Šį pavasarį Kėdainių ligoninėje pacientams į pagalbą skuba trys jauni internai. Būsimieji gydytojai savo pacientams ne tik pasiryžę padėti kuo greičiau pasveikti, tačiau ir džiaugiasi galimybe pusę metų trunkančią praktiką atlikti Kėdainiuose. „Kėdainiai – labai puikus miestas Lietuvos viduryje. Pasirinkome Kėdainių ligoninę, nes arti Kaunas, be to, įsitikinome, kad čia labai gera internatūros bazė“, – kalbėjo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentai Lukas Jurkevičius ir Ignas Abramavičius. 

Šiuo metu Kėdainių ligoninėje internatūrą atlieka trys būsimieji gydytojai: (iš dešinės) I. Abramavičius, L. Jurkevičius ir V. Masilionis.

Šiuo metu Kėdainių ligoninėje internatūrą atlieka trys būsimieji gydytojai: (iš dešinės) I. Abramavičius, L. Jurkevičius ir V. Masilionis.

Kaune mediciną jau šeštus metus studijuojantys vaikinai neslėpė, kad nemažai bendramokslių buvo nustebę jų pasirinkimu atvykti į Kėdainius. Juolab, kad abu – tikri vilniečiai. Tačiau būsimųjų gydytojų paprastas rajono miestas nebaugino.
„Kėdainių ligoninė – tai tikrai gera antrinio lygio ligoninė, suteikianti internams visas sąlygas tobulėti – tam yra puiki ne tik techninė bazė, bet ir kvalifikuotas personalas“, – pabrėžė I. Abramavičius.
„Šioje ligoninėje galima gauti būtiniausius medicininius įgūdžius. Čia mes sužinome visus pagrindinius dalykus, kuriuos reikia mokėti: pavyzdžiui, įvairių punkcijų atlikimas, kraujo paėmimas, tyrimai ultragarsu. Tai – baziniai dalykai, kuriuos kiekvienas gydytojas privalo mokėti“, – kolegai antrino L. Jurkevičius.

Ateities planuose – chirurgija
Kiekvienas mediciną studijuojantis studentas per paskutiniuosius, šeštuosius, metus privalo pusę metų pasirinktoje šalies gydymo įstaigoje atlikti internatūros praktiką. Jau birželio mėnesį jie duos Hipokrato priesaiką.
„Kuomet renkamės praktikos vietą, galime pasirinkti bet kurią šalies ligoninę. Galėjome pasirinkti ir vieną iš Kauno ligoninių, tačiau norėjome kažkur išvažiuoti. Žinome, kad mažesnėje ligoninėje yra daugiau galimybių jaunesniam gydytojui tobulėti. Todėl nusprendėme pasirinkti Kėdainių ligoninę. Tokiu sprendimu esame labai patenkinti“, – tikino L. Jurkevičius.
Būsimieji gydytojai privalo praktikuotis po keturias – penkias savaites visuose ligoninės skyriuose – vaikų ligų, akušerijos – ginekologijos, chirurgijos – traumatologijos ir vidaus ligų, o skubiosios pagalbos skyriuje – savaitę.
Abu praktikantai prisipažino, kad jiems įdomiausia praktikuotis chirurgijos skyriuje, mat ateityje jie planuojantys tapti chirurgais.

Svarbu – asmeninė iniciatyva
Internai aiškino, kad kaip ir visur čia svarbiausia – asmeninė iniciatyva ir didelė motyvacija mokytis ir sužinoti. Šių savybių būsimiesiems gydytojams netrūksta.
„Čia gydytojai netgi laukia tavęs, stengiasi padėti. Žinoma, kaip ir visur kitur, reikia rodyti asmeninę iniciatyvą, demonstruoti norą mokytis, – sakė I. Abramavičius. – Pirmiau mes tik žiūrime, kaip konkretų darbą atlieka gydytojai. Žiūri penkis, dešimt kartų. O po to ir pats bandai. Juk be praktikos išmokti neįmanoma. Be to, Kėdainių ligoninės gydytojai nuo internų nepavargę, tad noriai bendradarbiauja – pamatę, kad mes sugebėtumėm atlikti kokią procedūrą, pasitiki mumis ir duoda ją atlikti patiems.“
Pačių žinių, gautų universitete, internai teigė nepritrūkstantys – trūksta tik praktinių įgūdžių.
„Teoriškai mes esame paruošti gerai. Tačiau kai tas žinias reikia pritaikyti praktiškai, yra sunkiau. Tik besimokant universitete viskas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti paprasta. Tačiau realybėje viskas yra daug sudėtingiau“, – pažymėjo I. Abramavičius.

Vertina pasitikėjimą
Pasak pašnekovų, tiek pacientai, tiek ir medicinos personalas būsimuosius gydytojus vertina tik palankiai: „Pastebėjome, kad didelėje didmiesčio ligoninėje internai yra žemiausi pareigomis, tad ir tos pagarbos kaip būsimi gydytojai ne per daugiausiai jaučiame. Tačiau čia, Kėdainiuose, visi kreipiasi kaip į gydytoją, medicinos personalas mūsų nenuvertina, o greičiau atvirkščiai“, – sako L. Jurkevičius.
Jiems antrino ir kėdainietis Vytenis Masilionis, taip pat atliekantis internatūrą Kėdainių ligoninėje.
„Važiavau į rajoninę ligoninę dėl to, kad norėjau išmokti pagrindinių, bazinių medicinos dalykų. Ne sudėtingų tyrimų, bet elementarių pagrindų. Džiaugiuosi ir vertinu gydytojų, medicinos personalo man reiškiamą pasitikėjimą“, – sakė internas, šiuo metu bebaigiantis šeštąjį kursą Vilniaus universiteto Medicinos fakultete.

Provincijoje užsiėmimų randa
Abu Kauno LSMU auklėtiniai prisipažino, kad pusę metų trunkanti internatūra nėra nuobodi ir tikrai neprailgstanti.
„Nespėji pabūti terapiniame – jau vėl tenka keisti skyrių. Praktikos tikrai užtenka, taip pat ir įgytų įgūdžių“, – dinamišku ir kasdien vis kitokių iššūkių pilnu darbu džiaugėsi L. Jurkevičius.
Po darbų ligoninėje vaikinai nenuobodžiauja ir laisvalaikį leidžia turiningai.
„Kėdainiuose tikrai randame veiklos ir po darbo ligoninėje. Dalyvaujame protmūšiuose, einame į teatrus, lankomės baseine. Mitas, kad atvažiavę į provinciją neturėsime čia ką veikti“, – sakė I. Abramavičius.
Paklausus, ar nebandys siekti gydytojo karjeros aukštumų čia, Lietuvoje, abiejų internų nuomonės šiuo klausimu kiek išsiskyrė.
„Savo profesinę ateitį sieju su rajonu – viską, ką reikia žinoti rajoninėje, antrinio lygio, ligoninėje, čia ir pamačiau“, – sakė L. Jurkevičius, pasiryžęs dirbti Lietuvoje. Kolega I. Abramavičius toks tikras dar nėra.
„Norėčiau išvažiuoti į užsienį, pasitobulinti ir ten, tačiau… Savas kraštas traukia. Dar žiūrėsiu, spręsiu“, – šypsojosi pašnekovas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.