Kėdainių profesinio rengimo centro Transporto ir verslo skyriuje, įsikūrusiame Lančiūnavoje, vyko atnaujintų automobilių techninės priežiūros ir remonto mokomųjų dirbtuvių atidarymo šventė. Jų įrengimui iš Europos Sąjungos fondų buvo gauta 570 tūkst. litų. 

S. Navajauskas (dešinėje) ir A. Laskauskas įsitikinę, kad atnaujinta mokymosi bazė didins mokinių motyvaciją mokytis

S. Navajauskas (dešinėje) ir A. Laskauskas įsitikinę, kad atnaujinta mokymosi bazė didins mokinių motyvaciją mokytis

Nuo šiol čia besimokantys mokiniai savo praktinius įgūdžius galės ugdyti naudodamiesi pažangiausiomis ir pačiomis naujausiomis technologijomis.
„Viskas, kas yra nauja, jau savaime motyvuoja mokinius domėtis ir dirbti. Jie užsidega noru tapti gerais mechanikais“, – naujosiomis dirbtuvėmis džiaugėsi Kėdainių profesinio rengimo centro direktoriaus pavaduotojas ugdymui Steponas Navajauskas.

Gavo 570 tūkst. litų
„Už gautus 570 tūkst. litų mes įgyvendinome automobilių mechanikų mokymo praktinės bazės modernizavimą. Prieš tai čia buvo nenaudojama sporto salė, kurią rekonstravome. Didžioji gautųjų pinigų dalis buvo skirta naujų technologijų pirkimui, jos rekonstruotoje salėje ir buvo sumontuotos“, – sakė S. Navajauskas. Pašnekovo teigimu, automechanikos ir automobilių elektromechanikų mokymo programa, kuriai ir bus skirtos modernizuotos dirbtuvės, kiekvienais metais pasižymi stojančiųjų gausa. Šiuo metu šių specialybių mokosi apie pusantro šimto moksleivių.
Pasak pašnekovo, ankstesnės mokymosi dirbtuvės buvo morališkai pasenusios, nepritaikytos didesniam mokinių skaičiui, kuomet prie vieno automobilio spausdavosi net 12 – 15 mokinių grupė. Be to, patalpose būdavo itin šalta.
„Tinkama mokymo bazė visada padidina motyvaciją specialybės pasirinkimui. Mokiniui nereikia važiuoti į Kauną, Vilnių. Čia, Lančiūnavoje, yra pakankamai įrangos ir kvalifikuotų mokytojų“, – sakė S. Navajauskas.

Darbdaviai mieliau priims į darbą
Daugiau nei už pusę milijono litų atnaujintas automechanikos dirbtuves itin teigiamai įvertino ir mokyklos bendruomenė – mokytojai ir mokiniai, mat mokantis specialybės bene 70 proc. viso mokymosi proceso sudaro praktika.
„Tokia mokymo bazė buvo tikrai reikalinga, kadangi turėjome pasenusią įrangą, nepakankamą darbo vietų skaičių. Ši mokymo bazė yra šiuolaikiška, įranga – pati naujausia. Juk su tokia ar bent jau analogiška mokiniai, baigę mokslus, dirbs servisuose. O ir darbdaviai mokinius mieliau ims į darbą, mat mokiniai jau turės susiformavusius pirminius darbo su naujausiomis technologijomis įgūdžius“, – sakė profesijos mokytojas Audrius Laskauskas ir pridūrė esantis įsitikinęs, kad bazė palengvins mokytojų darbą su mokiniais, visą mokymosi procesą. A. Laskauskas buvo pagrindinis projekto idėjos įgyvendintojas, organizavęs viešuosius pirkimus.
Šiose dirbtuvėse bus galima daryti daug įvairių darbų – pradedant nuo stabdžių tikrinimo, viso automobilio diagnostikos, baigiant remontais, technine priežiūra ir t.t.

Automechanikos specialybės besimokantys M. Chmieliauskas (kairėje) ir V. Vancevičius džiaugėsi naujomis ir moderniomis dirbtuvėmis.

Automechanikos specialybės besimokantys M. Chmieliauskas (kairėje) ir V. Vancevičius džiaugėsi naujomis ir moderniomis dirbtuvėmis.

Patenkinti ir mokiniai
Naująją įrangą teigiamai įvertino ir moksleiviai. Kalbinti du autoelektrikos mokymo programos antrakursiai džiaugėsi žymiai pagerėjusiomis mokymosi sąlygomis ir tikino vėliau savo ateitį siesiantys tik su automechanika.
„Šiose dirbtuvėse galėsime dar daugiau visko išmokti. Čia žymiai naujesnė ir geresnė technika sumontuota, – sakė Vaidas Vancevičius. – Norėčiau vėliau ir savo verslą kurti, savo garažą atsidaryti. Šis profesinis rengimo centras labai gerai paruošia mokinius – mokytojai labai gerai viską išaiškina, supranta, ko mes norim“, – kalbėjo jaunasis automechanikas. Jam antrino ir kolega Marius Chmieliauskas.
„Atnaujinti dirbtuves reikėjo būtinai, nes buvusios buvo labai šaltos, jose sumontuota pasenusi įranga, su kuria buvo sunku dirbti. Naujoje aplinkoje bus žymiai maloniau mokytis“, – sakė mokinys.

Ne pirmas ES finansuojamas projektas
Praktiniam naudojimui apleistą sporto salę pritaikė, atliko jos ir pagalbinių patalpų remontą statybos įmonė „Atela“.
Kėdainių profesinei mokyklai šis Europos Sąjungos finansuotas projektas – jau ne pirmas. Kėdainiuose, Šėtos gatvėje, esančiame centre jau yra įrengtos statybininkų, suvirintojų ir elektroremontininkų praktinio mokymosi dirbtuvės. Mokykla tuomet projekto įgyvendinimui įsisavino per 2 mln. litų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.