Kėdainių vietos veiklos grupė sėkmingai įsijungė į tarptautinį projektą „ABC vietos gamintojams“ pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Teritorinis ir tarptautinis bendradarbiavimas.

Čekijoje Kėdainių krašto atstovai domėjosi nacionalinių ženklų nauda.

Čekijoje Kėdainių krašto atstovai domėjosi nacionalinių ženklų nauda.

Šiuo projektu norima remiantis tarptautine patirtimi Lietuvoje įkurti paramos vietos gamintojams ir produkcijai sistemą.

Reikia išskirtinumo
„Kiekvienas kraštas turi darbščių ir nagingų žmonių. Kiekviename krašte yra išsiskiriančių amatų ir veiklų. Vietiniams gyventojams jie puikiai žinomi ir pažįstami, tačiau atvykstantiesiems yra sunku susigaudyti, koks produktas pagamintas lankomoje vietoje, o koks atvežtinis. Norėdami išsiskirti gausioje prekių ir paslaugų jūroje turime ieškoti būdų, kaip tai padaryti. Vienas paprasčiausių kelių – pasinaudoti kolegų patirtimi ir vietinę produkciją ženklinti nacionaliniu ženklu. Tokią sistemą savo šalyje naudoja čekai. Aktyvūs ir akyli keliautojai negalėjo nepastebėti, kad aplankius vieną ar kitą Čekijos regioną nekyla problemų ieškant vietoje pagamintų suvenyrų ar maisto produktų. Mes nutarėme, kad atėjo laikas ir Lietuvoje sukurti panašią sistemą, juolab kad čekai noriai dalijasi savo patirtimi“, – įsijungimą į tarptautinį projektą komentavo Kėdainių vietos veiklos grupės pirmininkė Aušra Vaidotienė.
Panašios nuomonės yra ir vietos veiklos grupės „Pajūrio kraštas“ aktyvistai, kurie tapo projekto partneriai. Be dviejų lietuvių, vietos veiklos grupių nacionaliniais ženklais aktyviai domisi ir Latvijos smulkieji amatininkai.

Vilainietės Daivos Suchockienės papuošalai, sukurti naudojant sutažo techniką, tiesiog užbūrė čekų moteris.

Vilainietės Daivos Suchockienės papuošalai, sukurti naudojant sutažo techniką, tiesiog užbūrė čekų moteris.

Prisistatė čekams
Trijų šalių atstovai įgyvendindami projektą turi parengę ir sėkmingai įgyvendina įvairių veiklų planą. Jau vyko ne vienas seminaras, o dabar partneriai dalijasi praktine patirtimi. Neseniai Čekijoje Dobruškos miestelyje surengtoje tarptautinėje mugėje lietuviai ir latviai pristatė gaminius, kuriuos norėtų ženklinti savo krašto nacionaliniu ženklu.
Kėdainiams atstovavo ir maisto gamintojai, ir smulkieji amatininkai. Čekai liko sužavėti Pelėdnagių bendruomenės centro moterų ruošiama gilių kava bei kepamu morkų pyragu, ūkininko Eriko Augustinavičiaus medumi ir jo produktais, Josvainių moterų klubo „Aušra“ pienių eliksyru ir sausu būdu marinuotais agurkais su aitriąja paprika bei pagal močiutės receptą keptais Brigitos Jakubčionienės skanėstais. Neliko nepastebėti ir Juodkaimių bendruomenės centro išauginti bei džiovinti prieskoniai bei nociūniškių virtas muilas, ypač su natūraliomis morkų sultimis. Vilainietės Daivos Suchockienės papuošalai, sukurti naudojant sutažo techniką, tiesiog užbūrė čekų moteris. Jos negalėjo atsistebėti ir akademiškės Birutės Šinkūnienės pintais suvenyrais.

Vasarą kviesis pas save
„Ši išvyka dar kartą patvirtino tiesą, kad turime kuo pasigirti. Mes vežėmės tik nedidelę dalį turtų, kuriuos kuria ir gamina mūsų krašto žmonės. Labai smagu, kad pagal projektą vasarą, liepos mėnesį, kai vyks Agurkų šventė, mes pasikviesime savo partnerius į svečius ir jiems galėsime parodyti daugiau gėrybių“, – sakė A. Vaidotienė.
Įgyvendinus projektą jo dalyviai tikisi konkrečių rezultatų. „Mes atrinksime ir paruošime įsilieti į rinką nemažą būrį smulkiųjų vietos gamintojų. Jų gaminius ženklinsime specialiai sukurtu mūsų kraštą reprezentuojančiu ženklu. Be to, veiklai vykdyti įsigysime prekybinių kioskų ir sceną–paviljoną. Taip pat rengsime mokymus tiems, kurie nori įsijungti į mūsų pradėtą veiklą“, – sėkmingai įsibėgėjusio projekto rezultatus vardijo A. Vaidotienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.