Praėjusią savaitę pasidalijome naujienomis, kad rizikuoti nebijantys Kėdainių daržininkai jau pradėjo bulviakasį. Vieni pirmųjų savaite anksčiau negu pernai bulves kasti pradėjo Saulius Dambrauskas ir Rimantas Žebarauskas.

Pirmuosius kopūstus V. Girdzijauskas užaugina birželio pradžioje, o vėlyviausiųjų derlių į sandėlius suveža vėlų rudenį.

Pirmuosius kopūstus V. Girdzijauskas užaugina birželio pradžioje, o vėlyviausiųjų derlių į sandėlius suveža vėlų rudenį.

Įkandin bulvių derliaus jau sulaukta žinių apie ankstyvųjų kopūstų derlių. Lančiūnaviškis Vidmantas Girdzijauskas praėjusį savaitgalį nukirto pirmąsias galvas kopūstų ir pirmadienio rytą jas išsiuntė prekybininkams. „Kopūstus užauginome panašiai kaip pernai. Aš nesiėmiau eksperimentų ir itin rizikuoti nepuoliau, kai tik pavasarį sušilo orai. Ankstyvuosius kopūstus savo ūkyje sodinau balandžio pradžioje, o kadangi jie auga apie du mėnesius, tai birželio pradžioje jau kertam tvirčiausias galvas. Kol kas visų kopūstų nuimti negalime, turim pavaikščioti po laukus ir paieškoti kiečiausių galvų, bet taip jau būna, kad visos galvos nesubręsta vienu metu“, – sakė V. Girdzijauskas.

Daigus V. Girdzijauskas atsiveža iš Vokietijos bei Lenkijos. Pasak ūkininko, pačiam auginti daigus būtų šiek tiek pigiau, tačiau daugiau rizikos: „Puikiai žinome, kad reikia sodinti kuo tvirtesnius daigus. Juos užauginti nėra paprasta – būna nemažai netikėtumų bei kaštų.“

Paprastai lančiūnaviškis užaugina po 40 tonų ankstyvųjų kopūstų viename hektare. Šįkart derliaus daržininkas laukia mažesnio. „Nuostolių pridarė viena pavasarinė liūtis. Ji išplakė daigus, tad dalis kopūstų buvo sunaikinta, o dalis – suplakta ir suniokota. Tačiau visiškai atsodinti sumenkusių daigų neteko. Nuo šalnų saugoti augalus jau esame išmokę. Kopūstus dengiame agroplėvele, o vėliau juos nuo šalnų saugome įjungdami specialią rūko sistemą. Šį pavasarį buvo naktų, kai šalnos siekė net penkis laipsnius šalčio. Jei ne apsauga, kopūstai būtų nušalę“, – sakė V. Girdzijauskas.

Ankstyvųjų kopūstų V. Girdzijausko ūkyje šįmet auga apie 18 hektarų, o iš viso šių daržovių lančiūnaviškis augina apie 100 hektarų. „Sodinu įvairios vegetacijos kopūstų, kad pradėję kirsti birželio pradžioje, juos galėtume imti iki vėlyvo rudens. Kopūstų turime beveik ištisus metus. Senąjį derlių pardavėme gegužės viduryje. Vadinasi, sandėlius paruošti ir sutvarkyti turime tik kelias savaites“, – sakė patyręs daržininkas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.