Spalio mėnesį prasideda dar vienas Kėdainių rajono Motinystės mokyklos užsiėmimų ciklas būsimosioms mamoms ir tėveliams. Programos „Sveikos gyvenimo pradžios skatinimas“ tikslas – siekti, kad besilaukiančios kūdikio Kėdainių rajono poros, moterys ir jauni asmenys pagilintų turimas, įgytų naujų teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, būtinų mažylio sveikos gyvenimo pradžios užtikrinimui.


Užsiėmimų ciklą sudaro susitikimai su medikais ir kitais specialistais du kartus per savaitę, aptariant vaikučio laukimo laikotarpiui aktualiausias temas bei apsilankymas akušerijos ginekologijos skyriuje. Įgyvendinant veiklas prioritetas skiriamas fizinio aktyvumo / mankštos ir natūralaus maitinimo skatinimui, kūdikių saugaus prieraišumo formavimui šeimoje, emocinės sveikatos stiprinimo propagavimui.

Taip pat aptariama, kokie fiziologiniai pakitimai vyksta moters organizme nėštumo metu, kokie vaisiaus vystymosi ypatumai, kaip vyksta gimdymas ir kaip jam pasiruošti, bendros žinios apie naujagimį, jo priežiūrą bei skiepus. Motinystės mokyklos lankytojų pageidavimu į užsiėmimų ciklą įtraukta tema apie naujagimių gaivinimą ir pirmąją pagalbą.

Kiekvieno užsiėmimo metu yra galimybė dalyvauti praktinėse pratybose „Mankšta iki gimdymo“. Naudojant specialias priemones („Gymnic“ kamuolius, lazdeles, juostas ir kt.) jaukioje aplinkoje užsiėmimus veda sveikatos specialistė.


Jei nėščioji prieš pastodama buvo fiziškai aktyvi, patariama toliau išlaikyti fizinį aktyvumą, tik sumažinti krūvio intensyvumą. Jei iki nėštumo nesportavo – fizinį krūvį padidinti palengva, bet pradėti mankštintis niekada nevėlu, tik rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju, ar nėra nėštumo komplikacijų, ar leidžiama saikingai sportuoti. Praktinių kineziterapijos pratybų „Mankšta iki gimdymo“ laikas derinamas įvadinio užsiėmimo metu.

Teoriniai ir praktiniai užsiėmimai vyks Kėdainių ligoninės salėje, Budrio g. 5 (I aukštas) arba Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre (S. Dariaus ir S. Girėno g. 52).
Eiliškumas gali keistis!

10.02 16 val. „Kūdikių saugaus prieraišumo formavimas šeimoje”;
10.07 16 val. „Virkštelės kraujo išsaugojimas kamieninių ląstelių banke“;
10.09 15.30 val. „Pasiruošimas gimdymui. Gimdymas“;
10.14 16 val. „Natūralus maitinimas“;
10.16 16 val. „Naujagimio priežiūra“;
10.21 16 val. vizitas Kėdainių ligoninės akušerijos ginekologijos skyriuje;
10.23 16 val. „Kūdikio masažas ir mankšta“. Filmo peržiūra;
10.28 16 val. „Pirmoji pagalba. Kūdikių gaivinimas“;

Daugiau informacijos mob. 8 674 12 369.

Kėdainių rajono Motinystės mokyklos vadovė Danutė Šilkaitienė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.