šeimininkams neleido pabėgti į priekį. Antrojo kėlinio viduryje uteniškiai priartėjo 25:29, o iš pasalų smogė paskutinėmis ketvirčio minutėmis, kai spurtavo 9:0 ir prieš pat pertrauką išsiveržė į priekį 34:29.

Bet „Nevėžis“ nepasidavė. Ketvirtąjį kėlinį kėdainiečiai pradėjo pirmaudami 58:56. Tačiau „Juventus“ pradėjo ketvirtąjį kėlinį spurtu 11:2 ir 34-ąją minutę atitrūko 67:60. Bet per minutę „Nevėžis“ sugebėjo priartėti 65:67 ir atgaivino intrigą.

Septynis taškus iš eilės pelnęs S.Butterfieldas padidino skirtumą 76:69, bet paskutinė minutė prasidėjo „Juventus“ pirmaujant vos 1 tašku (80:79). Likus 13 sek. T. Kingas ėmėsi neapgalvoto metimo, kuris skriejo pro šalį.

A. Viskontas pataikė tik vieną baudą (81:79) ir paliko „Nevėžiui“ 12 sek. Vilties. Likus žaisti 5 sek. A.Urbutis po krepšiu neplanuota pražanga stabdė S.Kymantą. Pirmasis baudų metimas pasiekė tikslą, tačiau antrasis metimas buvo trumpas.

Vis dėlto „Juventus“ nesėkmingai gaudė kamuolį, kuris nuo jų rankos skriejo į užribį. „Nevėžis“ išsigelbėjimui turėjo 2,6 sek. S. Nimley pataikė iš toli, bet teisėjai užfiksavo, jog legionierius mynė šoninę liniją ir nutraukė ataką. Tačiau vaizdo pakartojimas rodė, kad S.Nimley linijos nemynė. Aikštėje kilo chaosas.

Kamuolys buvo grąžintas „Nevėžiui“, bet metimas nebuvo įskaitytas. Per pustrečios sekundės A. Aleksandrovas spėjo prasiveržti krepšio link, bet jo metimas atsimušė į lanką. „Juventus“ šventė pergalę 81:80.

„Juventus“: S.Butterfieldas 15, E.Želionis ir A.Urbutis po 14, E.Dimša 13. „Nevėžis“: D.Gvezdauskas 20, S.Kymantas 15, M.Kupšas 14, A.Aleksandrovas 9.

„Nevėžio“ gynėjui T.Gaidamavičiui užteko 8 minučių susirinkti penkioms asmeninėms pražangoms.

Po rungtynių Kėdainių „Nevėžio“ treneris R. Cvirka sakė, kad rungtynės buvo tarp lygiaverčių komandų, tačiau laimėjo stipresni. Kalbėdamas apie paskutinę, chaotišką rungtynių minutę treneris sakė, kad nepasinaudota turėta gera situacija.

Buvo priimta krūva kvailų sprendimų puolime“, – kaip vieną pralaimėjimo priežasčių įvardijo treneris.