Valdininkų baimė dėl gyventojų piktinimosi – labai abejotina

Kalbos, esą priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos perkėlimui iš miesto centro į J. Basanavičiaus ir Respublikos gatvių sankirtą priešinasi gyventojai – niekuo nepagrįstos. Šį teiginį liudija ,,Kėdainių mugės“ tyrimas. 

Šiuo metu priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba įsikūrusi pačiame miesto centre ir ja niekas nesiskundžia. Naują būstinę gelbėtojai norėtų pasistatyti tuščiame kampe prie J. Basanavičiaus ir Respublikos gatvių sankirtos.

Šiuo metu priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba įsikūrusi pačiame miesto centre ir ja niekas nesiskundžia. Naują būstinę gelbėtojai norėtų pasistatyti tuščiame kampe prie J. Basanavičiaus ir Respublikos gatvių sankirtos.

Primename, kad rugpjūčio 8-osios numeryje 62 (1723) ,,Kėdainių mugė“ kvietė atsiliepti skaitytojus, kuriems priešgaisrinės tarnybos perkėlimas iš miesto centro į pakraštį aktualus.

Visiems išdalino nemokamai
Vieta, į kurią žvalgosi gaisrininkai – arčiausiai J. Basanavičiaus gatvės 148-ojo namo, tad būtent jo gyventojų nuomonė aktualiausia.
Įvertindama tai, redakcija išspausdino 60 papildomų ,,Kėdainių mugės“, kurioje gyventojai buvo kviečiami pasakyti savo nuomonę, egzempliorių ir 148-ojo namo gyventojams juos išdalijo nemokamai.
Vadinasi, jei ne visi, tai bent daugelis J. Basanavičiaus gatvės 148-ojo namo gyventojų probleminį straipsnį matė ir skaitė.

Šuo pakastas kitur?
Atsiliepė penki skaitytojai: trys – internetu, o du – telefonu. Nė vienas jų nebuvo prieš tai, kad gaisrininkai įsikurtų J. Basanavičiaus ir Respublikos gatvių sankirtoje.
Atsiliepimus internetu skelbiame kone pažodžiui – tik šiek tiek paredagavę:
,,Be žodžių… Visam centrui netrukdo, o pakraštyje trukdys. Cirkas“;
,,Manau, kad šuo pakastas kiek kitur: gaisrininkams, ko gero, norima įkišti (žinoma, už pinigus) toliau esančių pamatų griuvėsius, kuriuos kažkada nusipirko ,,Vikonda“, o dabar nežino, ką su jais veikti“;
,,Niekas jiems netrukdys – tegu stato tiktai, seniai reikėjo taip padaryti“.
Panašiai kalbėjo ir telefonu skambinę kėdainiečiai: jie tikino nesuprantą, kaip miesto pakraštyje gali trukdyti tai, kas netrukdo centre.

Įsikūrę autobusų stotyje
Šiuo metu Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba įsikūrusi patalpose, didžioji dalis kurių statyta dar tarpukariu – tada jose buvo autobusų stotis.
Sovietmečiu, pastatą perdavus ugniagesiams, jis buvo rekonstruotas – iš pradžių ,,prilipdytas“ vienas, po to kitas priestatėlis.
Po karo jau praėjo 70 metų. Ugniagesiai per tą laiką tapo ir gelbėtojais, technika pasikeitė nepalyginamai, o būstinė liko kone tokia pati.
Devyniems pamainos vyrams tenka vienas dušas. O juk iš gaisrų jie grįžta ne tik išprakaitavę, bet ir suodini, paišini, purvini.
Šiuolaikiškas gelbėtojų automobilis į garažą patenka ir iš jo išvažiuoja tik slenkstyje specialiai išpjautomis vėžėmis – kitaip netelpa.
Mokomieji užsiėmimai rengiami patalpose, kurios žiemą nė kiek nešildomos.

Naujosios-vieta,,Iš pradžių nutarkite dėl sklypo“
Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadai kėdainiečių situaciją supranta ir žada ieškoti galimybių ją gerinti.
Pajudėjimui iš ,,mirties taško“ pirmiausia reiktų rasti naujai priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos būstinei tinkamą vietą.
Gelbėtojų žvilgsnis krypsta į šioje publikacijoje jau aprašytą tuščią kampą J. Basanavičiaus ir Respublikos gatvių sankirtoje, Cinkiškių link: toje vietoje bene prieš 20 metų įrengtos svarbiausios požeminės komunikacijos, tačiau ji tebėra tuščia.
Be to, toje vietoje į gelbėtojų būstinę būtų galima įrengti net du patogius įvažiavimus – ir iš Respublikos, ir iš J. Basanavičiaus gatvių.
Tačiau savivaldybė dėl šio sklypo skyrimo priešgaisrinei tarnybai abejoja – esą gali būti nepatenkinti aplinkiniai gyventojai.
Esant tokiai situacijai, respublikinė valdžia leisti pinigus Kėdainiuose nesiveržia – lėšų, kaip žinia, stinga ir kitiems, tad tiesiog nukertama: ,,Iš pradžių nutarkite dėl sklypo.“

,,Kėdainių mugės“ inf.

Dušo kabina

About The Author

Related Posts

2 Responses

  1. kėdainiškis

    Kai turi kokius nors slepiamus siekius, visada sugalvosi, kaip tai pagrįsti. Prisiminkite istorija apie „Daumantu“ ketinta statyti daržovių perdirbimo gamyklą, o konkurencijos ,,Vikondai“ išsigandusi savivaldybės valdžia neleido – esą kenks ekologijai. Siuo atveju valdziai, ko gero, tikrai rupi atsikratyti tos pacios „Vikondos“ isigytu, o dabar niekam nereikalingu apgriuvusiu pamatu. Apmaudu, kad prisidengiama tariamu rupesciu zmonemis. Neatmetu, kad tie zmones gali buti bandomi net specialiai nuteikinėti – argumentu juk, kai nori, gali prigalvoti…

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.