Lietuvos vyriausybė Kėdainių rajono savivaldybei šiems metams skiria 106 tūkst. eurų stadionui rekonstruoti. Pernai iš savivaldybės biudžeto šiam projektui skirta 160 tūkst. eurų suma panaudota stadiono prieigoms ir teritorijai tvarkyti. Šiais metais vyriausybės skirtos investicijos leis toliau rekonstruoti Kėdainių stadioną.

Po dengtomis tribūnomis – 514 sėdimų vietų

Artimiausiu metu bus rengiami dokumentai ir atliekamos stadiono aptarnavimo ir buities pastato su dengtomis tribūnomis statybos rangos darbų pirkimo procedūros.
Bus statomas stadiono aptarnavimo ir buities pastatas su dengtomis tribūnomis, kuriame bus įrengtos patalpos žaidėjams, saugos priežiūrai, žiniasklaidos atstovams, televizijos studija, spaudos konferencijų salė.

Dengtos tribūnos talpins 514 sėdimų vietų žiūrovams ir žiniasklaidai, taip pat numatytos vietos žmonėms su negalia.

Šiaurinės tribūnos bus sujungtos su stadiono aptarnavimo ir buities pastatu ir taip susidarys bendras stadiono kompleksas, bus įrengta informacinė švieslentė.

Stadioną juosia bėgimo takai

Projektas „Kėdainių miesto stadiono rekonstravimas“ pradėtas įgyvendinti dar 2004 metais ir iki 2015 metų atlikta darbų už 3161,5 tūkst. Eur (iš jų 150,72 tūkst. Eur iš savivaldybės biudžeto).
Stadiono teritorija aptverta metalinio tinklo tvora su įvažiavimo vartais ir praleidimo varteliais.

Pagrindinė futbolo aikštė su dirbtinės žolės danga pagal FIFA reikalavimus, pastatyti futbolo vartai. Saugumui užtikrinti sumontuotos kamuolių gaudyklės, aikštė visu perimetru aptverta anodizuoto aliuminio barjeru.

Aplink aikštę dirbtinės dangos lengvosios atletikos bėgimo takai su žymėjimo juostomis, vandens surinkimo latakais ir laisva zona – rungčių saugumo zona, šuolių į tolį komplektas, duobė su vandeniu 3000 m bėgimui su barjerais.

Įrengta aikštės laistymo sistema, lauko lietaus nuotekų ir drenažo tinklai, siurblinė su panardintais siurbliais, lygio plūdėmis ir siurblių valdymo spinta.

Atsarginės futbolo aikštės su gazono danga, tribūnomis žiūrovams ir teritorija aplink ją.

Metalinio karkaso pietvakarinės tribūnos ir pėsčiųjų judėjimo takas prie jų. Tribūnose įrengtos tvorelės su turėklais ir sumontuotos polipropileninės kėdutės su nugarėlėmis.

Šiaurinės tribūnos su potribūninėmis patalpomis – sanitariniai mazgai žiūrovams bei žmonėms su negalia, prausyklos, techninės patalpos; įrengtas vandentiekis, nuotekų tinklai, sumontuota apsauginė sistema, prie įėjimo asfalto takai. Tribūnų šoniniai fasadai padengti profiliuota skarda.

Darbus atliko kėdainiečių įmonė

Stadiono aikštės apšvietimas įrengtas pagal FIFA reikalavimus IV klasės apšvietimo režimui, tai 40,00 m aukščio keturi apšvietimo bokštai su traversomis, kur sumontuoti 192 prožektoriai apšviečia futbolo aikštę ir lengvosios atletikos bėgimo takus. Šviesos srautų reguliavimas atliekamas pagal apšviestumo skaičiavimo koordinates, lazerinio optinio nutaikymo įrenginio pagalba.
2015 metais buvo pradėta stadiono aptarnavimo ir buities pastato su dengtomis tribūnomis statyba, bet, kai buvo atlikta darbų už 194,80 tūkst. Eur, dėl statybos rangovo įsipareigojimų nevykdymo savivaldybei teko labai ilgai bylinėtis su rangovu ir galiausiai nutraukti sutartį.

2018 metais iš savivaldybės biudžeto skirta 160 tūkst. eurų suma panaudota stadiono prieigoms ir teritorijai tvarkyti: atnaujinti laiptai, sutvarkyta automobilių stovėjimo aikštelė ir įvažiavimas į ją iš J. Basanavičiaus gatvės, išasfaltuota apie 1 800 kv. m pėsčiųjų takų dangos futbolo aikštės perimetru, įrengtos vejos. Darbus atliko konkursą laimėjusi kėdainiečių įmonė UAB „Projektas Karma“.

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.