Jau netrukus Kėdainių ugniagesių komandą papildys naujas narys – 25-erių metų kraštietis Tadas VINCIŪNAS. Jaunas vyras prisipažįsta, kad noras tapti gaisrininku kilo spontaniškai, tačiau ryžtas padėti žmonėms iki šiol nedingęs. 

Jau netrukus Kėdainių ugniagesių komandą papildys naujas narys  – 25-erių metų kėdainietis T. Vinciūnas.

Jau netrukus Kėdainių ugniagesių komandą papildys naujas narys
– 25-erių metų kėdainietis T. Vinciūnas.

Kelias pastarąsias savaites jis atliko praktiką Kėdainių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Tiesa, pačios pirmosios dienos pasitaikė kaip niekada intensyvios – ugniagesiai nuolat, kone be atokvėpio, vyko gesinti liepsnojančios žolės plotų, pasitaikė ir pastatų gaisrų.
„Pirmosios praktikos dienos manęs nenustebino, nes žinojau, ko galima tikėtis. Ėjau pasiruošęs tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Žinojau, kur einu“, – užtikrintai kalbėjo T. Vinciūnas.

Apie gaisrininko profesiją niekada nesvajojo
Paklaustas, kaip kilo noras tapti ugniagesiu, vyras prisipažino niekada iki tol net nesvajojęs juo tapti.
„Tiesiog vieną dieną atsikėliau ir pagalvojau: o kodėl nepabandžius? Norėjosi pokyčių gyvenime, atrasti kažką naujo, norėjau teikti pagalbą kitam. Taigi apie galimybes tapti ugniagesiu pradėjau domėtis plačiau“, – pasakojo T. Vinciūnas.
Jis sakė, kad pirmiausiai reikėjo pereiti medicininę patikrą, vėliau reikėjo įveikti fiziniam pasiruošimui būtinus normatyvus.
„Abu etapus praėjau sėkmingai. Po to sekė apmokymai. Na, o dabar liko tik vienas žingsnelis – po kelių savaičių praktikos sėkmingai išlaikyti egzaminus“, – kalbėjo jis.
Egzamine teks spręsti teorinių klausimų testą, taip pat per tam tikrą laiką įveikti fizinius normatyvus. Ir po visko telieka grįžti ir pradėti dirbti.
„Tvirtai žinau, kad grįšiu į Kėdainius – šis miestas man labai mielas, be to, esu čia gimęs, čia užaugęs“, – sakė pašnekovas.

Iš senbuvių – daug praktinių patarimų
Ugniagesio darbas yra viena sunkiausių fiziniu ir psichologiniu požiūriu profesijų, reikalaujanti tvirtumo ir stiprybės, tačiau į būsiančius sunkumus vyras mažai tekreipia dėmesio.
„Fizinio darbo aš nebijau. Psichologiniu atžvilgiu kiek baugina avarijos, nelaimingi atsitikimai: iki šiol dar neteko matyti žmonių gelbėjimo darbų, kaip asmenys atrodo po avarijų. Tačiau prie visko priprantama“, – tvirtino T. Vinciūnas.
Per visą praktikos laikotarpį ne vienerius metus dirbantys kolegos ugniagesiai su naujoku noriai dalinosi naudingais praktiniais patarimais.
„Gavau labai daug žinių. Važiuojame į gaisrus, o jie aiškina, kaip, nuo kur reikia pradėti gesinti liepsnas. Buvo apmokymų – pavyzdžiui, per tam tikrą laiką reikia įlipti į bokštą, teko pasipraktikuoti, kaip naudotis kvėpavimo organų apsaugos aparatais“, – pasakojo jis.
T. Vinciūnas jau yra paskirtas į antrą pamainą. „Žinoma, jei išlaikysiu egzaminus. Tačiau juos privalau išlaikyti. Esu visiškai pasiruošęs ugniagesio darbui ir pasiryžęs padėti“, – užtikrintai kalbėjo būsimasis Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesys.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.